1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

  1. Evripigi

    Evripigi Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    1.143
    Пол:
    Женски
    Режимов на исхрана нема врска.
     
  2. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    Jas ja drzam momentalno.meseci pazev na izhranata i gram nemav mrdnato,prvite 5 dena oslabiv 2kg.pauza pa prodlziv.ke ja drzam duri ne oslabam uste 5kg.
    Ke pisam kako so rezultati.
     
  3. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    Eve veke mi e 8mi den bez pauza,so -4 kg i po 1cm vo obem.vaka mozi ne se mnogu kilogrami ama jas sum presrekna.uste -2,3 i dosta se.
     
  4. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    • Супер. Браво, продолжи така. Јас ја имам држано и дава резултати но сега никако да почнам.
     
  5. leilaaaaa

    leilaaaaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Mi treba dieta bez da konzumiram meso posto ne sum ljubitel na mesa i ne jadam..ako mozete kazete mi...
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  6. valerija22

    valerija22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Јас ја почнав од вчера денес ми е втор ден и веќе вагата ми покажа 1 кгр помалку се надевам ќе симнам барем до 8 кгр за 3 недели
     
  7. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Да да уживај.
    Јас 5 симнував за толкав период, ама си ја држев и 4 недели за повеќе килограми 6-7.
    Пр. обично имав 70-71 слегував на 65-64-63.
    Вчера ја почнав за прв пат УН Диета па сега да видиме
     
  8. valerija22

    valerija22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Па добро и ти си симнала и јас планирам да ја држам 6 недели ама со по 2 дена пауза ти дали правеше пауза од по 2 дена и ако правеше што јадеше
     
  9. valerija22

    valerija22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    уф трет ден и веќе умирам за јадење но се трудам да издржам ако има некој што ја држи во моментов нека пише како се справува со гладта.
     
  10. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Јас тие два дена јадев се само внимавав да не е многу мрсно и количински за да не ми се слоши или нешто да ме боли желудник евентуално. Но немав такви проблеми ама за секој случај внимавав, А прво јадев торта, благо мммммммм. Затоа и четири недели ја држев. Мислам дека после диетата ако внимаваш колку толку нема да ги вратиш килата. Еднаш цела година не се здебелив воопшто. Но лани ите како ги вратив ама многу јадев и навечер касно и калорично.
    За време на диетата јас строго се држев без никаков додаток.
    Месото го сецкав на ситни коцки и го варев со 1 морков и малце кромитче и вегета како за супа.Го подготвував целото наеднаш и си јадев сите 3 дена од тоа како супа значи.
     
  11. valerija22

    valerija22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Нешто слабо ми оди до денес само 2 кгр а 1 кгр го симнав уште првиот ден и од тогаш стагнирам сега се мерев 2 кгр вкупно ама не се откажувам за ќе одам до крај
     
  12. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Оди до крај тогаш највидливи се резултатите. И освен тоа веднаш поминуваат 5 дена па викенд и се така:clap:
     
  13. agios

    agios Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    553
    http://artkujna.mk/zhan-mitrev-vecherata-mi-e-prv-obrok/

    Интервју со Жан Митрев, извадок од интервјуто:

    Една од најпознатите диети за која нема кој не слушнал е диетата на Жан Митрев. Како настана оваа диета и кога?

    – Уште на почетокот кога на пациентите им давав препораки за тоа што треба да јадат а што не, се направи некоја т.н. диета на Жан Митрев и моето име почна, условно кажано, да се злоупотребува. Јас во добар дел тоа не го демантирав затоа што таа диета не беше нешто штетно, се додека не се појавија некои рецепти за лек против рак и слично кои веќе морав да ги демантирам. Инаку, не стојам зад таа, ниту зад било која друга диета и во принцип сум против сите диети. Преку социјалните мрежи реагирам само кога гледам дека има злоупотреба на моето име или опасни и несоодветни препораки. Поентата е во тоа човек практично да не се фрустрира со погрешни насоки, како што е случај со повеќето диети.“

    :D
     
    На LivingGlam и sofijanoka им се допаѓа ова.
  14. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Me nema 1000 godinii i doagjam vo tema za dietane se zdebeliv fala bogu,tuku kako podrska na drugarka so molba da doznaeme sto e toa redosled na namirnicite?redosled spored mene e da ne menuvas nesto od rucek za vecera i obratno,a vo tekot na eden obrok kakva vrska ima sto ne e po red koga za 10 minuti se e zaedno vo zeludnik i se vari zaedno?vo pravo sum ili ne?ona vika nema bas rezultati dali moze da e za toa sto jadela dvopek so meso zaedno?mene ne mi e logicno?i uste dali salatata zelena ste ja zacinuvale?so ocet zejtin?i si dodava vika po pola dvopek koga e eden ...ima vrska ili nema i sto e poentata vo redosledot?pozdrav do starite clenovi so koi se znaeme...
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    Јухууу има ли некој ? Ако има нркој да ми каже што ако некој не јаде патлиџани ? Како да ги замени и со што ?
     
  16. Sara Temelkovska

    Sara Temelkovska Нов член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Lugje jas od denes pocnuvam so dietava,do sega bev kao demek na hrono ama horor mi pravese toa blago pogotovo sto nemam nekoi preterani kg za simnuvanje i taman kje pocnev me fakjaa krizi za blago i kaj mene nema stop so toa.Zatoa od sabajle resiv da ja pocnam na Zan i da dojdam do 60 sega imam 65 na 174 visina i posle ova vezbanje i gradenje muskulna masa.So srekja na site sto ja drzat jas kje ve izvestuvam kako mi ide
     
    На Fillia, lunchy и lilo им се допаѓа ова.
  17. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Само биди упорна ќе успееш (hollest)
     
  18. Sara Temelkovska

    Sara Temelkovska Нов член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Sakam da te prasam ako znaes dali smee megju obroci da se pie ne zasladeno tursko ili bilen caj? I fala ti mnogu na poddrskata :))
     
    На lilo му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Може. Јас стрикно пиев еспресо, турско кафе и чај. Ама мислам дека и едно макијато да се напиеш не е којзнае што.
    Сега ја држам диета 21 ден и супер ми е.
     
  20. unicorne

    unicorne Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Да прашам едно канче кисело млеко се мисли една павлака или стриктно кисело млеко меѓутоа грамажа колку?