1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко ми е против посета на уролог

Дискусија во 'Секс' започната од nensss, 11 август 2018.

  1. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.818
    Допаѓања:
    38.321
    Пол:
    Женски
    Точно, габична, извинете, ми летнало во пишување. Татко ми ја има на прстите на нозете оти цел ден му се во влажна средина. И тој користи канестен за да си ја олесни маката.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Мене често на прстите на нозете ми се јавува.
     
  3. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.087
    Пол:
    Женски
    Ти имаш чешање, не тој. Ти ќе одиш на преглед, и ако се открие бактерија, габа, вирус или што и да е, докторот сам ќе ви препише лекови за двајцата. Ако тогаш одбива дечко ти терапија, оправдано ќе е да се лутиш. Сега малку избрзуваш со реакција, на неиспитано
     
  4. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.264
    Kurolog, he he he...

    Шала на страна, чим нејќе да иде, значи крие нешто... Или некоја...

    Ќе си најдеш боље, млада си..
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Не мора да значи. Страшно голем е бројот на машки што не сакаат да слушнат за посета на уролог. Многумина не ни знаат дека воопшто постојат уролози и сметаат дека за евентуална интервенција се оди кај гинеколог или општ доктор, а тоа е, нАли, срамота да дремеш со жени во ходник. :worried:
    Сум чула изговои и ко „Вие повеќе фаќате зарази, затоа има само гинеколози“ или „Кај вас е внатрешно, затоа е пострашно. Кај нас кожата само ќе се измие/намачка.“ Или не знам... што ќе му он да се проверува, он се пази, он не осеќа ништо непријатно, па што ќе му е да оди. Па тоа е увреда бре... :D
    Малце жално, со оглед на бројот на јебачи што го имаме на ова скромно тло, али вината е во родителите, па и професорите, што радо ќе зборат за егзорцизми и бајачки отколку да објаснат на синовите дека и алатот може да фати 'рѓа.

    Нема сака или неќе. Мора. Ако сака да се прцка и да има здраво потомство понатака, мора. Ако тоа некое его му е побитно од твоето (и неговото) здравје, dump him.
     
    На cresa-jagoda, TeddyGrey, nensss и 6 други им се допаѓа ова.
  6. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.985
    Допаѓања:
    261.066
    Прво појди си ти на гинеколог.
    За некои работи нема потреба од уролог.
    Ако гинекологот смета дека треба, ќе ти каже.
     
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно како може некој да не се грижи за сопственото здравје. Од кај знае он дека е здрав? Маживе се чудна појава.
     
    На cavalli, WildMk, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Додека не се посети доктор и не се направат потребните испитувања, неможе да знае дали е здрав. Има инфекции и бактерии кои се непокажуваат никакви симптоми а сепак се пристуни. И за девојка, кога веќе е сексуално активна треба редовно да си посетува гениколог. Посетата на гениколог не е ништо ниту страшно, ниту срамно.
    А што се однесува на дечкото ако не сака да посети уролог, би му кажала чао. Инаку преферирам секс со кондом баш од вакви убедени во себе мажи, а голем дел од нив не сака кондом под изговор не им било убаво. Мене пак воопшто нема да ми е убаво ако закачам нешто непожелно. Денес инфекциите се далеку позастапени од порано, не сакам да плашам никого ама има далеку посериозни бактерии од кандидата која патем секој втор ја има.
     
    На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Од секогаш имало инфекции.
    Иначе, кандидата е габичка, не бактерија.
     
  10. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Сличен случај имав. Бев на гинеколог и не ми кажа ништо во врска со инфекција , но ми кажа дека имам многу бело прање и дека треба да го лечам.
    Ми препиша вагиналети и ме праша дали имам дечко.
    Кажав дека имам и почна да пишува рецепт за него и ми кажа да ги пиел таблетите, но јас знаев со кого си имам работа и искрено и кажав дека тој нема да ги пие.
    Докторката го скина рецептот и ми кажа ако не сакал да пие тогаш кондоми да сме користеле.
    Ако добро ја сфатив немам никаква инфекција но големи се шансите да се развие ако продолжиме со незаштитен секс.
     
  11. goran06

    goran06 Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Машки
    istio slucaj so devojkami go imafme stalno posle nezastiten seks ona imase infekcija ali ispadna deka jas imav infekcija so praese efekt kaj nea mora da odi da se pregleda nisto ne e strasno a infekcijata se fajka odnecisti race prasina prasak i razni raboti
     
  12. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Немам проблем со дм за посета на уролог.
    Си оди сам почесто, комплетен преглед.
    Незнам што е страшно да се посети уролог. И да немаш ништо убаво е да си посетиш. Мирна душа барем.
     
    На Arjanit2021, Fancy_Nency 22 и WildMk им се допаѓа ова.
  13. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Здраво се интересирам дали некое девојче од тука некогаш било на посета кај уролог?Ми најдоја уринарна инфекција.Утре сум на преглед,прв пат ми е да одам на уролог и малку сум испаничена.Ако некој знае како се одвива целиот преглед нека ми пиши приватен ве молам.
     
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    И маж ми не сакаше да оди , се додека не му се појави чир на " побратимот " .

    Да , да . И ова видов :!: .

    Инаку , кожата му е општо склона на акни , чирови и слични проблеми , ама обично се јавуваат на грб , на лице , на бутките .. не и таму .

    Трпеше 2 дена болки , третиот ден го натерав и отиде на уролог . Му дадоа соодветни препарати , и чирот магично го снема :D . Да не отидеше , кој знае уште колку време ќе се мачеше :sweat: .