Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. Daddy.girl

  Daddy.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  27
  јас денеска ја почнав, ке ве известувам за резултати дали и колку ќе има... ми треба да ослабнам 6-7 кг, ама ке видиме...
   
 2. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  диетата е прелесна за држење, првите два дена е тешкиќко малце во поглед на тоа што како треба да се јаде, после се навикнуваш, наместо телешко јадев пилешко на скара (на тостер) со малку путер, не јадев по едно канче кисело млеко туку половина неможев цело, другото си го терав по ред, каснав само една лажица мед (благо ми се јадеше) издржав пет дена, сабота и недела изедив две парчиња пица и еден тост, другото бев на супи и зеленчук и овошје! пиев бело вино 3 чаши во саботата и стапнав на вага во неделата бев 2 и пол до 3 кг помалку, еве оваа недела продолжив и сакам да симнам уште 2 до 3 кг, не осеќам дека сум на диета а далеку полесно се чувтсвувам, толку и треба помалку 5 кг!
  ако се мислете слободно почнете да држите, за една недела ќе ви требаат 600 до 700 ден за сите потребни намирници!
   
 3. agapiii

  agapiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  i jas ja pocnuvam od utre.edna moja prijatelka ja drzese skoro 2 meseca i oslabe okolu 40 kg,da vidis da ne veruvas.ke vi pisam vo petok kolku kg sum simnala
   
  На Belllaa1 и Elennaa им се допаѓа ова.
 4. mamma

  mamma Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  пиши дали твојата другарка вежбаше и сто јадеше сабота и недела.и јас имам многу ослабнето од оваа диета пред 8 години
   
  На zaljubena93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. midnight.flower

  midnight.flower Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  1.011
  Здраво!
  Ве молам некој нека ми каже дали во диетава е дозволено конзумирање кафе или чај (нормално без шеќер) и тогаш кога не е напишано (на пр. помеѓу ручекот и вечерата, или веднаш по ручекот), или тоа би се сметало за прекршување на редот на намирниците?
   
 6. happy-girl-22

  happy-girl-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  истово би го прашала и јас си пијам кафе и цаеви во текот на денот дали може помегу оброците???
  и место двопек може ли интегрален леб на тост едно парче наместо 2 двопека???
   
 7. emili.m

  emili.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  moze kafe ama da ne preteruvas po edno,dve max tri a caj mozes kolku sakas :)
  ama jas sepak ne bi ti ja preporacala dietava moze ke imas rezultati,a moze i ne no kilogramite mn brzo se vrakaat,i teska e malce
   
 8. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  Денес ја почнувам диетава.Се наоружав со потребни намирници за на работа :) ,па ке видиме како ке иде.
   
 9. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  не не бе не се мачете од овааа дијета нема ништо никаков ефект нема тетка ми ја држеше
   
 10. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Има ефект. Ослабев 7 килограми од 8 дена пред 3-4 недели и сеуште не сум ги вратила. Внимавам на исхраната но не гладувам :)
   
 11. happy-girl-22

  happy-girl-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Приметувам дека е индивидуално кај секого различно ...
  ВЕ МОЛАМ НЕКА КАЖЕ НЕКОЈ ДАЛИ ДВОПЕКОТ МОЖАМ ДА ГО ЗАМЕНАМ ЗА ЦРН ЛЕП НА ТОСТ ?
   
 12. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  двопекот е доста калорицен незнам засто не би можело едно парче црн леб па и на тост.
   
  На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  трет ден.Добро се чувствувам.Почнав и да се навикнувам :) .Вечерам најкасно до 18 часот.После тоа само вода и чај.Вечерите се најтешки :( .
   
 14. Betty..........Betty

  Betty..........Betty Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  denes mi e 4den i se custvuvam odlicno,me interesira za redosledot, jas jadam se zaedno ili treba edno po drugo! :?: ve molam za odgovor....
   
 15. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  Па некој пишуваше дека треба едно по едно.Јас за ручек обично едно по едно.Не иде портокал со кисело млеко :) .А за вечера заедно се освен овошјето.
   
 16. Betty..........Betty

  Betty..........Betty Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  pa normalno deka ne jadam kiselo mleko i portokal :rofl: , ama mesoto ,domatot i dvopekot toa go jadam zaedno pa me interesira dali gresam?
   
 17. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  ништо не искочив карактер само три дена издржав.Четвртокот неработен ден и завршив работа.Од денес пак почнувам со диетва се надевам по карактер ќе сум :)
   
 18. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  како оди кај тебе?Има ли резултати?
   
 19. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  Четврти ден од втори обид :) !До сега сум ок.Кило ипол минус покажа вагата.идеме понатака
   
  На Betty..........Betty му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Betty..........Betty

  Betty..........Betty Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  втора недела ја дрзам диетава, 3кг намалив до сега очекувам повеке резултати наредната недела!! пред 3год ја дрзев ослабев 6кг ама не се придржував многу на првилата, ама бев задоволна. откако се породив се здебелив пак, се надевам дека со диетатва ке стигнам до мојата цел!!!!