1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. kuklicka55

  kuklicka55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Здраво, сакам да прашам дали некој ја има користено оваа диета и дали е ефикасна. Јас имам проблем со стомачето, никако да го намалам, па сакам овааа диета да ја држам. Се надевам на одговор :)
   
 2. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  DIETA OD ZAN MITREV

  Здраво...
  Јас ја имам држено диетата и не сум баш многу задоволна бидејќи одма ги вратив кг и плус ми се смачи секој ден јајца да варам...Али тоа не мора да значи дека истотот ке биде и кај тебе.Таа диета зависи од организмот со го имаме и плус ми кажаа дека најјппвин требало да се направат некој прегледи кај него па да се види дали таа диета е според твојот организам. Позз и се надевам дека малку ти помогнав :)
   
 3. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  109
  DIETA OD ZAN MITREV

  Јас ја држев, резултати има, бев многу задоволна многу брзо се слабее и тоа доста, ама мислам дека од тогаш си го пореметив метаболизмот , бидејќи после тоа се поправив пак и сега никако да намалам само во плус одам. Кога ја почнав и немав некоја потреба, сега сакам да се вратам на тие кг што ги имав пред да почнам со диетите ама тешко. Е сега тоа е моето искуство, за мене диети НЕ повеќе.
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  DIETA OD ZAN MITREV

  Ние дома практикуваме здрава исхрана. Летото со мајка ми и сестра ми во една емислија го гледавме Жан Митрев и според него се беше штетно освен водатда некако не ми е логички. И не се сеќавам добро тој кажуваше дека поголемиот дел од денот бил само на вода :worried: Така да баш ме интерсира какви се неговите диети дали некој може да ми каже?
   
 5. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  DIETA OD ZAN MITREV

  И јас ја држев диетава,не само што си ги вратив килограмите,туку и крвта ми се поремети...
   
 6. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  DIETA OD ZAN MITREV

  А каква е таа диета? може ли да знам?
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Мислам дека ја има во другиве теми ама еве ќе ја напишам.

  ДИЕТА ЗА 15 ДЕНА (од болница-Кардиологија)

  Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер.

  1. ден

  Ручек
  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко

  Вечера
  2 домати или 2 дл. варени домати
  2 варени јајца
  1/2 главица зелена салата или краставица
  2 двопек

  2. ден

  Ручек
  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко

  Вечера
  125 гр.варено телешко месо
  1 домат
  1 портокал
  1 двопек
  1 шоља чај или кафе без шеќер


  3. ден

  Ручек
  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко
  1 главица зелена салата или краставица

  Вечера
  125 гр. варено телешко месо
  1 портокал
  1 двопек
  1 шоља чај или кафе без шеќер

  4. ден

  Ручек
  125 гр. кравјо сирење
  1 домат
  1 двопек

  Вечера
  125 гр. варено телешко месо
  2 домати
  1 јаболко
  1 двопек

  5. ден

  Ручек
  200гр.варено месо или риба
  1 домат
  1 двопек

  Вечера
  1/2 кг. варен зеленчук (морков, грашок, компир)
  1 варено јајце
  1 двопек


  НАПОМЕНА:

  • Месото и варениот зеленчук се зачинуваат со вегета.
  • 6. и 7. ден се без диета.
  • За време на диетата не се пие алкохол.

  После 5-тиот ден се губат 2,5 до 5 кг, а по два дена пауза диетата се повторува 3 пати (5 дена + 2 дена пауза) и се губат без последици по здравјето 15 кг. Килограмите нема да се вратат доколку по завршувањето на диетата јадете нормално освен секој понеделник. Во понеделниците треба да се консумира:

  • Доручек: 1 чаша сок од лимон без шеќер
  • Ручек: 1 јаболко,1 двопек
  • Вечера: 1 варено јајце,1 домат,1 двопек
  Сите наведени намирници може да се земаат топли или ладни, но важно е да се земаат по наведениот редослед и да не се изостави ниту една. Ако не се земаат по редослед или ако се промени некоја намирница, нема да се постигне саканиот ефект.
   
  На Lepotajce, betidule, macence4 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.833
  Допаѓања:
  231.593
  dieti/medicinska-dieta-t2012/
  Еве ја диетата,истата е и јас ја држев и завршив на инфузија.
  Лоша е!!!
   
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.929
  Пол:
  Женски
  Ја имам држено диетава на времето ко бев проста.
  Умирав за јадење, добро што по 3 дена прекинав иначе ќе завршев на болница.
  Немаш енергија, крвта слабее и килограмите дупло се враќаат.
  Никако ова сра*е!
   
  На milena96, ElenI777 и JuLleE им се допаѓа ова.
 10. m.j.-pepi

  m.j.-pepi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  26
  zdravo i jas ja imam drzeno ovaa dieta povece od ednas mnogu e teska i mnogu efikasna i zatoa ne se slozuvam vo celost so vasite komentari bidejki tie sto ja drzele ne se pridrzuvale vo celost vo dietata bidejki taa e edna od naj bezbednite od pricina sto ima mnogu izbor na zelencuk meso riba i jajca , a sto se odnesuva do vracanjeto na kilogramite nie sami sme krivi koga ne vodime smetka kolku jademe i sto jademe pa normalno e da gi vratime kilogramite :hai: pozzzzzzzz
   
  На golemiotmalisan, Belllaa1, Dani99 и 21 други им се допаѓа ова.
 11. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.136
  Допаѓања:
  46.625
  Пол:
  Женски
  секој ден јајца :lol: тука во диетата ги вметнал а на оние кои се со холестерол во крвта или пак болести на срцето им забранува јајца да јадат. т.е од јајцето само белката но варена :D bullshit :fubar:
   
