Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.316
  Пол:
  Женски
  Јас се мислам дали да се префрлам на оваа диета .... Но портокалите не ги сакам ... Може ли да се заменат?
   
 2. valerija22

  valerija22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  10
  Ајде дружине и ти повеќе ќе ни биде полесно,а за портокалите дали може да се заменат не знам и јас прашав во врска со тоа
   
 3. Руская

  Руская Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Пред 2 години ја почнав диетава. Ја држев цела година во циклуси 5 + 2 дена, со мали отстапки за празници и родендени. За викенди јадев најнормално, се што ми фали преку неделата.
  Три пати неделно пешачев по 1 час.
  Симнав 23 кг. Ја прекинав пред година дена и вратив 10 кг.

  Пробав и со хроно диета ама оваа е подобра затоа што се јаде секаков вид на храна, не е забрането овошје.

  Сега пак ја почнувам, ама во циклус 6 + 1 ( за побрзи резултати) .

  Сопругот исто ја држи од пред 2 години цело време 5+2 дена, симна 10 кг и ги одржува. Само зимата малку се олабави и врати 4-5 кг назад. Сега и тој е во циклус 6 + 1, недела ни е ден за Награда!

  Има резултати, само е проблем што брзо се враќаат килограмите назад ако се прекине
   
 4. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.202
  Пол:
  Женски
  за 2×5 колку би трело да се ослабе?колку имате ослабнато??
   
 5. Руская

  Руская Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Реално би се симнале најмногу до 4-5 кг. Од тоа 1-2 кг се течности.
   
 6. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.202
  Пол:
  Женски

  па дека пишува за 10дена од 6-10кг мислам многу е тоа
   
 7. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.316
  Пол:
  Женски
  Морално е портокали да се јадат?
   
 8. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.202
  Пол:
  Женски

  да.ако ја држиш диетава пиши
   
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.316
  Пол:
  Женски
  Не можам да се решам , не јадам портокали
   
 10. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.355
  Допаѓања:
  2.839
  Пол:
  Женски
  Јас имав многу убаво искуство со оваа диета. Ја држев околу 10 дена без прекини, јадев се што пишуваше таму, без исклучоци. Првите два дена чувствував глад, ама после се организирав поубаво и некогаш двопекот од вечерата или доматот ги јадев на сила бидејќи не бев гладна. Апетит имав, ама со многу помалце храна се најадував. За тие 10 дена ослабев околу 4 кила што за мене е супер. Со тоа плус и пешачев. Да продолжев најверојатно ќе ослабев многу повеќе ама ми се смачи да варам јајца секој ден, и ми се смачи кисело млеко да јадам секој ден. Друга работа што за мене беше многу побитна од тоа колку кг ослабнав е тоа што имав многу повеќе енергија, после 8 саати сон си бев сосем наспана, и одма си бев будна, се чувствував многу полесна и супер ми беше. Сега јадам нешто слично на овој режим - овошје, двопек и кафе насабајле, ручек варен зеленчук мешавина, вечера салата и слабеам. Понекогаш јадам месо, леб ептен ретко, и благо исто така ретко. Газирано никако и шеќер исто така. Така да може да почнете со овој режим и после да си најдете некоја ваша средина што ќе ви одговара на организмот.

  @Justicija ако не јадеш портокали можеш јаболка, диња или праска. Јас понекогаш наместо портокалите јадев праски.
   
 11. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  95
  Ја држи ли некој диетата
   
 12. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  2.721
  Пол:
  Женски
  Jaс сакам да ја почнам од утре сум ја држела повеќе пати и најделотворна ми е. Медицинска и жан митрев диета ми се мене исти . Тешка е првите неколку дена после е супер.
   
 13. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  95
  И јас ја почнав од денес,ќе пишам резултати
   
 14. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  месото телешко може да се замени со туна или стек?
   
 15. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.202
  Пол:
  Женски
  некој што ја држи диетава да пише резултати?
   
 16. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Од денес ја почнувам и јас. Таман е за држење сега почнаа портокалите и лимоните. Едно прашање само за тие што ја имаат држено, дали може да исцедам сок од портокал, пошо така не можам да го јадам и да напрам салата со едно јајце, нешо како мимоза би дошла таа салата? Или мора се оделно да се јади едно по едно? Дали ќе има ефект ако намирниците ги јадам заедно?
   
 17. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  побрзо ке огладнеш
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 18. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Читам многу лоши коментари на форумов за диетава и воопшто не се согласувам со нив.
  Јас ја држев пред 6 месеца и ослабев 9 кг. По завршувањето продолжив да слабеам и не ги вратив.
  Од септември наваму малку почнав да претерувам со јадење и од понеделникот пак почнав да ја држам. Трет ден - веќе имам ослабено 2.5 кг, од кои сигурно барем 2 се течности.
  Секоја диета не е за секој организам. Пробајте - ако ви одговара, држете ја, ако не - сменете со друга или со поактивен начин на живот. Дека слабее крвта - нема врска, јајца и да има секој ден (a нема, има 4 дена во неделата, а за викенди не мора да јадете јајца) не се штетни и не го покачуваат холестеролот толку колку што сме мислеле порано.
  Јас овојпат планирам само овие 5 дена да ја држам бидејќи од следната недела ќе почнам со фитнес, а диета и фитнес за мене е ужасна комбинација.
   
  На Sungold и WarriorAngel им се допаѓа ова.
 19. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  313
  Јас сум овде, денес 4 ден и супер е. Никаков глад не чувствувам.
   
 20. rokiroksana

  rokiroksana Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  86
  Дали некој ја држи диетава? Какво искуство имате?