1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детски родендени (идеи за игри, храна, декорација...)

Дискусија во 'Дете' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

  1. Melek2018.

    Melek2018. Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2019
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    1.355
    Пол:
    Женски
    IMG-20191126-WA0243.jpg тортата е од шарлота
    Ептен убава ја погодија
    За вкусот да не збориме преубавоо секој кат беше со различен вкус искрено ваква торта одамна не сум пробала..друг пат не мењам омилени ми станаа едвај чекам нешто да има од нив да порачам :rofl: :sun: :inlove:
     
    На ***Bony***, dayla, Minnie-e и 13 други им се допаѓа ова.
  2. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Штом ја фалиш Шарлота можда е време втора шанса да ѝ дадам. Во задно време многу слаткарници потфрлија пред мојот вкус. Последно Делиција ме разочара, на последните два родендена маргарин-вкус :|
     
    На Dust и Melek2018. им се допаѓа ова.
  3. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Мене од Шарлота ми се бљак:puke:. За изглед ок,проаѓаат, но за вкус не би ни без пари. На почетокот беа ок, но се искурназија скроз и не се оправија. Ако збориме за Шарлота во Маџари. Последно на мајка ми цела торта и утнаат, скроз друг вкус,па не признаваа.
    Туку последно јадев торта од некоја слаткарница во Драчево и беше супер. Камелија мислам се вика. Искуства?
     
    На Dust и Kitten им се допаѓа ова.
  4. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Па Шарлота мислам една е. Јас не нарачувам веќе 10 години од нив, последно јадев на некој роденден пред 3-4год и не ме бендиса баш.

    Од Бутел е Кувертира. Таа да не е?

    Убави торти два пати јадев од Ве-микс на родендени. Можда од нив да зеам у наредна прилика. Јас на секој роденден прашувам "од кај ви е тортата?" :D
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Исто и јас по сите родендени прашувам. Така дојдов до Камелија од Драчево, торта бадем. Само немаат достава,па мора до таму да се весла,а далеку ми е.
    За Шарлота можам реферат да напишам. Од како отворија мајка ми најредовен муштерија им беше. :D на почетокот беа ок, а после лотарија станаа.
    Истите колачи, секој пат различни ги правеа. Еднаш убави,еднаш бљак.
    На еден роденден на мајка ми ја заборавија. Чекаме торта, торта нема. Им се јави, па вака,па така, сека ќе дојде. По пола саат донесоа торта. Сечеме, внатре два ролата споени и со шлаг покриени одозгора. бар снаодливи.:rofl:
    Еднаш јадела царска торта од кај нив, ја нарача, ја донесоа ,врска немаше со таа што ја јадела.:D
    А односот на тие што примаа нарачки во слаткарницата беше посебна приказна. не смееш да зуцнеш,или два пати да прашаш нешто.:D
    Ова зборам за до пред 4-5 години.
     
    На Dust, Kitten и emkaemka им се допаѓа ова.
  6. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.399
    Пол:
    Женски
    Кувертира убави торти :shake:
    Шарлота последно на внучка место Киндер и направија со крем банани :rofl: очај е мал збор, у уста не се ставаше, јас сум шеќераш ама оваа ја одбив :puke:

    Ваљда е и индивидуално, пример блиска е задоволна од Моншери, а мене ми се крш, шлакотница, стари пандишпани полиени со сок од лимон :|

    Еве и Романса ја изнафалија, вкус прочуената влашка, ама за мене е куп тесто со ореви и едвај фил, не е ни блага :|
    Тазе беше и се, ама јок, за тие пари не ми вредеше, јас толку тесто не сакам у торти.

    До сега најубава торта ми е од плавата Канела вкус романса, ми нема рамна, нареден бдеј од таму ќе е, па како сакаат нека ја украсат!
     
    На Dust, Цвет88, slobodka и 2 други им се допаѓа ова.
  7. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    А моцарт? Мене влашката ми е поувава од таму отколку романса. Читајки овде нарачав од романса за последниов роденден, убава беше ама не како што читав овде. И карамел па и да немаше, а нели тоа е финтата да има карамел плус да крцка, како во моцарт
     
    На BoaVista и emkaemka им се допаѓа ова.
  8. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.399
    Пол:
    Женски
    Не сум јадела од Моцарт торта..
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    @emkaemka се сложувам за Кувертира дека не се убави, ноо мислев Ирена да не е грешка со името. Исто и за Канела се сложувам, и плавата и црвената има убави торти.