 12. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  121
  Zdravo na site... gledam deka site se macite (macime) so dietive...na jas od licno iskustvo ke vi kazam kako oslabev :Znaci ...kigogramite nemozat da se oslabat samo za nekolku dena ili nekolku(2) nedeli..jas imav 67 kg visoka sum 1.76...probuvav razni dieti od vamu od tamu no ke oslabev malku no nebese posakuvanoto.Taka eden den sedev po doma i na tv gledav edna emisija , gostuvase nutricionist,se zboruvase za dieti , nacini na ishrana , oslabuvanje metabolizam....
  Nutricionistot samo kaza:worried:ekoj utro koga ke stanete napijte se casa voda... i potoa koj kako, kafence no bez seker ,ovosje (jabolka,kivi..i seto sezonsko ovoslj no banana NE)i mnooogu voda...seto ova do 13h.Potoa za ucek salata kolku so mozete da izedete so malku maslinovo maslo(jas ne bev vo moznos da koritam toa taka da moze i so obicno maslo :) ),oced i malku sol,toa da vi bide predjadenje a glavno jadenje neka bide vlaknesto meso prigotveno na zdrav nacin(vareno ili peceno)telesko,pilesko ili riba, a za vecera konzumirav isto taka salata(NE OVOSJE)bidejci taa sodrzi voda a ovosjeto sodrzi sekeri i dodeka spieme tie sekeri ne se trosat a vodata cirkulira "dozvoleno" e i pukanki i suvo ovosje.
  Ja drzev ovaa dieta 6 meseci , nemav spravi za vezbanje niti pa odev vo nekoj fitnes centar,doma si pravev stomacni,sklekovi...i site vezbi za zategnuvanje sto se pravat vo domasni uslovi i oslabev 15 kg :)
  I do den denesen si ja drzam taa linija od vreme na vreme si kasnuvam "zabraneta" hrana no bidejki teloto i organizmot se naviknuva na lesna i zdrava ishrana vrakjanje na kilogrami nema da ima!
  Posledno nesto so sakam da vi kazam deka LEB... NE!!!
  Pozdrav do site i se nadevam dokolku probate ke uspeete :)))))
   
  На Lepotajce, Pocahontas9, yeah и 6 други им се допаѓа ова.
 13. simonceee

  simonceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки.Јас од денес почнав да ја држам диетава на Жан Митрев па за две недели здравје ако ја издржам ке ви пишам колку имам ослабено.позз
   
 14. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Ауу диетава ми изгледа мнооогу страшна :D .Да ви кажам како ослабев 15 килограми.
  За појадок ќе си правите една чинија салата од зелка (зачинета со јаболков оцет и маслиново масло),едно јаболко и една шолја кафе без шеќер.После 1 час ќе си направите чаша вода со една голема лажица мед и мала лажичка јаболков оцет.Пред ручекот ќе се напиете една чаша лимонада и обавезно бистра супа пред ручекот.Нормален ручек ќе си јадете.За вечера житарки со млеко.Ете јас така симнав 15 кг без строги диети.
   
  На gogimica, Pocahontas9 и tananka им се допаѓа ова.
 15. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  yawn колку време се придржуваше на ова, значи стрикно на овој режим за да ослабиш толку :?:
   
 16. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Два месеци со кратки паузи :)
   
  На elii93 и karina8 им се допаѓа ова.
 17. simonceee

  simonceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Mene dietata ic ne mi e strasna veke 4 dena i se osekam super.ke vi go kazam rezultatot.pozz
   
 18. Sunshine.love

  Sunshine.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  9
  Од утре дефинитивно почнувам со диетата. Порано ја имав држано и имаше супер резлутати, но после коментарите од типот ,,Како успеа да ослабнеш толку многу и толку брзо......... почнав да си јадам и се знае што следува :rofl: .Сакав да прашам дали има некој што ќе почне да ја држи диетата, или пак ја држи во моментот :?:
   
 19. ViKtOrIjA21

  ViKtOrIjA21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  148
  Луѓе немојте!!! :D Диетата на Жан Митрев можам да замислам каква е со оглед на тоа што во една емисија рече дека за да се храниш здраво не треба навечер овошје, не треба да пиеш млеко..не треба ово оно и излезе дека треба само од вода и воздух да живееме :lol: Мислам, го почитувам човекот ама кога го слушав тогаш се збунив!!
  Иначе баталете диети и сл глупости. Ако сакате да ослабеете пешачете повеќе или трчајте , и секако мнооогу вода е потребно.
  Нормално дека ке си јадете што сакате ама избегнувајте пржена храна и не јадете многу навечер . Тоа е мој совет ;) Бај бај
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. AnelijaP

  AnelijaP Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  14
  Петка е диетава, пред недела дена завршив и супер ефект имав-8 кила. Иако ветува 15, сметам дека моите 8 се баш нормални. Крвна слика на ниво, холестерол одличен (инаку ми беше на горна граница), се помалку ми се јаде, ми стана навика па денот го почнувам со овошје...Се најдобро за диетава! И на сајтов инаку ако ја прочитате статијата за рамен стомак ќе ги најдете сите намирници од диетата. Се си е со причина ставено и плус редоследот уште поголема улога игра :) Јас сум презадоволна! Ја препорачувам на секого!
   
  На Belllaa1, Lepotajce, Dikinzi и 3 други им се допаѓа ова.