1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детски родендени (идеи за игри, храна, декорација...)

Дискусија во 'Дете' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

  1. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    @Feodora летен е кај вас јас би играла со многу бои нешто свое налик самерисвондерфул и би славел во двор ако се има можност. Буквално можеш се да искористиш од балони со вода, водени игри, базени, итн.
    @lackygirl јас немам никаква идеја замисли :worried:
    Ама вториот роденден ќе биде во градинка и дома домашните така да ќе биде нешто ситно што ќе го сплескам за два месеци :D
    Ама веројатно ќе идам со Бос бејби.
     
    На Milaаа991, AlicaInWonderland, TeddyGrey и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    Лани имавме Wild ONE, а требаше да биде морско. Со таква облека дури малиот си помина, во последен момент сменив.
    Тропско уредено ми се допаѓа, ама малава нема да биде воодушевена, ич не јаде овошје.

    А што мислите за фарма? Бива и за машко и женско? Значи како од Мек Доналдс фармата со трактор, кокошки, прасе, крава, пиленца... Ова единствено ми паѓа на памет, а тие да бидат воодушевени.
    Или пак Кокомелон...колку би сакала некоја пинк декорација, ама тоа тешко.
    @FreeMind лани во август смрзнавме во двор, битно топ поминавме.
    Годинава без гости ќе славиме те. домашните и уште 3 4 дечиња имаме што чат пат се дружиме.
    А ми се допаѓа идејава, само уште еден огромен базен да имаме и деца би биле најсреќни.
     
    На Milaаа991, lackygirl, BabyT* и 2 други им се допаѓа ова.
  3. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    @Feodora токму затоа големи се твоите Август месец иди со водени лудории. Она со фарма е статично ќе украсиш убаво и...толку.
    Ова со базент е за деца најдобро што можеш. На интекс има базенти квалитетни и големи. Балони за со вода има, пиштолчиња на вода...се што ќе ти падне на памет.
     
    На lackygirl, Feodora и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  4. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Фала.
    :rofl:
    И мојава е Август :*
     
    На lackygirl и FreeMind им се допаѓа ова.
  5. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    Хаха ги знам базените, баш завчера на мм му викав да купиме, вика уште тоа ни фали во двор, па оставивме за в година. :D
    А какви се тие балони со вода, нисам ја одавде. :$ и уште една машина што прави балончиња ни фали зошто секој ден имела ме фаќа од што дувам и најубав роденден ете.
     
    На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
  6. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    И јас многу ги сакам летните теми. Ептен сакам pool party тема ама не иде во ноември некако. Али што знам, ќе видам. Коа ќе наумам нешто ич не ми чуе :D
    Постапалките за проодување во јануари ни беа со палми, море, сонце, наочари....:D
    Го сакам летото. И малиот исто. Обожава плажа и вода. Снегот и ладното не го сакаше.
    Сепак си велам само тема е тоа. Исто ко што темата е џунгла на пример. Во сред град сме, тоа е само тема :)
     
    На zhap4e, FreeMind, lackygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Само што ми ја фрли бубачката за спа кидс парти :^)
    Среќа овде има многу можности па тоа и не би било проблем да го организирам во кидс хот туб има и лизгалки во вода и се по ред. Само кидс нема:rofl:
     
    На zhap4e и AlicaInWonderland им се допаѓа ова.
  9. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    Женава е од Кавадарци, има многу убави торти, убаво украсени и на вкус имаш да бираш 10тина филови.

    https://www.facebook.com/blagica.velkova.5
     
    На zhap4e и Chanell* им се допаѓа ова.
  10. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    ooo големо не од мене за благица многу може да зезне , кај неа или или е ама со фигури и украсувања еднаш месечно погодува , мн се жалат од неа тука , до филови тепат на маргарин , буџа , криви фигури а цена набиена , и мене три утки ми направи дури и тоа важни торти за мене и не се повраќам кај неа па и сл едни исти објавуе што ги погодила . Од нг од Грозданка можам да а пофалам две торти имам нарачано превкусни и како шо сакам на изглед се и мн комуникативна да се договориш убаво се и овошните филови и се добри ги имам пробано на др место ..
     
    На happygirl, azelea и BabyT* им се допаѓа ова.
  11. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Грозданка некако сите исти ги прави :^)
    И вкусот не ми е нешто... за свадбата три торти беа од кај неа, абе сите исти беа :D
    Ми кажаа за некоја Нели, имате искуство со неа?
     
