1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деца крстени во иста вода

Дискусија во 'Религија' започната од Girl❤, 12 јануари 2016.

 1. Girl❤

  Girl❤ Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Ме инетересира нешто повеќе за децата кои се крстени во иста вода? Некои верувања,обичаи и слично.
   
  На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mekuska

  Mekuska Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  се сметааат за браќа
  ако се девојчиња за сестри,ако се машко и женско за брат и сестра и не смеат да се сакаат мислам на љубов врска брак.јас сум со еден другар крстени во иста вода,и од мали нозе од деца знаеме за тоа
   
  На Girl❤ и Orthophill им се допаѓа ова.