1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко или Црнокрак?

Дискусија во 'Канта' започната од babybaby333, 4 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. babybaby333

  babybaby333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здраво.Имам не многу голем проблем но сепак е.Во врска сум веке 9 месеци.Се сложуваме се ни е во најјдобар ред,но пред некоа ден ме побараа од црнокрак да бидам модел јас пресреќна му кажав на дечко ми и тој наместо да се радува со мене тој почна да се лути зошто морало баш јас да одам некел да ме гледаат други по тв списанија и сл. Се однесува како да е од 50те години неможам да му го поднесам тоа зборување.Откако му кажав за мојата среќна вест се немаме видено контактираме само преку фацебоок ладнокрвно и тоа само ако јас му напишам.Голем инаетчија е и незнам како да го убедам и ако не се јавам јас нема никакви шанси да ме побара он.. Го сакам но веќе претерува.Што да направааааааааааааааамм????
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Дечко или црнокрак?

  Оооо од двете зла помалото избери го хахаха. Извини, но јас морам вака да изреагирам. Црнокрак- голем к*р! Многу непрофесионална агенција. Јас не знам кој те лажел дека ќе те има по списанија и по ревии, тоа од Црнокрак го имаат постигнато, една или две девојки. Ако сакаш да бидеш девојка за по емисии, девојка за по промоции, да стоиш во казино или пак да играш во позадина на некој спот на албанец ....ок, оди во Црнокрак. Прашање е и колку ќе ти платат за тоа. Страшно!
  Можеби дечко ти гледа од тој аспект. Како и да е, тој нема право да ти забранува дали нешто да правиш или не. Ама морам да признаам дека во случајов и јас би ти рекла да не размислуваш за Црнокрак. Пробај во Подиум или во Моделс- Ин, барем тоа се сериозни агенции ;)
  Поздрав :)
   
  На N.A.T.A.S.A, unique123 и Mistery им се допаѓа ова.
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Дечко или црнокрак?

  Јас ептен сум против тоа дечко да ти кажува или недај боже да ти забранува да правиш нешто.
  Ама коа прочитав Црнокрак, го оправдувам по малку. Сега незнам која му е причината, ако е љубомора тогаш откачи го, зашто ова ќе биде само почеток. Може понатаму да ти забранува се и свашта. А ако не се работи за љубомора туку добронамерен совет или обид негов да те отргне од оваа (за мене) глупа идеа тогаш има право.
  Ете ФБИ ги наведе горе причините за оваа таканаречена модна агенција. Дури и да го тргнеме фактот дека имаш дечко, ете да речеме дека не постои како пречка тогаш јас пак би те соверувала бегај подалеку. Стварно имам слушано лоши искуства и лажги. Подобро обиди се на друго место за оваа професија
   
 4. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  197
  Дечко или црнокрак?

  Бегај од Црнокрак додека не си почнала, Мики е говедо од човек. Ако треба да ти плати 50 евра за нешто ке добиеш само 20, така да немој ни да почнуваш.
  Оди си во Мак Моделс најсериозни се, Моделс Ин и така и така, имаат неколку добри девојки и само нив ги форсираат.
  А за дечко ти, нема што он да ти забранува, ако му одговара ок ако не штикла. Сега за ова мрчи, утре можеби за некоја сериозна работа, не се знае!
   
 5. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  6.963
  Дечко или црнокрак?

  Разгледај ја убаво ситуацијата како што ти кажаа феминките погоре, доколку се работи за толкава љубомора што дури и не се радува на твојот успех,тогаш нешто не е во ред. Но, мои пријателки имаат и те какви искуства со Црнокрак, верувај никој не би ти ги препорачал. За плаќање немам коментар.
  А дечко ти ваљда си го научила за овие 9 месеци каков е, откриј дали е обична љубомора, го има истиот став кон сите агенции или едноставно го мачат стереотипите што кружат за манекенките и моделите. Среќно :)
   
 6. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  Дечко или црнокрак?

  Девојчето таман се израдува дека ќе ја има по списанија на насловни, вие глеј шо и праете....да и јадете газо :D ;)
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Дечко или црнокрак?

  Мој предлог Црно Крак...(сепак ова е само мое мислење)
   
 8. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Дечко или црнокрак?

  Јас верувам дека тоа што дечко ти почнал да се понаша ладнокрвно е само неговиот страв дека може да те изгуби. Не е тоа некоја љубомора или дека тој не се радува за тебе. Сепаk за Црнокрак верувам повеќето од нас имаат слушано само лоши искуства. Можеби тој токму заради тоа не сака да одиш таму. Ако навистина сакаш да станеш манекенка види во други модни агенции како што ти посочиле феминките.

  Сепак ако го сакаш, и ако е вашата врска цврста и убава, мислам дека не треба да ја ставаш во прашање заради минливи и небитни ствари.
   
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Дечко или црнокрак?

  Љубомора, шта чеш :D :D :D
   
  На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Дечко или црнокрак?

  Можеби и дечко ти како и повеќето од нас има слушнато лоши работи за агенцијава,но за жал и вистина се.Разговарај со него зошто е таков неговиот став,не мора одма да го сватиш тоа како љубомора,можеби така прави да те заштити.Не знам види разговарај,прашај што е,можеби нема да има ваков став ако се одлучиш за друга агенција.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.