Диетални чоколади Doctor's

Дискусија во 'Диети' започната од The.Pink.Angel, 28 септември 2013.

 1. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  131
  Koristam dietalni cokoladi od doctors sto mislite ima li efekti od niv dali se slabee vezbam i vnimavam na ishranata da ne mi go poremeti metobolizmot bidejki nemozam da izlezam od wc xaxa
   
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.305
  Допаѓања:
  2.519
  Пол:
  Женски
  Dietalni cokoladi Doctor's

  Па со оглед на тоа дека ги користиш ти би требало да ни кажеш...
   
 3. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  491
  Dietalni cokoladi Doctor's

  А има и не диетални чоколади и какви се тие?
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.688
  Допаѓања:
  103.368
  Dietalni cokoladi Doctor's

  Ама тие не те слабеат...тие се само со пониско ниво на калории и шеќери, да ги вметнеш само во секојдневната исхрана ако не можеш без чоколадо нели. Не се пограма за слабеење...
  Каде ви е логиката бе? Сериозно некад на форумов кога ќе прочитам нешто вака...се фаќам за глава.
   
 5. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  491
  Dietalni cokoladi Doctor's

  I'll quote Einstein :
  Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.
   
 6. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  диетални чоколада Doctor's

  Тие се за оние кои имаат запек. Затоа и одиш почесто во вц. Мама ги откри на ист начин како тебе. :lol:
  Сум слушнала дека имаат вкус на свеќа. :lol: Точно ли е?
  Мислам дека немаш причина да ги јадеш се додека немаш запек.
   
 7. teodorcka

  teodorcka Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Dietalni cokoladi Doctor's

  Дали знаеш каде се продаваат, и која цена се?
  Фала однапред и поздрав :)