1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дејвид Гета (David Guetta)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од badromance, 8 април 2010.

 1. badromance

  badromance Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ljuge slushnav deka na 9 ti kje ide u Skopje David Guetta - Metropolis arena .. Toa e vistina ili glasina . Mnogu bi sakala da dojde ima mn dobri pesni i dueti ;) Love is Gone.. Memories..SExy chick itn itn .. :) :worried:hock:
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  :lol: :lol: :lol: ВИСТИНА Е :D :D :D
   
 3. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Да вистина е и влезница околу 1000 ден. Едвај чекам.. :D :D
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  машала 1000 ден. :o :lol:
  па добро очекувано...ама за наши услови скапичко...ај како и да е ќе одам 8)
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  ПРВИТЕ ВЛЕЗНИЦИ КОИ ЌЕ БИДАТ ПУШТЕНИ ВО ПРОДАЖБА ОД ПОНЕДЕЛНИК (26.04.2010) ЌЕ БИДАТ ПО СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА ОД *** 800 ДЕНАРИ*** ПОБРЗАЈТЕ КОЛИЧИНИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ! Влезниците ќе може да се купат во: “Југотон”, “Розе –Веро 2”, “Камарад Рамстор”, “Together” салони, киосците на “Тобако”, како и во следните кафулиња: “ЗМИЈА”, “БАСТИОН”, “КИНО КАРПОШ”, “TРЕНД”, “LIVING ROOM” и “HAPPY”.

  ЌЕ СЕ ЖУРКА НЕКОЈ???? :lol:
   
 6. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Јасс... одам. Поефтино било отколку што кажав :D :D :D
   
 7. Missy.A

  Missy.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Одимее :)
   
 8. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  а има врска дали си полнолетен или не? оти стварно ми се одииии :(
   
 9. gokii

  gokii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  nema vrska dali si polnoleten ili ne sekoj mooze da odi, a vleznicite se 800 den. bas dobra cena za takov covek:) :D
   
 10. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  даааа богами баш добро што им текнало поевтини да ги направат..зашто знам на почетокот по 1000 или 1500 беа :o
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  и како си поминаа тие што беа на журката??? :music:
  :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
   
 12. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  На почетокот почна убаво.. Дечкото си имаше осмислен концепт и си го тераше до крај... Прееемногу го додаваше оној призвук на сирени и тоа малку мене лично ми ја утапи атмосферата. Во еден момент дури си помислив " Добро аман ај више заврши" :D Ама кога си дојдов дома онака уморнаизгазена и испотена целокупниот впечаток ми беше ДОБРА ЖУРКА :) Концепциски си ја пушти цела музика што ја планираше и немаше ниедна залутана трака... Се на се си ја знае работата и добро си ја врши :)
   
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Koга идат Охрид да се пожуркаме малце??????????? :inlove: :inlove:
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  еј па незнам за во Охрид дали ќе доаѓа Гетта..... :^)
  ама знам дека на саем имаше луѓе од цела Mакедонија.....преполно беше :!:
  и Нина имаш право при крај ептен се заборави со тој звукот....ушиве ми ги дупна....ама битно јака журка направи :rock:
  после 2 дена ми зуеа ушиве зошто до звучникот стоев :lol:

  најубаво ми беше кога ја пушти сатисвекшн и д ворлд ис мајн :dance: :dance: :dance:
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Оставам коментар само затоа што видов дека на мојот роденден била отворена темава :lol:
  Не дека го сакам Гета многу.
  Омилена негова ми е оваа...
  http://www.youtube.com/watch?v=RFZOcwXwZwU
   
 17. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  My favorite... го обожавам, нема песна што не му е добра.
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/hWjrMTWXH28&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/hWjrMTWXH28&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Го обожава човеков. И стварно нема песна што не му е добра. Само напред :clap:
   
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  :D :D :D ме изнасмеа забегано едно :D