    Од Моцарт ни јас не сум пробала, но читав некаде дека цените се плафон.
     
    На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Не се нешто многу поразлични од романса со цените. За еден роденден земавме од таму. Е сега не можам да споредам многу како е со други слаткари
     
  11. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.734
    Допаѓања:
    39.856
    Пол:
    Женски
    Моцатр сум јадела еднаш и тоа што го пробав може да се каже дека беше многу добро. Според мене во моментов врв ми е жарбо од перфето, ама па за декорации ич не ги бива, барем не по тоа што го имаат постирано на фб.
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Стварно за мене остана уште Перфето. Другото се ми е крш. Дали јас сум станала терсене, и се не ми чини или навистина е така. Инаку до сега нарачував од Аромати, декорации врв ама па вкус бљак.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  13. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.399
    Пол:
    Женски
    Сум кажала, лани за наччкана торта за 60парчиња ми побараа 15ки :doh:
    Оваа година не ни помислив да прашувам, ај помалку наччкана, ама за 70парчиња сакав :D
    Инаку Романса за тортата ми зеде 4.150ден, лично не ми се виде скапо и многу поскапо од Аромати на пример. Лани од таму беше, за 60парчиња, ја имам постирано, мислам дека платив +/- 3.600ден, со се вклучена достава од 200ден, значи 3.400 била самата торта :)

    Инаку сум кажала, јас сум задоволна од Аромати и за вкус и за изглед, ама ете решив да пробам со Романса..
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Романса мајка ми ги фали, мене ми се бљак... многу тежок вкус. Ниедна не ми се свиѓа.
    Ве-микс ми беа хит, ама зезнаа...
    Шарлота еднаш пробав, одамна и ми се допадна па уз пат бевме и земавме од се благо по едно. Очај... не отидов више.
    Канела, премногу благи, тешки торти... последнава ни пола мало парче не изедов.
    Моцарт не сум пробала а нема ни да пробам освен ако не е на роденден некој.
    Зафир ги фалат, ама тие мини торти што им се не се по мој вкус.
    Мон-шери слушнав дека се сменила газдарица, и по она што гледам на фб, изгледот е се само не професионален.
    Јас не сакам тесто со лешници, кикирики, ореви и слично...
    Едноставно тоа не ми е торта. Ок е да се мелени, ама не би фала.
    Од делиција нарачувам еве 4 торти по ред и нема утка. Исто како на слика.
    20190921_182218.jpg
    И буба марата е торта, за разлика од некои што ставаат стиропор или алуминиумска фолија.
    Ама и ја сум терсене за вкус.
     
    На Girl-Rabbit, Sexybaby86, irena.1 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно, не сакаш тесто со лешници, ореви и слично...Според тебе што е торта?

    Делиција задниве две торти што ги јадев апла се осеќаше дека не се со путер правени туку со маргарин, завчера на роденденот не ја ни дојадов колку беше тешка за јадење!
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Не ми се.. цели или сецкани јаткасти плодови кои ти крцкаат под заби јас лично не сакам. Реков мелени е ок. Уште кога ќе осетам лушпа од ореви...
    Тесто со мелен лешник ми е најубаво.
    Ама тоа сум јас.
     
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Аха, Ок. Јас разбрав дека не сакаш воопшто ништо да нема во тестото. Така искача само "леб" :)
     
    На Цвет88 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Не бе, само да е меко, да не ми крцка ништо.
    Иначе такво само тесто кај нас мислам нема. За торта зборам.
     
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Има, има. Доста слаткарници прават само лепче. Зимаат изгледа пример од оној дебелион "кејк бос" :tmi:
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Тие да дојдат кај нас ќе паднат на гз какви торти имаме...
    Тесто и шлаг само.. некои се и само тесто, битно форма да има.
     
    На Kitten и mal.ecka им се допаѓа ова.