1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечкото консумира наркотици

Дискусија во 'Канта' започната од gosakam, 11 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. gosakam

  gosakam Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  imam problem so koj nemozam sama da se spravam vo prasanje e toa sto mislam deka deckomi
  konzumira narkoticni sredstava dali ima nekoj koj mozeda mi dade sovet kako da postapam vi blagodaram odnapred
   
 2. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Секако-со искрен разговор....Ама ако ти е дечко, зарем неможеш и самата да дознаеш дали е тоа така или не? Станува збор за сериозна работа, затоа веднаш превземи нешто. Поздрав
   
 3. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  75
  Се сложувам со ова мислење. Чим ти е дечко треба да знаеш дали тој употребува дрога или не, сепак тоа е сериозна работа. Доколку испадне дека е така, тогаш одговорот би требала и самата да го знаеш, не си мала, на профилот ти пишува дека имаш 31 година. Врска со таков дечко неможе да ти донесе ништо убаво, само проблеми. Поздрав.
   
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  Таквите работи се впечатливи. Нема мислам, веројатно, можеби... Во однесувањето може да се забележи.

  Инаку во ваквите проблеми со разговор се почнува, но не се решава. Ако завлегол, се решава со стручна помош.
  Ако не прифаќа со разговор, значи не е свесен за проблемот или свесно се решил да се уништи.

  Не дозволувај и ти да бидеш уништена.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.