Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. simonamih

  simonamih Нов член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2021
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas pregladnav
   
 2. Nina95

  Nina95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  И јас, а баш си барав друштво :)

  Како ти оди ? :)
   
  Последна измена од модератор: 4 февруари 2021
  На simonamih му/ѝ се допаѓа ова.
 3. simonamih

  simonamih Нов член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2021
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Pa do sega ja nemam prekrseno, i mislam deka super mi e, mnogu lesno se osekjam, ne sum naduvana, imam namaleno vo obem za samo 3dena, i ne cuvstvuvam glad☺️ Tebe kako ti odi?
   
 4. Nina95

  Nina95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Мене денес ми е 4 ден и добро ми оди, за чудо не сум прекршила и не сум почувствувала глад. Иначе за 4 дена имам намалено 3кг :)
   
  На simonamih му/ѝ се допаѓа ова.
 5. simonamih

  simonamih Нов член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2021
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Toa e super! Ajde ke izdrzime Jas iskreno ne se merev zashto mnogu se razocaruvam ama osekjam po farmerki deka imam namaleno
   
  На Nina95 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nina95

  Nina95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  како ти помина првата недела? Јас искрено малку се разочарав зошто останав само на тие 3кг што ги намалив :/
   
 7. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  2.282
  Допаѓања:
  5.824
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки :hai:

  Мал реферат од мене да ви ч'кртнам :D

  Имам две дечиња. И сакам да се вратам на килажата која што бев пред да останам бремена со првото дете, а тоа се 56 кила. Моментално сум 59 кила, уште 3 килца ми фалат да си стасам до посакуваната цел.
  Пред да ја почнам диетава на Жан Митрев, бев 3 недели на некоја си диета. Ама ништо не намалив, и затоа се решив пак да ја пробам неговата диета. И среќа што беше така, оти сега ќе можам полесно да ја издржам, барем се надевам :D

  Околу диетите, немојте да имате заблуди. Мене ова ќе ми биде втор пат како ќе ја држам неговата диета.
  Само да ви кажам, кај некого се слабее повеќе, кај некого помалце, а тоа е така затоа што прво секој организам не е ист, второ нема секој иста килажа. Значи, жена со 70-80 кила нормално е дека ќе симне повеќе одколку некој што има 65 кила. Самиот организам знае кога да престане да слабее. И тогаш му треба "ресет", или малце да го турнеш да киниса.

  Исто така, сакав да ви пишам за јојо ефектот, нели диетава во Сабота и Недела не се држи. Епа..ако имате појадок пишии, ручек пита, вечера пица со 300грама чоколадо, и едно пепси за честитање..нормално дека ќе има јојо ефект. Ако и през викенд јадете во умерени количини, и се движите, ќе видите дека нема јојо ефект. Грешката ја правите кога наместо еден ред чоколадо,го јадете цело. М'скате бурече и легнувате да одморите..епа не е крива диетата.

  За да може килограмите да не се вратат назад, ви треба спремање на телото. Од кога ќе завршите со диетата, полека почнувате да ги јадете работите што ги сакате, тоа значи по малце и најкасно до 17часот. Потоа движење. Сето ова може ќе треба да го правите по 3-4 недели додека организмот не се навикне на таа храна.

  Исто сакав да ви пишам и за тоа дека сте прегладнети. Психата е многу тешка работа, ве тера да мислите дека ви се јаде. До сега сте лапкале се, а сега сте намалиле со јадење. Само треба да се издржи, после една недела е полесно.

  Имено, оваа диета има појадок, ручек и вечера..многу повеќе одошто децата во Африка имаат што да јадат.

  Така што , смирете се малце. Ако сакате да ја држите, земете сила и почнете. Ако не можете, каснете си овошје плус, рака бадеми плус, нема да штети ништо на диетата, само побавно ќе се симнуваат. А колку побавно се симнуваат толку подобро.


  Уствари, да не има некој да ме дружи 3 недели ? :hai:
   
  На orinoco и Belllaa1 им се допаѓа ова.
 8. Nina95

  Nina95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски

  Хааааај. Јас ја завршив пред 1 недела и правев малку пауза. Сега планирам од наредна недела пак да ја почнам! Во секој случај симнав 8кг за некои 4 недели :) ти кога почнуваш ?
   
  На 24.07 и Dikinzi им се допаѓа ова.
 9. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  2.282
  Допаѓања:
  5.824
  Пол:
  Женски
  Ја почнав од вчера. Денеска втор ден.
  Јас не јадам многу месо. Со тоа телешкото го менувам за 2 варени копани :D

  Бравос, убаво си симнала. А како варираш сега кога правиш пауза ? Која ти е целта ?
   
  На Nina95 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nina95

  Nina95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски

  Pa me sum nakachila nishto jadam normalno, samo shto mi se duva stomakot da ti kazham iskreno i teshko mi e :) nekako koga ja drzhev dietata mnogu podobro se chuvstvuvav :) Inache celta mi e da simnam ushte 8kg, zoshto mnogu se popraviv so karantinot i celata korona sostojba :) isto i jas ne jadam mnogu meso pa so sila beshe toa jadenje teleshko. Sakam isto taka da ti kazham prvata nedela duri mi se sloshi ednash, no posle toa preubavo mi beshe duri ne ni jadev se shto trebashe :)
   
 11. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  2.282
  Допаѓања:
  5.824
  Пол:
  Женски
  Нормално е сето тоа, бидејќи е шок за организмот. Плус психата е многу лоша. Јас денеска не можев да го дочекам ручекот, и каснав 5-6 парчиња чајна.
  Сега се спремам за вечера.

  Инаку диетава ја држев пред 2 години. Ослабев малце со неа, бидејќи не се придржавав целосно, а потоа ја мешав со хроното и така ослабев 12 кила за 3 месеца. И само што ослабнав и стасав до 58 кила, останав бремена со второто :D

  Пак се вратив на 58 кила, со лајт диета, и качив 1 кило за празниците. Ама си реков доста е више, кога си сакам 56 да си бидам. Не можев фазла да симнам, дека ми се навикна телото на таа храна. И мораше да сменам нешто. Се надевам ќе си стасам до 56, и деф веќе.


  Ајде, ќе се бодриме заедно :D
  Само силна желба и волја и ќе биде :muscle:
  Ако не јадеш телешко како мене, стави си копани варени, ако тоа јадеш. Или печени крилца.
   
  На 24.07 и Nina95 им се допаѓа ова.
 12. Nina95

  Nina95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Браво упорноста секогаш се исплати ! Јас се преселив пред 2 години во Германија и веројатно не ми годи храната тука и за тие 2 години се здебелив 15 кг. Дојдов до 76 кг што едноставно беше премногу. Со оваа диета дојдов до 68 ама сакам уште хаха :) Иначе другарка ми многу ослабе со хербалајф шејкови, се мислев и за тоа, но некако уште сум под знак прашалник.
   
  На Dikinzi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  2.282
  Допаѓања:
  5.824
  Пол:
  Женски
  Тука сум за поддршка ако ја почнеш од понеделник (highfive)

  Немаш многу за да симнеш, брзо ќе оди :D
  Херба лајф никогаш не сум пробала, и не знам за нив ништо. Посебно не знам како оди постапката со нив.
   
 14. GRIN

  GRIN Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2021
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Здраво денеска почнувам па ке ви пишам рез. ако издржам :D
   
 15. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  2.282
  Допаѓања:
  5.824
  Пол:
  Женски
  Со лесно, и јас уште ја држам :D
   
 16. Lana Babe

  Lana Babe Активен член

  Се зачлени на:
  9 март 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Може ли диетата да се продолжи и после 15 дена ??
   
 17. swwetyyy

  swwetyyy Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2021
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Денес ми е трети ден , не чувствувам глад , се осекам нормално и плус дома правам вежби за стомак и пак се осекам прилично добро. Висока сум околу 158-159 цм , тежина 52 кг, сакам да намалам -6кг , те да паднам на 46кг, со оглед на тоа дека немам нешто многу за да намалам дали нешто ќе ми штети оваа диета бидејќи читам на форумов дека била за луѓе што најмалку имаат 10 -15 кг за симнување?
   
 18. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  2.282
  Допаѓања:
  5.824
  Пол:
  Женски
  Нема да ти штети, баш ќе се прочисти телото. Ама нема да имаш голем резултат бидејќи немаш голема килажа.
   
  На swwetyyy му/ѝ се допаѓа ова.