Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.349
  Допаѓања:
  2.823
  Пол:
  Женски
  Јас ја држам по втор пат неделава, претходниот пат ја држев пред околу два месеци и имаше резултати. За 10 дена ослабнав околу 4 кила и после тоа си вратив едно бидејќи претерав. Пак почнав да јадам леб, благо, пици, тостови и слично. :D
  Сега сум на четврти ден, глад не чувстувам и уште немам резултати најверојатно бидејќи си јадев и малку благо. :doh: Ама од денес почнувам како што треба и ќе продолжам се додека не симнам уште 5-6 кила. Не се враќаат толку лесно килограмите. Малце да се пази после диетата мислам дека ќе немате проблем.
   
 2. bolest

  bolest Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  jas pocnuvam utre ako saka nekoj drustvo ajde :hai:
   
 3. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  ajde konecno si najdov drustvo :D
   
 4. bolest

  bolest Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  bataliv rabota nedelava, si vikam aj od 31vi i taka ne slavam nigde, bar da ja pocnam 2018 na cisto :lol:
   
 5. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  2.960
  Јас ја држам диетава од понеделникот, планирам без пауза да ја држам и да ослабам околу 5-6кг. зошто немам многу за симнување а кога немаш многу за симнување потешко се симнуваат. Еве денес 4 ден и супер ми е, инаку за некој што праша јас јадам канче кисело млеко од 180грама, тоа од 400 ми е премногу.
  Ќе пишам по завршување за да ви кажам колку кг сум ослабела :)
   
  На Neodlucna и stetoskop им се допаѓа ова.
 6. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  105.856
  Za 5 dena, - 5kg :muscle:
  Vcera i denes pauza,od utre vtor ciklus.
   
  На eminik, E*N, S.J.Parker и 2 други им се допаѓа ова.
 7. bolest

  bolest Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  стетоскопе како оди? јас час држам час не, никако да се уозбилам :@
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 8. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  105.856
  Ja prekinav ...bronhitot mi se iskomplicira,terapija so antibiotici ne odi so k.mleko.
  Zdravje,planiram od nareden ponedelnik da ja pocnam pak :muscle:
   
  На bolest му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bolest

  bolest Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  здравјето на прво место (y) јас ако издржам до тогаш ќе ти правам друштво :D
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 10. E*N

  E*N Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Дали некој може да сподели искуство ако ги има користено услугите во клиниката Филип Втори кои се однесуваат на генетско испитување т.е нутригенетика и персонализирана исхрана која ја даваат од самата клиника сега на Grouper има попуст па дали вреди за парите и дали има некои позитивни резултати ?
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  Врска нема, не давај пари за џабе. Ќе ти дадат производи на Виталија да јадеш( семки вакви-такви, житарки и лосос, салати и чат пат овошје.Според мене не вреде, сепак одлуката е твоја.
   
 12. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  105.856
  Za tamu neznam ,ama za Dragica Zendelovska znam.Ti pravi rezim na ishrana spored genotip ...i uspesno e.Samo sto treba da se pridrzuvas kon rezimot ,toa sto ti e odgovara na gen toa da jades.Ne dava raspored na produkti koj koga da go konzumiras tuku ti kazuva sto smees sto nesmees.
  Valjda me razbra sto sakam da kazam
   
 13. E*N

  E*N Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски

  Мислец дека ти одредуваат која храна може да се конзумира според тоа што ти поднесува организамот, а што не.... али изгледа дека погрешно сум сватила... ти благодарам.


  Која е цената кај Драгица Зенделовска ?
   
  Последна измена од модератор: 18 февруари 2018
 14. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  Ти бараш интолеранција на храна, најди на групер имаш постојано попусти, испитувањето за 2000 ден.ке го извршиш. Ти кажуваат што да јадеш, што не смееш, што ти прави подуеност во организмот. Секој месец имаш таков попуст на групер.
   
  На E*N му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.392
  Допаѓања:
  161.992
  Пол:
  Женски
  Само немој во Пзу Павлина.
   
 16. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  Јас не сум била, беше кај нив една пријателка и е задоволна затоа и препорачав. Ти имаш искуство од кај нив и јас сакав да одам па да видиме повеќе мислења.
   
 17. Mashaaa

  Mashaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  zdravooo
  izvinete ne go svakam delot kaj sto pisuva sekoj ponedelnik se jadi istoto ... a ima meni za 5 dena ko ke e ponedelnik ne go jadam to od menito ne svakam
   
 18. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  2.960
  Тоа се мисли откако ќе се заврши диетата, секој понеделник е со посебен режим за да не се вратат килограмите.
   
 19. xxhexx

  xxhexx Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2016
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  здраво ја почнав диетава има 2 дена, но премногу повраќам навечер кога ке легнам додека не повратам се што сум јадела неможам да заспијам, дали на некој му се има случено вака, денес планирам да одам налекар зошто синоќа навистина цела вечер сум повраќала што сум јадела од пред да почнам со диетатаа.
   
 20. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  мислам дека ти е од киселото млеко...но не би требало да се случува