1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко ми не сака кондом

Дискусија во 'Секс' започната од valenceto, 24 јануари 2010.

 1. valenceto

  valenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  koga prv pat imav seksualen odnos,toa bese pred edna godina mn normalno mnogu me bolese...posle mesec dena decko mi zamina na rabota vo bugarija i po pola godina mi se pojavi nekoja infekcija na vaginata i mesec dena ja lecev...doktorkata mi kaza deka 90% e od odnosi so partnerot a 10% od nekoja necistotija...no mene ne mi se jasno zosto posle pola godina mi se pojavi infekcijata...po 2 meseci si dojde decko mi i povtorno imam redoven sex no na pocetokot povtoro me bolese i pecese premnogu ne mozev da izdrzam ni 2 pati...sega veke nemam problem so toa no kako povtorno da saka da mi se pojavi infekcijata nesto kako strupcinja da sakat da mi izlezat..............a decko mi ne saka so kondom...sto da pravam kako da go ubedam???????? help pls!
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  Treba da si svesna deka tvoeto zdravje e najbitno i e pred se ostanato..
  Treba da najdes nacin da se zasitis sebesi, a vo tvojot slucaj so infekcijata kondomot e idealno resenie i ako tvojot decko te saka, se grizi za tebe i za zdravjeto tvoe togas ke go pocituva toa...
  Bidi crvsta i stoisi na svojot stav, nemoj da popustas i da si dozvolis seks bez kondom i uste edna infekcija sto ke treba da ja lecis!!!!!
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.820
  Допаѓања:
  151.841
  Мене ме чуди како не те загрижува инфекцијата која МОЖЕБИ ти ја пренел дечко ти... :roll:
  Сигурно ти не се бањаше во базен во кој мочало пола Скопје...и ја фати инфекцијата или пак не си одржувала хигиена.За промена зошто не го прашаш што по ѓаволите прави во Бугарија и отворено да му кажеш дека ти направил ОГРОМЕН проблем,зошто навистина е ОГРОМЕН,па дури може да биде и опасен.
  Нема кондом-нема секс.Ми се закануваш дека ќе ми раскинеш-чао синко,не ми е сапунче да ми се потроши ама деца треба да родам еден ден,а искрено се надевам дека нема да бидат твои заради твојата плиткост!
  Кој знае која бугарка го однела во градината со забрантеи овошја,а ти лупај ја главата тука,одејќи по гинеколози.
   
  На najnajsexy56, koritsaki, Ilusionist и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Izzie.Stevens

  Izzie.Stevens Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  На крајот на краиштата, 21 век сме, мислам дека сите треба да бидеме доволно свесни и да се едуцираме за сексуалниот живот доколку го имаме! Да е само една инфекција добро ќе беше! За жал повеќе од пола девојки не ни знаат што се можат да фатат и какви се сексуално преносливи болести има!! Не за џабе измислиле презервативи... Другите глупави да не се што ги користат! Сакај го дечко ти, ама сакај се себе си повеќе!! :)
   
  На Korija и najnajsexy56 им се допаѓа ова.
 5. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Да не пишувам исто што и останатите, мислам за ова прашање не ни треба да размислуваш
  и да се нервираш во врска со тоа како ќе му кажеш на момакот твој, а уште помалце да го убедуваш ....
  Само остро со став ....што се мисли бре тој!
  Во кој век живее? Ќе си го брцка кај што стигне и после ај кај тебе бреееееее!
  И плус Трихомонијазата што ти ја пренел, мислам 80% сум дека е таа,
  се пренесува само со полов однос со други партнери.
  и ко што вели Изи.стивенс сакај го момакот , ама себе повеќе!
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека тука се покажува тоа сто е дискутирано на другите теми во однос на почнување со сексуални односи на 15 год. Ти како прво не си доволно искусна и личноста не ти е доволно изградена за да можеш да си стоиш цврсто на твојот став и дечко ти те убедил да имате секс без кондом и сега мораш да си ги сносиш последиците. А бидејќи сега имаш искуство плус треба да реагираш зрело и да почнеш да се грижиш за себеси. И се согласувам со сите ставови погоре.
   
 7. valenceto

  valenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  fala vi mnogu za sovetite...i DA,ne sum iskusna i zatoa sakam da se konsultiram so dr....i ke ve poslusam......i svesna sum za toa toj so kolku devojki e bil.....no da ako me saka i ako se grizi dovolno za mene ke me poslusa.....svesna sum za se i sesto sto ke mi se sluci ako prodolzam vaka i zatoa moram da prevzemam nesto!....INAKU KE SE UNISTAM SAMATA SEBE......
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Свесна си дека бил со многу девојки-имате секс без кондом-ти имаш инфекција. Се е доволно јасно малечка. Отвори на интернет за полово преносливи болести, ќе се згрозиш колку сериозна ситуацијава може да биде! Се најдобро,поздрав
   
