1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деца - ги сакате или ве нервираат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ColoursOfTheRainbow, 4 април 2014.

  1. Lovee17

    Lovee17 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Многу ги сакам особено оние 2,3,4,5 годинки многу се мили :inlove:
     
  2. Jovananana

    Jovananana Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    166
    Пол:
    Женски
    Јас пак,ептен сакам дечиња. :D Колку години и да имаат, со нив си поминувам супер. Подобро се согласувам со деца отколку со мои врсници :lol:
     
  3. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.252
    Допаѓања:
    124.696
    Ги обожавам:l:
     
  4. monnii-4

    monnii-4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    60
    Слатки ми се за гледање, ама не ги сакам во моја близина.
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. One.Moment

    One.Moment Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    3.544
    Пол:
    Женски
    Незнам зошто ама многу ме сакаат децава,а јас пак не сум толку добра како забавувач на деца :^)
    Мраза збеснати, насилнички настроени деца и слично, таквите само ги игнорира за да не ме масираат повеќе а со тие "нормалните" дечина повеќе од 1 сат не издржува :D
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Тоа е тајната. Децата уствари ги нервира кога многу ги гњавиш и замараш. Ни јас не ги есапам многу и се` по мене одат. Дури се дешавало тие апла дечарките онака суптилно љубоморно да ми изреагираат. Ја децата ги сакам од аспект што нивната игра и присуство ме смируваат (нечрали, нали не се мои, гајле ми е :D ) и секогаш трчаат кај најсмирениот.

    До пред некоја година, друг чоек бев, бетер од нив ќе се внесев кога ќе се заигравме. Сега... штознам... не ми се замара некако. :rofl:
     
    На One.Moment му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Во неделата се враќав со автобус за Скопје и на моја несреќа се погоди дете да се вози напред со мајка му. Едно невоспитано, разгалено, зборлесто, да не може да застане и да заќути. Таман да заспијам почна да вришти и мајка му му рече дека ќе го земел чичко полицаец ако не престане, но тоа не го исплаши. Се го интересираше, а пред да стигниме во СК стоеше и за малце ќе паднеше нанапред. Понекогаш мислам дека ќотекот по газето е многу добра воспитна мерка, ама нели соверемените родители што знаат се за воспитување деца не го применуваат, па затоа децата им се качуваат на глава.
    Имам кажано повеќе пати дека не сакам мали деца и бебиња и сум една од ретките. Едноствано ме иритираат ме вадат од такт, ми доаѓа да ги изнатепам. Не можам да се справам со нив. Ваквото не сакање го имам уште од мала.
    Кога некое мало ќе дојде кај мене на гости, во мое присуство почнува да плаче, како да осеќа дека не можам да го поднесам, а ништо не му правам, добро може некоја фаца само хахахаа :devil::devil::devil::devil::devil:
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    Зависи.Да треба да се здружам со некое мирно, зборлесто детенце не правам проблеми.Интересни ми се, ги сакам.
    Но, ако ми дојде на гости некое пискаво, разгалено дете, е тоа тогаш способна сум да го поминам цел ден во тоалет само да немам никаков контакт со него, оти ме вади од такт и ми доаѓа да го нашамарам.Ми се крева нешто во стомакот кога ќе слушнам да пишти онака иритирачки, целата се ежам.:|
     
    На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Зависи како сум расположена. :D
    Има денови кога сум полна со енергија и сакам да си играм со нив како и јас да сум мало дете.
    Но,понекогаш страшно ме нервираат.
    Многу зависи и од однесувањето на детето,дали е размазено,дали плаче,дали е досадно итн.
    Најслатки ми се 2,3,4годишните
     
  10. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ги сакам но тие малии знаат и да ме изнервираат:lol:
     
  11. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Ги сакам многу и не може мали деца да ме нервираат кога се толку мали, мили и невини.
     
  12. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Прво, и јас сум дете. :D
    Ама еве да речеме со помали деца.
    И мене ме сакаат и се по мене одат :D Особено тие разгалените кои воопшто не ги можам. :@
    Сум приметила во последно време, како се однесуваат тие така и јас. Ако се намуртени некои, и јас сум, ако се зборлести и интересни, јас сум уште толку и цел ден би можела со нив да си седам. :inlove:
     
  13. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.181
    Пол:
    Женски
    Ги сакам малите деца, и тие ме сакаат мене (бар така мислам). Не ме нервират, можам да се справам со нив, да му привлечам внимание, да му најдам занимација. Децата не се мирни коа немаат внимание, досадно им е, сакаат да си играат. Не можеш да постапуваш со нив како со возрасен човек, треба да се спуштиш на нивно ниво па да те разберат и прифатат. Не можеш со нив да седеш со саати и да пиеш кафе. Внук ми е бесно детенце, сака да се качува секаде, да допре се, али со мене е кукла. Си седи си реде коцки, успива кукла и прае јадење на куклата. Али праам и јас со него, од страна изглеа малце глупаво возрасен човек да заспива кукла, да ја храни, па да ги вози камиончињата за на куклата да и донесат млеко али и нему му е глупаво некој да му праи муабет за готвење и чистење.
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Порано ме нервираа дали дека во моја близина секогаш имав раздрндани деца кои те вадат од контакт :D од како се роди внук ми многу се изменив , сега ги толелирам сите деца и ми се мили колку и да ме вадат од контакт :D
     
  15. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Да да ги сакам, а најмногу бебиња па кога ќе имате бебе донесете ми го кај мене, баш жи се мили и убави :*:*:*:*
     
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ne me nerviraat, ama ne se ni moi rodeni za da gi sakam. Inaku, mili mi se onie shto se iskluchitelno ubavi i nezhni vo lik, i + mirnichki koi ne pravat problem. Drugite obichni deca ne gi registriram. Imam drugarki i poznanichki na moja vozrast koi se ligavat i "se gubat" shtom vidat bebe nekade. Jas ne sum takva.
     
  17. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ги сакам. :inlove:
     
  18. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Многу ги сакам :l::l::l:
     
  19. Svetulkaaaaaa

    Svetulkaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    1.457
    Пол:
    Женски
    Ги обожавамм посебно тие помалечките :hug:
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    Јас имав забележано дека малите деца брзо ме сакаат, а Богами и јас ги сакам. :hug:
    Со нив можам да си играм и никој од страна да не ме гледа ко да прам смртен грев. 8)
    Едноставно ми се слатки, интересни, особено кога зборат вонземски јазик за кој сериозно со голем напор слушам и се обидувам да сфатам шо сакаат да кажат. Најчесто имам забележано, сакаат кога ги учиме боите со фломастерите на брат ми и шареното перниче со пајче. Сакаат кога им цртам пајчиња, и комшивчето сеуште си го чува последното пајче шо му го цртав. :inlove:
    Често си редиме згради, коцки, прајме пат за колите и пак - ги кажваме боите на количињата (имам неколку исти количиња по форма различни по боја).
    Најубаво дете кое ете ми порасна, ми беше брачеда ми. Абе помило чупе немам во животот видено. :l: Има мајка ми пријателка шо идат често само зошто малото скаа со мене да седи :hug:

    Порано имав слаби нерви за деца, ама сега ми се просто релаксација. Прекрасни се. :inlove: