Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. Yalishandela

  Yalishandela Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Еве сум и јас на темава, неколку пати ја имам држено во минатото - сум издржувала и се симнувало.

  Почнав да качувам килца, да јадам малце повеќе периодов, т.е да јадам многу леб! :( Леб со сВе! Она коа гледате јадење и му праиш комбинации и математики у глава како би одело со потппечен леб на тост.

  Од денеска ќе ја почнам, но двопекот ќе го изоставам затоа што навистина почнав да имам аверзија кон било што лебасто и ме прави нервозна.

  Да не пишувам ден за ден, ја почнувам 26ти.11 со 63 кила, ќе запишам точен резултат циклус по циклус како се промените. Очекувам прогрес, целта ми е 58 килца. 5 ту гоу! :devil:
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MJ5

  MJ5 Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  @Yalishandela

  Do kaj si stignata? Kako ti odi? Sakam da pocnam so nekoj dieta itno samo neznam so koja....
   
 3. Yalishandela

  Yalishandela Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Eве сум, 2 ипол килца за 5 дена циклус. Прегладнета сум најискрено, но морам да истерам уште еден циклус од Понеделник.

  Пишувам повторно резултати за една недела.
   
 4. Petro.t

  Petro.t Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас ја имам држано диетата пред 3-4 месеци, ослабнав 6 кила за три недели потоа ја прекинав, сакам од понеделник пак да ја почнам имам многу за симнување :(
   
 5. Yalishandela

  Yalishandela Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Девојки, денеска и ставам крај на брзосмрткава. Не се чувствувам најдобро, имам потреба од витамини, овошје, заленчук, почна имуниот систем озбилно да ми опаѓа. Немам концентрација на работа, почна умот да ми забегува накај храна.

  Од утре ќе ја почнам на Ејприл диетава, од 21 ден, со овошје и зеленчук во неа, мора да се пазиме периодов од настинки и болести. :)
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mache007

  mache007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  614
  Пол:
  Женски
  Што е диетата на Ејприл, ја имаш предходно држено?
   
 7. Tijanna$$

  Tijanna$$ Нов член

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo, me interesira dali go merite mesoto i zelencukot pred obrabotka ili potoa?

  Falaa
   
 8. Petro.t

  Petro.t Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Да јас кога ја држев диетава го мерев зеленчукот и месото пред обработка
   
 9. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој моментално ја држат диетава? Ако има некоја како сте со резултати?
   
 10. mache007

  mache007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  614
  Пол:
  Женски
  Две недели -3кг
   
 11. Pooky

  Pooky Нов член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Јас почнувам од утре :)
   
 12. Sirenaa86

  Sirenaa86 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Do kade si i dali oslabe
   
 13. Sirenaa86

  Sirenaa86 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Mnogu malku e toa 2nedeli samo 3kilogrami a pisuva od 2do 5kila
   
 14. Bubba-Hubba

  Bubba-Hubba Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Здраво , една консултација во врска со диетата на Жан Митрев , колку е препорачливо вода дневно да се внесува не пишува ништо, а можеби па не треба ни вода да се внесува поз феминки
   
 15. mache007

  mache007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  614
  Пол:
  Женски
  Што повеќе тоа е подобро. Најмалце 2л
   
  На Bubba-Hubba му/ѝ се допаѓа ова.
 16. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  229
  Вода се внесува спрема потребите на организмот. Нема правило колку литри треба да се внесува.
   
 17. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  1 литро вода на 25 кг тежина
   
 18. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.643
  Допаѓања:
  35.078
  Пол:
  Женски
  Прв ден поминат, сега за сега се осеќам супер. Имам некои мали недоумици па кој е искусен во проблематикава да помогне. Дали портокалите кои се за ручек може да се заменат со друго овошје пошто не ги јадам истите ?
  Вода и онака многу слабо пијам, дали е ок да се пие околу литар ипол 2 чај ?
  Дали диетава е ефикасна само доколку се комбинира со вежбање или се слабее и без?
  И дали смее да се пие кафе измеѓу оброците, повеќе од пропишаното ?

  Thanks:f:
   
 19. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.629
  Пол:
  Машки
  Стоундке да ти кажам нешто. Ваквите диети имаат јо-јо ефект. Најдобар начин за слабеење е да исфрлиш бел леб, шекер и газирани сокови од исхраната и у комбинација со оптимална физичка активност резултатите ќе бидат тука.
  Ова само мој добронамерен совет, среЧно(fingers)
   
  На lovestoneddd, Oscar Lady и poppie им се допаѓа ова.
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.419
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  @lovestoneddd можеш место портокал некој цитрон или јаболко или што знам, ананас:D само избегавај банани и грозје.
  Јас и телешкото го менував со пилешко или туна плус додавав некои мирудии како оригано или сусам па имаше ефекти, ама дека е јо-јо и тоа е точно, кога ќе завршиш придржувај се на инструкциите за менито за еден ден што е само.
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.