1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко ми ме силуваше

Дискусија во 'Канта' започната од Aleksandra12334, 26 јули 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.809
    Пол:
    Женски
    Јас сум 90% посто сигурна дека оваа е истата личност ко онаа што пишуваше дека дечко и ја тепал.И нејзе ја снема.Се зачлениа во исто време а и двете пишуваат во жолта позадина.И двете ги снема.А ние овде уште ке се истепаме за нив
     
    На natemila и Daleron им се допаѓа ова.
  2. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Епа дајте да ја контактираме во ЛП!? :?: Без нејзина согланост мислам дека сепак не би било фер!
    Мада и јас мислам дека овој твојов предлог, би било крајно праведна постапка ако навистина се случил настанов.
    Но, од друга страна, ќе се согласам со остнатите членки кои посочуваат дека не е исклучена можноста и да си игра ку*ташак со нас. Затоа да седиме мирни најпаметно би ни било. ;)
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.399
    Пол:
    Женски
    Нена, не се малтретирај, знаеш на форумов колку ги има што измислуваат? Загазив јас со една таква тешка ретарда па за малце животот ќе ми се разрушеше во една ноќ заради неа. Остајте ја, ништо не зимајте здраво за готово на форумов, ако она имала мака немало да седне на форум да ја раскаже, ќе кажела таму кај што требало :^)
     
    На nena2010, joy1 и Summerlover им се допаѓа ова.
  4. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Можеби се смириле со дечкото. Многу случаи има такви, не дава женското со месеци, години, а младиот потентен дечко убедува, се надева, не денес, не утре, ај уште малку, сакам, нејќам и еден ден дури се на пола пат, пука филм, она мене ќе ме мафта. Е силување, како што има многу силувања и во брак, ама за нив никогаш нема да слушнеш. Ги прифатиле своите бед бојс како такви, и после првичниот шок следат извинувања, плачки, срценца ветувања, ме знаеш мене кога малку ќе изгубам контрола, бев пијан, дрн дрн.
    Не верувам дека ќе пријави. Повеќе ум за другпат.
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. D-a-n-i

    D-a-n-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    32
    Овие денови ја следам ситуацијава овде што се случува и најверојатно се мајтапи девојчево, нешто као од досада па ајде ќе смислам некоја приказна колку да отворам дебата :?:, а да се десило нешто лошо со неа (од страна на дечкото) најверојатно до сега ќе раструбеа на ТВ, што значи :!: не е тоа.
    Али боже сачувај во денешно време се е можно, никогаш не знаеш што ќе те снајде....
     
  6. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Ама и ние па ептен го претеравме со ова дека измислува! :^)
    Мада, не викам дека нема сфашта по форумиве, измислуваат на велико за да привлечат пажња и си најдат занимација, али сепак секогаш ќе постои една случка од тие илјада која нема да биде измислена. Што ви е гаранција дека оваа не е една од нив? :?:
    Ова го пишувам бидејќи прочитав некои реченици од типот ,,да беше силувана немаше да пишува на форум'' и др.
    Епа да ви кажам искрено и јас да сум силувана (скраја нека е), не сум сигурна ни јас што би сторила. Ама сигурно би пишала на форум (секако под друг nickname), чисто за да се советувам.
    Тоа нема врска со искуството или годините, туку ние жените тука за жал сме немоќни и во такви моменти сешто ни преостанува е да се советуваме една со друга за да си помогнеме.
    А тоа што ја нема да пише е веројатно бидејќи е во шок па можеби нејзините и забраниле интернет за пак да не ја најде тој манијакот, ја пратиле далеку од дома кај некоја тетка стрина у Тунгузија, или на психијатар да се среди.
    Мал милион претпоставки може да се наведат тука.

    Од друга страна пак, истовремено не можам да тврдам и дека сепак не измислува, али дајте да бидеме малку по меки. Мислам дека сепак не заслужува ваков сајбер ,,третман'' девојчево заради некакви наши сценарија, и стравови дека сме прелажани како тоа да нешто ќе ни смени во животот. :)
     
  7. Marcela

    Marcela Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    7
    На тв велиш а? Знаеш ли колку многу девојки кои се силувани им е страв да кажат на родители а не пак на тв?
    Прво од срам а потоа од страв.
    Мислиш тоа е: Ме натепа мајка ми, па ке кажам на телевизија.
    Ова е сериозна работа. А и да не е вистина, во светот постојат 9075847654 вакви случаеви на силување од страна на партнерот.
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  8. D-a-n-i

    D-a-n-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    32
    Грешка ме разбравте мислев повторно нешто лошо да и направил на девојката, не дај боже, пошто деновиве сме сведоци на такви љубовни приказни кои знаиме како завршија.... а не она да го кажи силувањето на тв, никој не е толку малоумен па да застани пред камера и све бла, бла...
     
