1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диетата на Гвинет Палтроу

Дискусија во 'Диети' започната од Lilit, 7 мај 2012.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.671
  Допаѓања:
  140.328
  Прв ден
  Појадок- 2,5 дцл свеж сок од јаболко и шоља јогурт со шумско овошје
  Ручек- Салата од спанаќ, свежо рендана шеќерна репка зачинета со маслиново масло и лимонов сок
  Вечера-Салата од мешан зеленчук со лупени семки од сончоглед

  Втор ден
  Појадок- 1,5 дцл свеж сок од портокал и каша од интегрални житни зрна
  Ручек- 2,5 дцл соќ од шеќерна репка и целер и порција овошје по желба
  Вечера- Зелена салата со рендано јаболко,компир и сечкани бадеми

  Трет ден
  Појадок- 2,5 дцл јогурт и банана
  Ручек- пире од домати со спанаќ и два ореви
  Вечера- Салата од свежа зелка со печурки и грав,прелиена со маслиново масло и лимонов сок.

  По овие три дена се прави пауза еден ден,во кој може да се комбинира храна од претходните три дена и приуштување на некое плус задоволство,но без прејадување. Потоа се почнува повторно со тоа што се започнува по обратниот редослед на деновите и се повторуваат циклусите 4 пати на истиот начин.