Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

  1. Cancer-4

    Cancer-4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Искрено, преку глава ми е дојдено од диети. Ќе почнам со една и никако да ја завршам! А за оваа на Жан Митрев, другарка ми ја има држено, и на почеток беше многу задоволна, ама откога ја заврши, не само што си ги врати старите, него отиде у плус :| Само пијте мноооогу вода, и јадете по 1 кришка леб дневно (ако не можете да издржите). :))))
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  2. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    474
    Правете стомачни барем по 30 на ден и ке ослабнете барем некое килце!
     
  3. Element

    Element Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    13

    Како што кажав веќе и претходно мајка ми ја држеше диетава пред месец дена ослабна 11-12 кила..од тогаш до сега ги нема вратено килата..а она нема никаква активност по цел ден седи на столица и шие..а од тогаш навака уште слабее а се храни нормално, но наместо леб практикува двопек :)
     
  4. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.866
    Допаѓања:
    5.248
    Пол:
    Женски
    3ти. ден сум на диетава,и да ви кажам искрено,одлично ми е! Не сум ни омалаксана,не ми се ни лоши.бла бла,едино малце чувствувам глад,и тоа само за време на ручек.Појадок и вечерва,воопшто,баш се најадувам со тоа што ми е на мени :) до сега имам изгубено 1ипол кило,планирам 10 кг да изгубам,(не ми треба толку али ако,поубаво послабичко) :D ,па ќе видиме што како ќе биде :)
     
    На mamma и ludoto19 им се допаѓа ова.
  5. GaY.bOy

    GaY.bOy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Јас сега за една недела само 2 кила изгубив :(:(:(
     
  6. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.058
    Допаѓања:
    2.306
    Не губи надеж, можеби подоцна ке ги симнеш оденаш. Биди упорна :*
     
  7. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.866
    Допаѓања:
    5.248
    Пол:
    Женски
    исто и ја споро симнувам некако кила :^) за прв пат во живот,обично одма ми летаат за недела дена едно 5 кг,али ако,мора до крајот да се оди што сум почнала :)
     
  8. vvendetta

    vvendetta Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    14
    Јас во петокот ја завршив диетава значи цели 3 недели и ослабев 5 кила, првата недела симнав 3 кила али се држев многу по правилата , а надерните две пиев алкохол и симнав по 1 кило само :( сега сум на одмор малку и планирам пак да ја почнам...бај д веј многу се губи апетит..неможам да изедам ни пола од тоа шо го јадев порано.. Иначе кај мене нема никакви последици по здравјето,бев на доктор проверив се и се ми е у ред моментално па за натаму ке видиме...
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Пробав со диетава ама после третиот ден се откажав. Да прашам како го јадете вареното телешко месо? Мене ми се гади а и тешко е за џвакање.
     
  10. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.866
    Допаѓања:
    5.248
    Пол:
    Женски
    ист случај со мене.и мене ми е гадно,првиот пат у диетава го јадев,после тоа,не ,го остаив,и гладував цела вечер. - . -,иначе слободно смени го со друго,освен свинско,ја направив така ,не треба знам,али неможам телешко :( и бтв,пак имам резултати и со друго месо-посебено пилешко,тоа и би ти препорачала :)
     
  11. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    100
    Абе УН диета е најсоодветна за секој организам и тешко се враќаат килограмите.. правете стомачни, пиете сок од лимот и маанете го Жан Митрев
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  12. b.u.b.i

    b.u.b.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    здраво, денеска и јас ја почнав диетата на Жан Митрев и пред се се осеќам многу добро, не чувствувам глад, не сум истоштена и се надевам дека вака ќе биде до крајот, но многу ќе се разочарам ако на крајот нема да има никаков ефект :| (дали е можно..?)
     
  13. GaY.bOy

    GaY.bOy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Значи, диетава е нешто катастрофа! Иста е како политичар пред избори на митинг! Ветува симнување 15 килограми и тоа со гаранција, а еве и втората недела измина и одвај сум ослабен 4 килограми... значи ни „П“ од петнаесет... :/ Жалам за загубеното време...
     
  14. pravedna

    pravedna Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Здраво оваа диета јас ја знам како кардиолошка и е многу тешка, знам жена која ја држела и ослабела но јас дефинитивно неможев да ја држам и сватив дека секој организам е различен и нетреба да му приредуваме шок на организмот сами треба да се пронајдеме во некоја диета .Мене лично ми одговара Дајмоновата исхрана поточно режимот на исхрана.Доста здраво ке изгледате и нема да има потреба да правите испитувања за да ви одредат диета, вие не сте болни за да ве испитуваат вие држите диета за изглед а не поради здравствени потешкотии.
     
  15. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Многу луѓе имаат ослабнано од оваа диета. Баба ми, која што е 55+ години, симна околу 17-18 килограми пред неколку месеци :) И не ги е вратила :!: :D
    Е сега, јас сакам да ја почнам диетата т.е ја почнав барем додека сум овде да симнам нешто. Немам многу вишок, може само 5-6 килограми на вага, но во огледало, на долна облека........ Страшно.......
    Ахх таа фест фуд што не прави...
    Сега видов во една статија овде, не било убаво да се почнува во вторник ахх :D Ќе се отепам, таман се засилив оноа ептен :D
    Ајде само упорност :)
     
  16. BibeSkopje

    BibeSkopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Оваа диета на Жан Митрев ја имам држено неколу пати..ама само 2 пати издржано до крај :$ и навистина многуууу се слабее и тоа бргу се губат килограмите.А тоа дека бргу и се враќаат, кај мене пак и небеше баш така...Само за тешка диета навистина е многу тешка :( aма пак дава стварно резултати..јас првиот пат ослабев за 15 дена и повеќе од 15 кг..не ми текнува сега баш колку точно..Со среќа на сите :)
     
  17. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    може да се пие нес кафе 3 во 1 ?
     
  18. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.866
    Допаѓања:
    5.248
    Пол:
    Женски
    Не,содржи шеќер и млеко во прав тоа.Смееш кафе без шеќер и млеко :)
     
    На Dulce му/ѝ се допаѓа ова.
  19. aerobikandpilates

    aerobikandpilates Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    dietata e prekrasna samo treba karakter i volja ako se saka se se moze ;)
     
  20. Tamchie

    Tamchie Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    A so e preporaclivo za slobodnite denovi?