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Читајќи ве едно не ми е јасно ( и јас сум во оваа група).
    Дали од сите нас овде барем една би измислила ваква приказна (јас не).Таа е само младо девојче на кое му се случил не толку мил настан да не речам грозен, трауматичен за цел живот.
    Прво ако пријави ќе се расчуе, многумина ќе ја осудуваат, ќе се влече со години по судови, ќе докажува за на крајот, може и виновна да биде за тоа што и се случило.
    Што добива ,жигосана за цел живот.
    Вака си мисли........ ако сестра ми му нанесе срам на моето семејство, ако татко ми оди со други жени и не срами сите нас, јас нема да бидам таа од што ќе се срамат , ќе молчам за да не ги повредам нив.
    Го свртевме разговорот во друг правец.
     
  10. D-a-n-i

    D-a-n-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    32
    Кој нив, овде може само мајка и да ја засрами и повреди, значи таа е мајка која сета несреќа се насобрала кај неа, од една страна сестра и (можеби не е виновна таа за тоа што и се случило), од друга страна татко и кој совесно го прави тоа, а сега и оваа со другата ќерка. Ете таков е животот, не може да се промени тоа што било.
    Ако стварно е оваа не може бре туку така ај ќе помини и девојчево све да си собира во себе... значи сваќам дека е тешко да се каже, ама па не оди вака...
     
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не се јави повеќе не знаеме што и се врти низ главата.
    Еднаш напиша и толку.
    Погоре Бриџет напиша можеби се смирила со него, па сега крои други планови.
     
  12. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Ах, колку сте само наивни. Се чудам и не ми се верува каква наивност и патетика има во оваа тема. Дани, воопшто не му ја мисли пријави во полиција за да си ја тргнеш вината на соучесник :) јас да сум на местото на девојката или што и да е ќе отврам жиро сметка да ми донирате средства за опоравување од „силувањето“.
    Искрено знаев дека овде има многу наивни млади особи, ама до толкава наивност не верував. Па вас многу лесно може некој да ве изманипулира со трогателна приказна и да ве соголи.
    Нее ни чудо што многу девојки завршуваат како бело робје, затоа што веруваат на секакви приказни.
    Би било убаво кога форумов не би го сваќале толку сериозно бидејки има различни луге, и не се што ќе прочитате овде е вистина.
    Има луге кои пемногу се идеализираат, а има и луге кои смислуваат разни приказни да привлечат внимание.
     
  13. D-a-n-i

    D-a-n-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    32
    Убаво читајте па после донесете заклучоци кој е наивен и патетичен (општо за сите)
     
  14. Aleksandra12334

    Aleksandra12334 Нов член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Досадно ни беше со другарка ми и си измислувавме приказни не се грижете хахахха не сум силувала :D
     
  15. puzzle

    puzzle Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    19
    И што ако пријави во полиција? Ке и речат дека самата девојка треба да си го пријави случајот и вака неможат да превземат ништо. Туку тоа што ме мачи е :
    Да ги нарекуваш другите наивни зошто се обидуваат да помогнат? Ко ти најпаметната тука па сега сите ке не подучуваш како треба? Биди срекна што има вакви луѓе што не вртат грб туку се обидуваат да помогнат, и се надевам нема тебе да ти се случи нешто слично за да сватиш како е да има некој што те разбира и колку толку ке ти помогне. Со лесно :clap:
     
  16. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Знаеш ли ти дека за оваа лажна изјава можеш кривично да одговараш?
     
    На puzzle му/ѝ се допаѓа ова.
  17. puzzle

    puzzle Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    19
    Секоја чест девојче, само така продолжи
     
  18. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не се замарајте со глупости. Сум видела и пострашно работи од ова секако во живо па ништо. Модераторите нека ги блокираат сите девојки кои пишуваат вакви глупости и мислам дека би било добро ако регистрацијата на сајтот се затвори на некое време како во гламстик што се правеше за да не може да се регистрираат нови корисници барем некое време.
     
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ајде канта.
     
  20. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.399
    Пол:
    Женски
    Епа мисли си сеа друг пат дали некој ќе те советува кога ќе пишеш нешто, подобро ич не пишувај више овде. Болен ум, стварно немаш памет у глаат, ретардирана работа еј. Арно викам ја, овде не знаеш кому да му веруваш :^) :fubar: :?: |(
     
    На Umbrella22 и Daleron им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.