1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диви јагоди [Сител ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 април 2014.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.545
  Пол:
  Женски
 2. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Кај играше оваа глумица никако не ми текнува ???
   
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ДИВИ ЈАГОДИ

  Главната хероина Ајла била родена во мало,но убаво село. Како мала ги загубила своите родители, па затоа ја одгледале нејзината мила баба и вујкото со кого и не се согласува многу добро. Вујко и сосема сама ја испраќа во Истанбул на училиште. Таа заминува со воз во Истанбул, но не само што ја остава баба си, туку и првата љубов Суат. Во Истанбул годините поминуваат, Ајла се мажи за Сертаџ и ја добиваат ќеркичката Ејда. Нејзиниот среќен брак и живот се рушат кога таа дознава дека сопругот ја изневерува со млада девојка. Од тој момент за неа повеќе ништо нема да биде како порано.Решава да си замине од големиот град и да се врати во своето село кое го напушти одамна. Таму ќе мора да се соочи со својот лош вујко, но ќе се жртвува само заради ќерката. Во тоа селце, Ајла започнува сосема нов живот, далеку од сопругот. Целата љубов и ја пружа на ќерката. Таму повторно го среќава и Суат, нејзината прва љубов. Но за Ајла животот ќе биде тежок. Нејзината ќерка ја обвинува затоа што татко и го нема повеќе покрај нив, а тука се и конзервативните сфаќања кон жената која го напуштила сопругот. Во селото доаѓа Сертаџ кој сака да го врати своето семејство назад во Истанбул, но срцето на Ајла сега му припаѓа на Суат. Што мислите за новата серија што ќе биде на сител?

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На eliesaab и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.571
  Допаѓања:
  103.368
  Пол:
  Женски
  Серијата оригинал се вика YoL Arkadasim - Сопатник. Кај извадија Дивијагоди бога питај !
   
  На tessie, eliesaab и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.545
  Пол:
  Женски
  Почнува денес после "Судбината на Фатмаѓул"

  Овој десно на сликата ми личи на љубовникот на Мукадес од "Судбината на Фатмаѓул" :?: :?: :?:
   
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Колку епизоди има?
   
 7. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  41....сега видов
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Од каде го извадија насловот ? :rofl:
   
 9. anonymous16

  anonymous16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  921
  Лелеее.. го загледнав филмот уште од почеток ми се допадна многу, секој ден си го гледам :D
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.478
  Ја гледав денешната епизода..синхронизација, катастрофа!! :D
   
  На anonymous16 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Убава,квалитетна серија...Штета што нашиве секоја серија мора да ја уништат со синхронизацијата :)
   
  На eliesaab и anonymous16 им се допаѓа ова.
 12. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Леле малечката колку е слаткаа :inlove: :inlove: Се мислев која е и ми текна дека е Михримах од Величествениот :rofl:
   
 13. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Преинтересна серија ми е, секоја вечер ја гледам. Ејда е преслатка.
  -Ќе се отселат Ајла и Ејда ? :?:
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.297
  Пол:
  Женски
  Не е лоша серијава, а Ејда ми е многу слатка највеќе ради неа ја гледам. :D
  Штета што само 3 дена во неделата игра, ама тоа е. :)
   
 15. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Интересна ее :D Обавезно ја гледам :D
   
 16. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Интересна е понекогаш кога ке ја начекам и ја гледам :D
   
 17. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  и јас ја глаедма многу убава серијата :)
   
 18. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  9.841
  Пол:
  Женски
  Некој умре денеска?!На крајот ја зафатив и ништо не разбрав. :$
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.297
  Пол:
  Женски
  Сертач умре, ама како не знам. :D
   
  На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
 20. a.navy.stan

  a.navy.stan Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  9
  како умре сертач??