1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко ми се дрогира

Дискусија во 'Канта' започната од isplasena, 9 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Јас од сите овие мислења сфатив дека таков човек треба да се остави, ама ЈАС.
    А ти.. Не знам.
    Како што прочитав некоја страница понапред, некој имаше кажано "Хероинот го сака повеќе од тебе".
    Но сепак, ти си таа што одлучува, се надевам ќе донесеш правила одлука за која нема да се каеш.
     
  2. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Не го оставај, прекрасен дечко имаш. Внимавај да му ги даваш блокаторите (не блок капсули) на време и да ги голта пред тебе, редовно давај му терапија. Верувам дека ве чека посебно возбудлива иднина, редовни лекарски контроли, вирусни маркери, хепатални проби, проверка на боцки, рецидиви ацидиви поцидиви...Но љубовта може се да реши, сепак таа е движечката сила во универзумот нели.

    Ете верувам дека тоа сакаше да го слушнеш, имајте прекрасен живот понатаму...
    Пријатно!
     
    На Scar.Tissue му/ѝ се допаѓа ова.
  3. isplasena

    isplasena Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    уште еднаш ке повторам затоа сто гледам некои не разбрале дечко ми не е зависник како некои тој еден месец има само зимано не се мавал у вена и нема никаква болест за срека и незнам зосто го ставате во групата на наркомани ко дури после 2 3 године ресиле да се лечат но не затоа што сакале туку затоа што биле фатени од домасните
    е ова беше поинаку тој ме седна и ми рече.
    имам проблем кој сакам да го решам дали ке ми помогнеш а ке те разберам и ако сакаш да си заминеш
    јас бев таа што решив да останам
    тој кризите ги помина без метадони и тромадоли и слчно
    зарем нетреба да му се даде чанса наа секој човек кој побарал помош и се покајал
    што ако тоа беше ваш брат или син сите го избегнувате тоа ???????????
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.