1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диабло (Más Sabe el Diablo) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од garudamon, 3 декември 2010.

 1. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  Ја гледа ли некој оваа серија или само јас сум како поболена.? :D
   

  Прикачени фајлови:

 2. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Да јас ја следам можеби не баш редовно ама сепак ја следам. Серијава е толку прекрасна не е нешто како типично шпанско, содржината е супер исто и глумците. Прво ја следев на Пинк па прекинав и потоа пак почнав на Сител да ја следам. Кажи ми до каде се, Анхел дозна ли кој му е татко, ако ја следиш редовно раскажи ми малку :D
   
 3. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Хехе ја обожавам серијава, многу ми е жал што не можам на Пинк да си ја догледам, таму беа понапред, ама ајде ќе ја чекам на Сител. :)
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Многу ми е интересна серијава ама не ја гледам редовно.На пинк ја гледав ама ја прекинаа :/
   
 5. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Па јас ја гледам на сајтот на телемундо пошто термините ми се да не кажам та*ак на сител а на пинк не ја даваат повеќе...Моментално сум на 140 и некоа епизода...вкупно се 182 мислам ...гледај ја таму..поздрав
   
  На milicka19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Jас ја гледам и многу ми е супер Диабло ;)
   
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Сеа ја ќе ви кажам што ќе се случи гледав на Пинк кај баба ми:
  Анхел ќе се сретне со Мануела и она изгледа ќе се разведе од Мартин и ќе бидат против него да го откријат.Џими ќе се венча со Вирхинија и после ќе иде во затвор ама незнам зошто.Мартин ќе ги убие Марина и Кутре и после мн ќе биде тажен.На Сандро ќе му најдат вонбрачно дете.Анхел и Топо ќе го ослободуваат Џими ама незнам дали ќе успеат денеска е таа епизода.
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Џими ќе иде во затвор затоа што ќе го обвинат дека го убил Маурицио.
  А Кристијан ќе му покаже на Мартин дека Марина е уствари машко, можеби заради тоа ќе ја убие :)

  Кажете нешто друго што ќе се случува? :)
   
 9. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Јас мислам ја уби дека го остаи заради кутре.И онаа танчеркана Лола мислам се викаше ќе го засака Топо зашто наследил пари од баба му.И ќе се појави уште еден незнам како се викаше тужител што му е на Џими и ќе ја сака Мануела.
   
 10. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Серијата е предобра, се е убаво склопено, а глумецооооот! :inlove:
   
  На Macufkata му/ѝ се допаѓа ова.
 11. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Епа и мене ми се термините хаос на сител и јас немам гледано скоро ич. Ја гледав и на телемундо кога ја прекинаа на пинк сакав да видам што ќе се случи понатаму бидејќи сител беа назад но сега и таму ја немам гледано некако многу нет ми се троши :)
   
 12. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Серијава е убавини :inlove: A па глумецон Анхел и тој леле се заљубив :lol: :inlove:

  Ама терминиве на Сител се никакви. Кога сум втора смена на училиште не можам да ја гледам во 12 и 50, а кога ја даваат реприза на Сител 3 трчам од училиште за да ја фатам или пак ќе се ослободам од последни :lol: и мајка ми стално ме кара..
   
 13. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Одлична серија, секој ден ја гледам и навистина е една од подобрите латино серии.
  А од оној Мартин ми се гади :puke:
   
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Нели имаше реприза на сител три накај 4 саат поручек? Сега кога има? Никако да глеам реприза.
  Неделава изгледа Кристијан ќе му каже за Марина ќе биде интересно :rofl:
   
 15. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Има реприза од понеделник до петок на Сител 3 во 17:30 часот http://www.sitel.com.mk/sitel-3/programa
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Ја гледав на нет, многу ми беше интересна. Некако драматична, и нормано измешана. :D
   
 17. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  За информација:
  Марина и утре ќе умрат ќе ги упука оној Мартин глупавион :@ А Анхел и Топо ќе го ослободуваат Џими од затвор кога ќе го преместуваат.
   
 18. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Серијава повторно ја даваат на Сител3 :D
   
 19. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Диабло(Más Sabe el Diablo)[Сител]

  Ја гледав прво на Сител па после ја гледав реприза на Пинк и ако ја има ќе ја глеам уште 10000 пати :D
   
 20. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Не беше убава мене не ми се допаѓаше а сакав да ја гледам на почетокот