1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дејвид Гета (David Guetta)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од badromance, 8 април 2010.

  1. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Како што кажав импресии од концертот тука.
    Напомена: Големи се :D
    Отидов околу 21ч. со карта за Фан пит. Па и немаше некоја голема разлика во местата, обележани беа со една железна ограда која не беше висока и можеше слободно да се префрлиш на другата страна :lol:
    Випот не беше ништо посебно, имаше само неколку високи маси, и луѓе што ги фрлаа пијалоците и чашите, до кај ќе стигнеа :puke: Луѓето на трибини беа многу далеку, и мислам дека таму не се чувствуваше онаа атмосфера како на другиве места...
    Имаше 2ца диџеи кои се менуваа, и искрено и не ми се допаѓаше многу нивниот избор на музика, ќе пуштеа една песна енергична, а после неа 5 по бавни. И така цело време...
    Имаше доволно штандови со пијалоци, а на менито беа следниве: Даб, Туборг (100ден.), вода (50), Ред бул (150), Смирноф (150) и сокови (не ми текнува цена)
    Имаше и доволно ВЦа, се чекаше ред, ама не мн.2-3 пред тебе можеби....
    Премногу луѓе, но убаво разретчени да можеш да се разминеш, и да скокаш и да играш.
    Дејвид Гета се појави некоја минутка пред 1. Почна со Sweat, a откако заврши, кажа неколку збора на микрофон, и рече: I just wanna make you all sweat :lol: и, нормално следеше врескање, пиштење, скокање итн.
    Попознативе песни ги пушташе во текот на целата вечер, така да го држеше расположението на високо ниво.
    По некое време се појавија и двата роботи кои беа голема атракција. Си играа, испуштаа чад и искри од раченцата :D
    Самиот Гета цело време се грижеше да не држи „high“, па преку бимот полесно можеше да се види што прави (пласкање со рацете, скокање) и веднаш публиката го правеше истото.
    Ми се чини кулминацијата ја достигна кога наместо I'm in Miami beach, пушти: I'm David Guetta bitch па можете да замислите кое урлање беше, се збеснаа луѓето :D
    Исто така имаше одбројувања: 5, 4, 3, 2, и пред да каже 1, ти пука нешто внатре, ти се чини којзнае што ќе биде сега :D
    Интересно беше кога ја пушти "Memories", не замоли да ги кренеме телефоните со светлата горе, и кажа дека нему најубавите "Memories" ќе му бидат од тука...
    Заврши некаде околу 3 и пол, па нормално следуваше: We want more! и со објаснение дека ова му бил последниот град од турнеата, екслузивно пушти 2 песни од новиот албум кои беа ПРЕКРАСНИ, едната со Ашер, а другата беше чиста електро.
    Не поздрави, и рече дека не знаел дека тука има толку "party people" и поради тоа ќе дојдел в година повторно тука. (аха, обавезно :D)
    Си отидовме, гужвата беше преголема, такси слободно - ич, па мораше да цапам пешки |(
    Ете некако пробав да ви доловам каква беше атмосферата на тие што не успеавте да отидете, а на оние кои им е сеедно да знаете дека беше прекрасно, затоа го ставив и во спојлер :)
    Чекам импресии од друга феминка која била да видам дали ќе се усогласиме.
    П.С Да дојде пак, пак ќе одам, го обожавам човеков.
     
    На sweetyears, Phyramide, FortuneTeller.xD и 12 други им се допаѓа ова.
  2. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Единствената песна на Дејвид Гета што ја сакам е The world is mine. Тоа беше пред да стане познат. Сега некако... не знам, да сум била на неговиот концерт сигурно не би била еуфорична. Има интересни песни, ама не е тоа тоа, да се паметат.
     
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
  4. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Леле и мене ми е криво што не бев на концертов! На одмор сум во друга држава долго време, и пропуштив настанов, а нит па во скопје бев. ццц :@
     
  5. LuisRoyo

    LuisRoyo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    12
    Блазеси ти .. јас не успеав да отидам..ми излезе друго викендов :( а толку сакаав..не се сомневам дека било најбоље..бев на концертот минатата година во метрополис и најјјјјјбоље си поминав..нека дојдееее пак ако :D
     
  6. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Што ми требаше да ја отворам темава и да го прочитам мислењето на Ким, сега уште повеќе ми е мака што не бев :tmi:
    А по трет пат сигурно нема да дојде :doh:
     
  7. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Рече дека в година обавезно ќе дојдел, многу му се допаднало, па останува да видиме, не губи надеж :D
    Инаку некој имаше прашано, а не сум спомнала, звукот и осветлувањето беше екстра, ласерите беа многу јаки, што се гледаа и на небото при поглед нагоре. Интересни беа и ефектите зад него, се појавуваа насловите на песните, David Guetta, Ohrid итн. А бројката на луѓе ја надмина онаа на Лени Кравиц со продадени над 15 000 билети :)
     
  8. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Сигурно така вика на сите места кои ги посетува :rofl:
    а можеби пак и ќе ја имам таа среќа :wasntme:
     
  9. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас бев исто така,отидов во 10,немав сила,болна бев и уште сум,останав на првите 3 песни и заминав,немав сила ,ке се онесвестев-а колку ми е мака само :sweat: ;(
    A верувам дека супер било понатака 8) ;(
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас не платив карта. Си го слушав дома. Дури внатре во спалната ми се слушаше :lol:
     
  11. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    исто и јас :D и од тераса си гледав и патем се смрзнав :rofl: ...и што беше она во еден почка... срам да му е
     
  12. LuisRoyo

    LuisRoyo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    12
    што се случило еднаш не мора да значи дека ќе се случи и втор пат, што се случило два пати, сигурно ќе има и трет пат ;) баш имам оптимистичко размислување и сепак мислам дека ќе дојде, оваа година пак сигуууурно не, но за идната имам надеж :)


    и минатата година рече ќе дојде пак ( за оваа година ) и дојде :)
    ајде вака пооптимистички :D
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  13. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Многу убаво си поминав, само можам да кажам дека не беше убаво организирано како што беше Paul Van Dyk лани. Јас бев во ВИП и мило ми е што ги дадов парите - заслужено дадени пари. Цела вечер на маса играв плус цел концерт го проследив а и убави слики направив. Дечко ми скоро цел концерт го сними ...Пак би пошла ако дојди :)
     
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Смејте се вие али ко шо тргнал, не е далеку од вистината :D

    Јас не отидов на журката, на тераса се слушаше и на почеток некаде ја слушнав Sweat и влегов внатре и се затворив херметички. Доста беше. Геј низаеден.
     
    На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    најдобар е!!!! 8)
     
  16. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
  17. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Курва како Питбул ми е дечково. Мое мислење, сакате лутете се.
    Порано нешто ми беше поарен, али го отупеа со него. Со секој жив на планетава земја има трака, а тоа што е претерано за мене не е арно. Омилена од него ми е Love don't let me go, и тоа е се.
     
  18. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Чоеков многу комерцијала стана. Со секој втор трака има. Порано имаше 500 пати подобри траки, како In love with myself. Сега не ми прави нешто посебно. Добро, признавам има некои 2-3 што ми се убави, но Дејвид Гета од пред некоја година го почитувам повеќе :)
     
  19. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Точно, точно многу е искомерцијализиран. Мислам, одамна веќе човекот си прави пари и си се дружи со цела екстрада, таму далеку...

    Ако не па....
    http://www.youtube.com/watch?v=67jbtVE3lTs

    Уште си ја слушам оваа и уште ми го крева адреналинот. Се друго ми е срање, чудно ми е како има толку обожаватели.
     
  20. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски