1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деца-глумци

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Avril.09, 24 февруари 2011.

 1. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Што мислите за улогите на децата во филмовите и сериите? Мене ми е зачудувачко како некои имаат таков талент да ја изглумат можеби и најважната улога во филмот :) Ама не сакам кога има мали бебиња |( Зошто да ги малтретираат :)
  Еве мене кои ми се најслатки :wasntme:
  Детенцето на Мајк и Сузан


  Девојчето од Аналиа

  Сите дечиња од Daddy Day Care

  А најинтересно ми беше ова :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • mason-vale-cotton-as-mj.jpg
   mason-vale-cotton-as-mj.jpg
   Големина на фајлот:
   19,2 KB
   Прегледи:
   1.073
  • 11.jpg
   11.jpg
   Големина на фајлот:
   81,8 KB
   Прегледи:
   1.071
  • adrianita-300x350.jpg
   adrianita-300x350.jpg
   Големина на фајлот:
   12,4 KB
   Прегледи:
   1.071
  • story.jpg
   story.jpg
   Големина на фајлот:
   28 KB
   Прегледи:
   1.071
  • daddaycare.jpg
   daddaycare.jpg
   Големина на фајлот:
   8,9 KB
   Прегледи:
   1.071
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Често сум се прашвала и јас како едноо малкоо дете може сето тоа да гоо изглуми ?!?!
  Но сепак одговорот би бил овој : стопати кога ќе го повторат,сигурно ќе го научат :)
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Супер тема, има деца- глумици кои глумат како мали и потоа ги снемува, кога ќе пораснат а не знам зошто е тоа така.
  на пример : Денис малото палаво детенце , од Сам дома главниот тој филм беше хит , а сега каде е што прави овај глумец??? Потоа од овај филм ??? и.тн. има уште многу други. :o
   

  Прикачени фајлови:

  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  [​IMG]

  Brent & Shane Kinsman
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Колку само не! И јас како мала (4 години) учествував во претстави и тоа со поголеми делови, не мали и не грешев. Едноставно желбата за глума и талентот се посилни од се. Едноставно се чувствуваат слободни пред камера ;)
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  • grejsi.jpg
   grejsi.jpg
   Големина на фајлот:
   17,6 KB
   Прегледи:
   912
  На Βικτωρία, serena123, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Joey King
  За тоа колку е убава и колку ја поседува таа харизма и талент муабет да не правиме. Девојчево е фантастична глумица.

  http://www.youtube.com/watch?v=gsspoW7rSR4
   

  Прикачени фајлови:

  На Βικτωρία и Kristina.R им се допаѓа ова.
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Meне од дечињава ме имаат фасцинирано премногу Дакота Фанинг и Абагал Бреслин. Прави професонални актерки!!!
  [​IMG]
  [​IMG]

  Дакота сеа е риба ипол!!!
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία и viki44e им се допаѓа ова.
 9. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.879
  Допаѓања:
  13.392
  [​IMG]

  Се сеќавате на девојчево?
  Многу ми беше симпатична во Хари Потер филмовите. :D
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  палавиот дениз и сам дома........ми беа омилено децки глумци ;)
   
  На Βικτωρία и crazylady им се допаѓа ова.
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Кога ја видов темата прва на памет ми падна Дакота Фенинг!
  И мојот омилен филм Man on fire....
  Прекрасни улоги толкува,неверојатна е...
  Ја обожавам...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία и thelittle17 им се допаѓа ова.
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Дакота феминг е срцка, какви улоги на толку мала воздраст, до 50 ќе биде билионерка ако продолжи вака :)
  Исто и Jonathan Lipnicki од Stuart Little и Jerry Meguire
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Незнам кој е послатко он или глувчето :D
  [​IMG]
  И сега :)
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  -Freddie Highmore
  Глумеше во, според мене најмоќниот детски филм, August Rush.
  [​IMG]
  И во Charlie and the Chocolate Factory
  [​IMG]
  А сега :inlove:
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία, xxx-ba и L-enna им се допаѓа ова.
 14. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Mara Wilson
  Иако скоро никој не го знае девојчево по име, сигурно сите ја имате гледано. Срцка, со фризот со шишкички и запчињата. Сите филмови со неа ги обожавам до бесвест, Matilda, A simple wish, Mrs. Doubtfire....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία, Hopeful, mamma-mia и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Дакота Фенинг ми има оставено најголем впечаток, уште од Војна на световите.
  Детенцето од Big daddy, односно две дечиња да ти биле, близнаци :lol:
  [​IMG]
  Џејк од Два и пол мажи, кога беше мал беше сладок, сега не ми е толку интересен
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία и xxx-ba им се допаѓа ова.
 16. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Сите деца од филмов ми се нај јаки.
  [​IMG]

  Девон Сава и Кристина Ричи во Каспер, плус Кристина во Адамс фемили
  [​IMG]
  [​IMG]

  Дру Баримор во Ити
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία и Hipster им се допаѓа ова.
 17. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Кевинн...Го сакам особено ушињана :lol:..:inlove: I think that I fall in love :$
   
 18. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  ]

  Еве го Даниел од Хари Потер :)
   

  Прикачени фајлови:

  На 1209 и Hipster им се допаѓа ова.
 19. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Децава :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  Исто така детето од Stuart Little .
  кое не е веќе големо туку е тинејџер ама ајде ..
  [​IMG]
   
  На xxx-ba и mileystar им се допаѓа ова.
 20. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Детето од Сам дома 3 , ахх сон ( Alex David Linz )
  [​IMG]