 9. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Шо дечко е тој шо има односи со други, а да те сака? Мислам би требало да збориш со него и да му каеш крај.. Он да има односи со други и на мене да ми пренесува болести.. одма би стаила крај.. Најди си некој друг.. и немој одма со односи.. Тој треба да те цени и да се грижи са тебе, па да му дадеш он шо сака да праи.. :/
   
 10. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Мене такво нешто да ми се случеше очите ке му ги искорнев.Ова е за сериозен муабет :!:
   
 11. Devils-Candy

  Devils-Candy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  32
  ПОТПОЛНО СЕ СОГЛАСУВАМ!! Ако се грижи доволно за тебе и ако си му битна, нема да се понаша така! Јас имам сериозна врска од 2 години, имам односи више година дена и иако ми беше прв и му бев прва, сепак кога и да се случеше нешто како некоја бактерија како кандидата или нешто такво (што не е воопшто сериозно во споредба со твојата инфекција), он се грижеше поише од мене! Имаш СЕРИОЗЕН муабет со него.. :!: Направи така како што мислиш дека е најдобро, па пиши ни! Со среќа! :up:
   
 12. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  ako te saka i ako si mu bitna nema sto da se sprotistavuva da stavi kondom.ako nekoj te navistina saka ke gleda se najdobro za tebe,a ne vaka so ovoa nitu pokazuva nitu pa kaauva kolku te saka, taa infekcija ne e izlegla od nisto,sigurno e od nego stom se motal i e*** so koj stignal,namesto da predzeme odgovornost i se zagrizi toj se uste i luti,takva osoba neti treba pokraj sebe,ako se ne grizi za tebe..razmisli ubavo ..ne e ni prv ni posleden...
   
 13. valenceto

  valenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  jas znam deka toj me saka i mnogupati mi ima dokazano i koga mu kazav seto ova toj se soglasi .....i veli deka toj znael kakvi posledici moe da ima i deka toj vo sekoj moment imal kondom so nego ... probavme so kondom ama mene mn mn me bolese nz do so e rabotata ama ne mozeh ni malku da izdrzam,a koga go izvadivme se bese normalno....vo sto e problemot sega ???
   
 14. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Во секој момент имал кондом со него? Кога **** други типки??? со што ти покажува дека те сака? Со тоа што се гледал со други? Леле не ми се верува!Си му простила и сега он знае дека може да те врти на малото прсте и да си биде со други зошто ти и онака му простуваш се!Почитувај се себеси! Е.. му мамата на него,ќе најдеш некој што ќе те сака и што ке биде само со тебе!
   
 15. valenceto

  valenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  a koj kaza deka me izneveruva so drugi ako na vas vi se slucilo toa ne znaci deka na sekoj mu se slucuva istoto......jas znam kakva vrska imam so deckomi i toj ne me izneveruva....samo so do sea nesakase kondom a i jas bev kriva zatoa sto ne vlijaev mn na toa ....a sega e podrugo....
   
 16. alickaS

  alickaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6


  ne se nerviraj nikoja od devojcinjata sto ti pisale ne sakale da te navredat so nisto....sepak ne se sekiraj nekoi raboti si idat sami po sebe samo sekogas treba da si imas edno svoe cvrsto jas i kako sto kazaa sakaj se poveke sebesi otkolku deckoto.....zatoa sto src nisto ne e vecno veruvaj a i pomisli na toa deka nekoj den treba da stanes majka i da rodis zdravi decinja...........pozzz se nadevam deka ne me svati pogresno i deka ne se ljuti.....
   
 17. valenceto

  valenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  da se e ok no najmnogu me iznervira toa sto site velat deka me izneveruval...ne e taka vo sekoja vrska......jas kazav deka i jas sum poveke kriva zatoa sto ne vlijaev mn na toa sto toj nesakase da imame so kondom.....i koga probavme mene mn mn me bolese a koga go izvadivme se bese normalno.............
   
 18. Fanki

  Fanki Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Stvarno i mene toaa me zbuni site zb deka bil i so drugii aa devojchevo nisho takvo ne kaza .. Samo da ti kazam deka ako tipot te saka deka poishe ke se grizii za tebe nego ti samata..Inache kazi mu samo neka razmislii na toa deka ne se samo prenoslivite bolesti( iako toa e naloshoto) spomni mu shto bi se desilo ako ostanesh trudna? Mnogu me zanima shto ke ti kaze ..
  Pozdraf i se nadevam ke se sredat rabotite :)
   
 19. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  А на гинеколог не ти кажаа дека обично секоја инфекција се јавува подоцна????
  Не мора да с ејави веднаш после сексот, мене ми се појави после 4 месеци....И што те боли бе???? Неке со кондом, нема секс..не се будали, кажи му ја си имам мака, треба деца да раѓам....И готово. Леле како се нервирам од такви машки еј....ај да не зборам многу.