Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. SweetCandy

  SweetCandy Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  20
  Здраво девојки :hai: .Јас ја држам диетава,го почнав вториот дел денес и задоволна сум.Во првите 5 дена ослабев 3 ипол килограми.Немам апсолутно никакви проблеми сега за сега се надевам нема ни да има.Не ми е тешка за држење ме заситуваат оброците.Се надевам ќе го добијам посакуваниот резутлат.Држете ми среќа :D
   
 2. Maja06

  Maja06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  29
  Zdravo devojki!! Eve i jas da spodelam so vas za moeto iskustvo so dietava!! Od pred dva dena pocnav da gi drzam vtorite 15 dena bidejki imam mnogu kilogrami za simnuvanje!! Vo prvite 15 dena oslabev vkupno 7 kg. bez gladuvanje i veruvajte se cuvstvuvam prekrasno i so energija!! Voopsto nema nikakvo gladuvanje, bas naprotiv pravilniot redosled na jadenje znaci mnogu i taka vsusnost se zasituvame!! Vo mnogu navrati vo tekot na denovite sum piela i nes so mleko bez seker ili makijato i namesto telesko sum jadela pilesko ili riba megutoa nemase nikakov problem, kilogramite se simnuvaa!!! Napraviv i krvna slika po zavrsuvanje na dietata i mozam da vi kazam deka rezultatite mi se fantasticni i krvta mi e najjaka do sega!! I sto e najbitno za mene bidejki imav dosta problemi so zeludnikot bidejki imam gastritis mozam da vi kazam deka nemam nikakvi problemi isceznaa i kiselinite i bolkite i se mi se smiri i veruvajte jas sum prezadovolna!! Sega prodolzuvam so novi 15 dena i sum mnogu srekna zatoa sto znam deka ke imam super rezultati, a do sega veruvajte sum se odkazala od sekoja dieta od 3 den!!! Site sto imate problemi so tezina ili nekoj drug problem so metabolizmot Vi preporacuvam da ja probate veruvam deka dokolku pravilno se drzi ke imate na vaga pomalku kg. mnogu energija i sto e najbitno odlicno zdravje!! Pozdrav
   
  На Sirenaa86 и TrinityNeo им се допаѓа ова.
 3. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Девојки, имам едно прашање. Киселото млеко, цело канче да изедам големо?
   
 4. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Пројде доста, и не се редактира, па имам уште едно прашање :) Многу ми е за вечера ова од првиов ден. Може да преполовам? Ќе умрам од толку јадење.
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.532
  Може, не е проблем, или купувај си канче кисело млеко од 250 или 300 гр, од помалите, не мора од оние од 500, навистина е многу. :)
   
  На slatkichKa123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 05101981

  05101981 Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ste Se Zaprasale li deka ovaa dieta moze ne ti odgovara na krvnata grupa a moze ni na organizmot !!!
   
 7. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Па ако не пробаме, нема ни да дознаеме.
   
 8. mawena

  mawena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  16
  Jas sakam da prasam dali moze namesto domat da se jade kompir na primer,zosto mn mn ne sakam zelencuk edinstveno nekoi raboti ? Inaku ja drzev edna nedela i se custuvav mn oslabeno ne sum se merela ama sigurno2-3kg imam pomalku i mn dobro se custuvuvam :)
   
 9. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Па да можеше ќе пишуваше, јадете било кој зеленчук. Секој продукт е ставен во диетата со намена. Не е поентата да си менуваме кога ќе ни текне. :)
   
 10. mamamia00

  mamamia00 Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  немој да ги менуваш намирниците нема да ги постигнеш саканите резултати
   
 11. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Јас еве да ја пофалам диетава. Денес почнав со вторите 5 дена, и не ми е тешко воопшто. Можеби бидејќи сум премногу мотивирана :) Ослабев доста првите пет дена, а вчера се најадов за три колку мене. Нема да направи некоја разлика, и онака сум слабичка. Ќе ги истерам уште овие 5 дена а за третите ќе размислам. Мислам дека доста ќе ми биде. Да напоменам, диетава не е за секој. Добра е ако ви треба брзо да ослабете, но сепак најубаво е по еден килограм неделно. Мене ептен ми треба брзо слабеење сега, ко што вика мајка ми :
  ми дојде јајцето на га*от
  :D
   
 12. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Од утре ке почнам со првите 5 дена и се надевам дека ке симнам 3 kg.
   
 13. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Од утре ке почнам со првите 5 дена и се надевем дека ке симнам 3 kg.
   
 14. majaaa

  majaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  26
  од утре ја почнувам се надевам дека ке успеам да издрзам и да ги симнам посакуваните кг
   
 15. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Добра е диетава, а и не е штетна зошто се внесува доволно храна.Не е гладување.Чичко ми ја има држено и ослабе 10 кг.За колкав период не знам точно,но сепак има добар ефект.Со среќа на сите што ја држите и да си стигнете до посакуваните резултати :)
   
 16. majaaa

  majaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  26
  ајде има ли некој кој ја почнува од утре да си правиме друство оти е по убаво така ке имаме повеке мотив да не се откажеме
   
 17. Maja06

  Maja06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  29
  eve konecno pocnuvam povtorno da ja drzam dietava od ponedlnik, iskreno slaba bev so finansii da ja prodolzam minatiot pat ama eve sega se si obezbediv i pocnuvam!! Neka ni e so sreka i najgolem uspeh na site :)
   
 18. majaaa

  majaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  26
  втор ден ми е од диетава и се чувствувам сосема ок ке видам резултати после 5 дена и ке пишам поздрав
   
 19. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  луѓе, како мислите дека оваа диета е добра, па секој ден се јадат варени јајца?!? Свесни ли сте колкав холестерол ќе добиете? плус никаде нема благо... Јас ја држам УН диетата, и е многу подобра според мене од оваа, зошто не си ограничен што да јадеш, во протеинскиот ден можеш месо, јајца, млеко, кисело млеко, соја, тиба... во скробниот ориз, грав, грашок, боранија, компир, леќа... во јаглехидратниот кифли, макарони, шпагети, пица, качамак, торта, колачи, сладолед, чоколади...во овошниот секаков вид овошје, плус не сме количински ограничени, значи јадеме колку сакаме за ручек и вечера, сега не се слабее за 2 недели 10 кг, но е ефикасна, јас за 2 месеци симнав 7 кг, а не сум гладна, ниту скусена од нешто, плус не ја држам строго, некогаш знам и да прескокнам некој ден, или нешто да си додадам...и плус не јадев ш то за ручек тоа за вечера, замо гледав да е во рамките на тој ден. мене ме нервираат диети каде има строго одредено што да јадеш, 2 варени јајца, и канче кисело млеко :P во оваа на УН можеш пр само јогурт, да пиеш, или некогаш и да си испржиш јајце...можеш кога си надвор да си купиш геврек, или да одиш во кујна и да си порачаш ориз без месо, или гравче...едноставно е супер, а се слабее
  ЈАс искрено не би ја држела диетата на жан митрев
   
 20. ivani

  ivani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Луѓе ова не е диета ова е измачување,сите што да ја држеле точно е дека ослабеле не заради тоа што ја држеле оваа диета туку заради тоа што не јаделе,Јас не ја препорачувам оваа диета воопшто
   
  На volsebna му/ѝ се допаѓа ова.