    На azelea и Poppins им се допаѓа ова.
  12. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    Исто сакав да искоментирам за Благица. ПРЕфорсирана, прескапа и накрај знае јако да зафркне.
    Разлика е што Благица кажува дека се може да направе, а реалноста е друга. Додека Грозданка си кажува доколку нешто неможе да го направи за да не се разочараш, и цените се приступачни.
    *Ново сум задоволна од Нели и изглед и вкус. Посебно тортата со шумско.
     
    На azelea и Poppins им се допаѓа ова.
  13. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    две торти имам нарачано и тоа за род на малата баш како шо сакав ми напраи е за фил стандарт и реков не барав др а сестра ми поеќе нарачува од кај неа и експериментира со вкусови задоволна била
    ми спомнаа и мене некоа нова од кав имало и добри праела на изглед се ама малце високи цени да не имала , прашав неколку и не а знаеа да ми дадат контакт профил некој од неа и кренав раце , а ќе а прашав за цена сеа за родендот на малата коа порачуев и на крај од кај грозданка пак
    за свадбата коа ќе ми текне дури ми викаше и поубава ќе била , ахм |( а сто пати а препрашав и се и одеме кај неа и џабе иста приказна и за првиот род ми напраи , сеа па и се јавив колку за цена споредба ми побара мн поеќе од грозданка и тоа за торта од 40 парчиња сума како за 70:punch: и ајт создравје , од кај неа може сладолед и мини торта само :smirk:

    дајте линк од таа Нели
     
    На azelea и BabyT* им се допаѓа ова.
  14. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Мене Бејби ми ја кажа Нели, баш се мислам и јас за неа
    На фб барај Нели Здравеска Атанасова, вака по слики баш убави изгледат, ама вкусот е битен :D
     
    На BabyT* му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.620
    Пол:
    Женски
    Нели ни она не е евтина баш, 50 ден /парче. Ти пишала Шанел. Ама мене вкусот ми е преубав. До сега пробав кај неа чоколадна, со вишни и шумска, немаше утка ниедна.
    Да додадам дека и се многу педантни тортите, како не допрени со раце.
     
    На Mother of 2boys, Poppins и azelea им се допаѓа ова.
  16. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    Иии леле што ми кажавте, незнаев. Сите што сум ги пробала досега торти биле многу вкусни, и на родендени биле формите како што побарале мајките, кај што сум била.
    Нели ја знам, баш ќе и пишам, сега и мене ме размисливте за Благица, а сакав да нарачам за мојот роденден.
     
    На Poppins, BabyT* и azelea им се допаѓа ова.
  17. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    Благица беше на времето ок,а сега како ќе ти се погоди,Грозданка да, мислам дека тој еден фил го става на сите торти, ама не и се лоши тортите барем имате доста на килажа,а таа Нели не ја знам која е, често сум по родендени во тој крај бидејќи од таму сум по потекло,а лани пробав торта од некоја Радица од Кавадарци, на вкус беше преубава,се изненадив,распрашајте се и за неа,ако најдам ФБ ќе пуштам.
     
    Последна измена: 1 јули 2020
    На Poppins, BabyT* и Alishan30 им се допаѓа ова.
  18. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    Мене за крштевката на првото кумашинче ми ја згреши тортата,имала две исти такви тој ден па нас ни ја даде за женското,а требаше за машко да биде,па отидов со женска торта:D,па затоа за второто од Ск си донесов,ама и другарки од таму се жалат во последно време.
    А таа Нели од Кавадарци или Неготино е?
     
  19. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    @azelea Од Неготино е, поточно мажена во Нг, незнам од каде.
    Праша Шанел за Кавадарци затоа ја спомнав јас Благица, во Нг се Грозданка, Нели и Валентина.
    Тие јас ги знам.
    Од Нели првпат ќе пробам, сега баш и ги гледав тортите, многу изгледаат убави.
    И Валентина и Грозданка прават добри, досега се од кај нив нарачував, и сакав да сменам годинава оти се исти филови ни беа.
    Мислев за Благица но по сите мислења овде, одлучив за Нели:)
     
    На Mother of 2boys, Poppins, azelea и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    Аха ја најдов на ФБ, убави и се на изглед,а и од Валентина имам пробано одамна убави се,ај ако пробаш ќе кажеш од Нели кој вкус:)
     
    На Poppins и Alishan30 им се допаѓа ова.