1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

  1. MacYsho

    MacYsho Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    Вотие 5 дена треба да јадеш се по ред тоа што е на списокот, но такви плодови можиш да јадев за веме да викендот сабота и недела посекако тие ти се слободни денови што си сакаш си јадеш :)
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MacYsho

    MacYsho Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5

    Не е да џабе, зависи од организмот, можи ти не си се придржувала на диетата или нез што, но на некој можи тоа да му влиае.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. EnnaTa

    EnnaTa Активен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Мозе место телеско да се јаде стек??? Гадно ми е телеско
     
  4. EnnaTa

    EnnaTa Активен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    резултати??
     
  5. xtinas

    xtinas Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    da jas ja drzam eve 6 den mie a do 4tiot oslabev 4 kila prosto neverojatno no toa se visokot tecnosti i ne se poznava a inaku voopsto ne mi se jade bidejki jades jajca i meso.
     
  6. anja455

    anja455 Активен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    мене ми е 6тиот ден и ми се чини дека нема никакви резултати, а секоја намирница ниту ја менував ниту го менував редоследот. Јадев помалку и од колку што требаше.
     
  7. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Од утре почнувам нова-оваа. :rofl:
    Само искрено незнам како ќе издржам, со месото. Не сум обожавател ич на месо, а не па сега варено.
    Најверојатно ќе го прескокнувам.
    Не ја правам таа пауза што е, 2 дена. Затоа што ми е страв да не се накркам, па да ги вратам.
    И првите денови нема да се мерам, после една недела.
    Па ќе пишам резултати. :wasntme:
     
  8. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Диетава е за слабеење пред операција. |( Никако за млад организам!
    Ако си здрав а сакаш д бидеш нездрав, слободно држи ја диетава. И после тоа ќе те прашам за некое време кога ќе имаш ослабната крв и проблеми со желудникот.

    Еднаш кога бев мала и смотана, почнав да ја држам. И сеуште памтам како ми беше тие 2 дена, немав енергија едни скали да искачам, цревата нон стоп кркореа, ужас. Воопшто не е здрава, си го уништувате свесно здравјето, може да имате последници за цел живот. И нормално тие 2 дена кога видов дека не се издржува ја прекинав, диетава е небаре си во Африка, свесно мачење.
     
  9. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Знам за што е диетата. Сестра ми ја држеше кога беше многу мала, пред да оди на операција. Ослабна 12 кг, за незнам точно кој период.
    Прочитав многу коментари, се одело на инфузија. Јас има денови кога многу малце јадам, ама таков ми е организмот, се ми се фаќа. Сигурна сум, некоја по слаба да јаде некој ден тоа јас што го јадам, ќе оди на инфузија.
    А кога ќе видиш, ретки се диетите што се здрави. Некоја еден месец, 2кг. И да, така јас по 500 години, ќе дојдам до посакуваната тежина.
    Одат на инфузија, ама тие што се слаби, и што имаат вишок околу 5-10 кг. Ама јас немам само толку на жалост..
     
  10. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Бев на твоите години кога ја почнав диетава. Сега си викам кај ми бил умот. Истото и ти ќе го викаш.
    Зошто на пример не пробаш со УН диета, тоа ти е како правилен начин на исхрана, барем не е со изгладнување а се слабее. Ама ова е нездраво до немај каде.
    Јас ослабев 15-тина кила без диета, со помалку јадење. А сѐ си јадев, само што вежбав секој ден на орбитрек, едни мизерни и смешни 20 минути.
    Подобро побавно да се изгубат килограми, отколку брзо и после оп за месец пак ќе ги вратиш.
    Вака барем ќе стекниш некоја навика на помалку јадење. Вежбање, какво било.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Aleksandra1977

    Aleksandra1977 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    112
    Прв ден на диетава. Сакам да ја држам само еден циклус, да намалам 3 кг, се надевам дека нема за толку краток период да му наштетам на здравјето, а како до сега сум била на диети од типот 4 дена само на сок од цитрон, ова ми доаѓа и многу јадење (или според тврдењето на Хира Рата Манек дека може да се живее само од сончева енергија). Не знам зошто толку негативни коментари за диетава, па нели кури за детоксификација се неопходни неколку пати годишно, а тие се многу поригорозни од диетава. Диетава изобилува со протеини, што значи нема шанси да ти ослабне крвта, бидејќи на хемоглобинот му е потребен протеинот албумин, а него во диетава го има доволно, нема атрофирање на мускулите и на срцето, така да... Верувам дека Жан Митрев знае што прави. Сега е топло време, а сонцето како примарен извор на енергија е од голема помош. Поздрав на сите и не очајувајте. Само наоред, следете ги Вашите соништа.
     
    На babymama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Teodora1234

    Teodora1234 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Sakam da prasam posle 5 dena od dietata,sto treba da jadam tie 2 dena koga ne sum na dieta :yawn:
     
  13. lara-s

    lara-s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Abe 5 dena izdrzav na dietava,oslabev okolu 4 kg ama sea za vikend cokolado cipsi se so ne treba sigurno pak ke se vratat edno dve kg aj od utre pak ke pocnam pa ke vi kazam koga ke ja zavrsam i ova nedela ;)
     
  14. lara-s

    lara-s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Pa kako moze da nema nikakvi rezultati bas mi e cudno posle 6 dena na jogurt i jajca i portokal pa jas odma posle vtoriot den stomakot si go osekav ramen 4 kg za 5 dena oslabev bas e dobra dietava ke ja drzam i ovaa nedela pa ke vi kazam :)
     
  15. Teodora1234

    Teodora1234 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    deneska mi e petiot den,odlicno se custvuvam mozam da kazam polesno ,utre ke se meram no mislam deka sum poslaba za 4kg:D da izgubim i 8 kg e super tolku mi i trebaat:)
     
  16. Teodora1234

    Teodora1234 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Мислам дека треба диета да се држи 20 дена и плус 6 дена со паузите за да се симнат 15кг..ке видимеее како ке бидее
     
  17. Kalina10

    Kalina10 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    15
    Kaј мене не делуваше оваа диета, замо џабе парите си ги фрлив. Ослабев ДА, но за скоро време си накачив дупло килограми :(
     
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Сакаш да изгубиш 12кг :o , девојче имаш само 15 год. Ако навистина сакаш да ослабиш пробај некоја друга диета (на пр. УН диета) каде што немаш јо-јо ефект и оваа диета е за друга намена , доволно е само овошје и салати да јадеш. Полека да ослабнуваш.
    знам дека џабе си пишувам кога и јас бев на твои години иста како тебе :$
     
  19. b.u.b.i

    b.u.b.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    и јас почнувам од недела со оваа диета па се надевам дека ќе има резултати, сакам да симнам некаде околу 8 кг...
     
  20. b.u.b.i

    b.u.b.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    дали може место портокал за ручек да се јаде праска, бидејќи сега нема портокали, или некое друго овошје што би можело да го замени портокалот? благодарам :)