1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деца - ги сакате или ве нервираат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ColoursOfTheRainbow, 4 април 2014.

  1. love11111

    love11111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    Обожавам бебиња и помалечки деца и големи сакам ама мирни не само да цимолат за нешто. :)
     
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Ги сакам :inlove:
     
  3. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Сакам бебиња и поголеми дечиња, ги обожавам ама :!: не поднесувам разлигавени, напорни, досадни и невоспитани деца. Е тука знам и да викнам, да ги скарам :)
     
  4. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Воопшто не сакам деца. Интересни ми се само кога се многу мали, веќе кога ќе почнат да ги разбираат работите малку од малку веднаш почнуваат да ме нервираат. :x Секако, има исклучоци, сум сретнала ептен културни и паметни деца, но случајот кај повеќето што сум ги сретнала е дека се разгалени и ептен напорни.
     
  5. Derby

    Derby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Не ги сакам,ги ОБОЖАВАМ :inlove: :)
     
  6. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.990
    Допаѓања:
    166.687
    Пол:
    Женски
    Ги сакам и ме нервираат. :D
     
  7. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Ги сакам :inlove:
     
  8. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Јас искрено воопшто не ги сакав децата се додека сестра ми, не остана трудна, сега едвај чекам да се роди срцушот на вујче.
     
  9. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Многу ги сакам и едвај чекам еден ден да имам свои, а до тогаш ќе ги "малтретирам" туѓите деца.
     
  10. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ги сакам. :inlove:
     
  11. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Ги сакам али не сите, само оние убавине, милине, воспитанки.. а такви за жал веќе ги нема :( а и да ги има тоа е едно у милион ...сега сите се обдуени со све шо ќе им прдне на памет, така испуштени од раце |-)
     
  12. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Многу ги сакам :)
     
  13. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Јас не сум личност што се загледува во слатките деца на улица, или па ако седе до мене у кафиќ или било каде, дури и на гости да ми се.
    Не ги задевам, не им зборувам, може да ги погледнам и во себе ќе си речам, преслатко е, убави очки, пу пу, ама толку.
    Евентуално ако е бебенце/детенце во фамилијата, и тоа е ретко, знам да го земам да го држам, да му зборам, да го штипкам, да го милувам, еве последно братучедка моја прва, има 8 месечно синче, и некња еден саат го гњавев го возев во количка, си игравме со кутрето мое и бебето, исто памтам и со на стрина ми двете бебиња кога беа, ги играв.
    Но, ете, подалечниве деца, незнам едноставно како и што, не ми иде само од себе, а и не сум дечкарка од неколку метра да ги загледувам и да им се смешкам, дури се случувало да они мене ме задеваат а јас само се смешкам, незнам едноставно, преслатки се и се, фала богу тоа ама не ги приметувам многу.

    Бев кума пред една година и некој месец, е тогаш имаше смешки буквално смешки. Бебето малечко, јас дотерана, небесно плав долг фустан, штикли, шминка се според пропис, и ајде Ана да ве сликаме со бебето, ох Господе па како се држе ова гравче си викам, колку мојата дланка е :tmi:
    Од дома на мајка и кажав, од мене да не си мрднала, јас врска неам со деца, и она се смееше нормално, и тука беше до мене нонстоп, ама во црквата кога се врте околу поп таму некои си ритуали има, бебево кога зема да плаче, нормално, јас го гушкам му зборам нешто, и ни едно ни две кога ме помочка на цел фустан хаха :rofl: и попот не можеше да издрже ми се насмевна само, и завршивме некако, па после попот дојде и ме зафркаваше, се обидуваше на мојот дијалект да зборе, пошто во Битола бев кума, си се насмеавме слатко на моја сметка, нема врска, едноставно од километар се гледаше, дека ми е незгодно, страв и дека не ми оде од рака држење и тинтрање на мелечки дечиња.
    Нормално, не сме сите исти, мора да има и вакви како мене. :)
     
  14. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Уфф ги обожавам особено оние што имаат по 4,5 годинки :D срцки мали
     
  15. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Мирни деца и слатки, ги сакам. Но, има некои деца кои се вистински ѓаволчиња, ете баш тие ме нервираат.
    Инаку, сакам да си играм со деца, зависи од расположение.
     
  16. mia993

    mia993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    140
    Обожавамм.едвај чекам мајка да станам хаха :lol: :inlove: п
     
  17. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Новите генерации на деца многу се разлигавени, прават што ќе им текне, имаат лоши навики, невоспитани се!! Таквите ме вадат од такт, ќе ги истепам :lol: Ретко да сретнам некое мирно мало дете, кога се мирни ги сакам повеќе од СЕ..

    Во последно време не гледам децата да си играат надвор, само се караат и се тепат за глупости.. :(
     
  18. Chicken.che

    Chicken.che Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Ама вообичаено се такви оние што се единки и самите родители многу им допуштаат и ги прават такви :)
    Или кога ќе почне некое дете у продавница да пишти за нешто што нема да му купат , ко да е пред колење ...
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  19. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Неутрална сум кон нив. Кога се во моја околина ги игнорирам. Ако некој мој близок е со дете, се правам демек „леле убавко тоа“ за да не се налутат. Не сум дечар. А и ме нервираат мајки што зборат во множина „бевме“, „какавме“, „јадевме“... и што ги бацуваат своите деца во уста.
     
  20. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски

    А, ако се две деца, постојано се караат.. никако не е погодено, се е до самите деца дали ќе го прифатат воспитувањето или ќе терат по свое, пред се е воспитувањето а зависи и тоа со какви личности(деца) се дружат :)