Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  3.159
  Пол:
  Женски
  Диетава е жива катастрофа би ве посоветувала ич да не пробате сестра ми една недела издржа со само 1-2 кг разлика и еве ја во болница стигна со ужаснава диета :devil:
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  95
  Почнав со диетата сум ја држела многу пати здрава е се се внесува и ефикасна е.Денес втор ден.
   
  На eminik и stetoskop им се допаѓа ова.
 3. Femiz

  Femiz Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Здраво сакам да прашам колку килограми намаливте и што може од прилика да се јаде (вие што јадевте) во слободните денови?
   
 4. Femiz

  Femiz Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Што може од прилика да се јаде (вие што јадевте) во слободните денови?

  што може од прилика да се јаде (вие што јадевте) во слободните денови?
   
  Последна измена од модератор: 22 март 2018
 5. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.349
  Допаѓања:
  2.823
  Пол:
  Женски
  @Femiz имаше пишувано една членка назад дека јадела тоа дома што има зготвено само без леб и нешто друго што сака на пример ред или два чоколадо. Јас немав слободни денови. Јади нешто што ти фалеше во диетата но, во умерени количини. Ако мислиш да одиш и да си купиш тост или пица, верувај дека нема да можеш да изедеш колку што си јадела бидејќи телото се навикнало да се заситува со помалку храна.
   
  На Femiz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Femiz

  Femiz Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Ти благодарам ;)
   
 7. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  4.028
  Пол:
  Женски
  jas ja drzev edna nedela vcera ja zavrsiv i oslabev 3 kg i toa so prekrsoci jadev i blago 4-5 den .Porano ja imam drzano i imam oslabeno do 10 kg
   
  На Sirenaa86 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bolest

  bolest Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  со месеци се терам ама се уозбилувам од утре нема време веќе иде лето
   
 9. Базерка

  Базерка Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали може наместо канче кисрло млеко да се испие чаша јогурт ?
   
 10. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  95
  Може 500мл јогурт
   
 11. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  некој што ја држи сега диетаваа?
   
 12. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  подршка за сите што сакаат да ја држат диетава супер е денес ми е 15последен ден и имам ослабнато неколку кг:)
   
  На A N A и Adriana.O им се допаѓа ова.
 13. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  Moze da kazes kolku kilogrami oslabna i imase li mnogu za slabeenje, jas od utre ja pocnuvam imam 10kg za slabeenje
   
 14. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  за 15дена -4кг без физичка активност ако повежбаш малку сигурно ќе ослабнеш повеќе,имам уште 2 кг што планирам да ги снема,ти повторија диетава 2пати и ќе отидеш -10кг,за се што ти треба пиши ми
   
 15. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  Vo obem ima razlika se poznava?
   
 16. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  дада
   
  На Adriana.O му/ѝ се допаѓа ова.
 17. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  105.856
  @Lilit :hai:
  Ја започнав денеска пак по којзнае кој пат(facepalm).Се надевам ќе додржам-иде есен :lol:.
  Досега неколку пати успешно спроведена ми е диетава,ама поради лоша навика да јадам 1 у денот и тоа ноќе-еве ме пак.
  Ај со лесно нека е (fingers)
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.985
  Допаѓања:
  90.330
  Почнав и јас.
  Ми кркори мевот, ама не се даваме.
  Сега мантрам после ОБЕМНАВА ВЕЧЕРА, дека јадев прасе печено.
  Нека ни е со лесно!
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 19. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  Што направи со диетава, ја држеше? :)
   
 20. Vojdana

  Vojdana Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Ако не се лажам, пред некое време Жан Митрев изјави лично дека никогаш никаква диета не објавувал...:^)
   
  На martin01 му/ѝ се допаѓа ова.