1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диетата на доктор ОЗ

Дискусија во 'Диети' започната од mime87, 29 април 2013.

 1. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Жени дали ја знае некој диетата на доктор ОЗ да сподели тука со сите нас?поточно се работи за пијалок што се прави и се пие послем секој оброк,мислам дека содржи грејпфут,цимет,киселина плус минус нешто незнам дали има и во која количина треба да ги има овие работи,инаку диетата била мн.популарна и ефикасна така имам слушнато :$ ако ја знае некој плс нека ја сподели...
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 2. digitron

  digitron Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  5
 3. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  http://www.doctoroz.com/videos/oz-approved-7-day-crash-diet-pt-1

  http://www.doctoroz.com/videos/oz-approved-7-day-crash-diet

  На линковите имаш видеа од емисијата на др. Оз за диетата, а ја имаш и пишано заедно со некои рецепти. Исто така ја има во списанието Unique од овој месец (април).
  Исто и јас имам чуено за неа дека е многу ефикасна, па ако ја пробаш сподели ги резултатите со нас.
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Потребно:
  Сок од 1 грејпфрут
  2 лажици јаболков оцет
  1 лажичка цимет
  Оваа комбинација се препорачува да се пие пред секој оброк, 3 пати на ден.
  еве да ја објавиме :) женски фала ќе ја пробам обавезно ;)
   
  На golubinka987 и Camellie им се допаѓа ова.
 5. skopje1980

  skopje1980 Активен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Ima nekoj nekakvi rezultati so upotrebata na napitokot? Sega procitav, pa sakam da probam. :)
   
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Ima јас ослабев 4 килограми и тоа го пиев онака без да се форсирам :)
   
  На skopje1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
  Миме,пред секој оброј го цедиш по еден грејпфрут или еден грејпфрут за цел ден ?
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Па пред секој оброк е малтретирање искрено направиси во шише од литар и пол или 2 литри и да си имаш за повеќе време јас така си напрајв е колку влезе не памтам сега планирам пак да ја направам...
   
 9. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161
  За колку време ги симна тие 4 кг и како се хранеше?
   
 10. MilanoRedHead

  MilanoRedHead Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  20
  УУУУ АЈДЕ СПОДЕЛИ ДЕВОЈКО :D :lol: :lol:
  Може и јас ќе ја пробам
  Само пиши во детали што и како си јадеше :!:
   
 11. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  mime87 ајде кажи ни, многу не интересира. :D
  И јас би сакала да пробам.. :)
   
 12. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
  И јас почнав да го пијам ова од пред некој ден.Јас во пола кило вода цедам пола цитрон,2 лажички јаболков оцет и една цимет.Малку го ставам во фрижидер да се олади и го пијам по оброците.
  На почеток вкусот малку ќе ви е чуден,но подоцна ќе се навикнете.Јас на пример вчера цел ден го пиев како замена на вода.Секој пат кога ќе поминев од кујна ќе си се напиев.
   
 13. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  А сигурно треба во вода да се цеди, бидејќи никаде не пишуваше воопшто за вода? :^)
   
 14. lexi

  lexi Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  17
  Нема шанси да е без вода бидејки ставање две лажици јаболков оцет во сок од грејпфрут ке ти го изгори зелудникот. Бар тоа е мое мислење.
   
 15. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Јас знам поинаков пијалок за слабеење од Доктор Оз.

  За подготовка на рецептот на Доктор Оз потребни ви се:
  • 1l вода
  • 5 кесички зелен чај
  • 1 портокал
  • 20 листови свежо нане
  Подготовка:

  Сварете го зелениот чај и оставете ги кесичките да отстојат 3-5 минути.

  Портокалот добро измијте го со студена вода и исечете го на резенки.

  Во голема тегла или стаклен сад со капак претурете го зелениот чај, додајте ги парчињата портокал и листовите свежо нане (ситно исечкани).

  Затворете ја теглата и оставете ја да отстои најмалку 12 часа пред консумирање.


  Го имам пиено и има ефект. За 1 месец околу 3-4 кг. Првата чашка ќе ви биде горчлива, но со тек на време ќе се навикнете. Инаку рецептот се прави од денес за утре. Не смее да стои повеќе од еден ден.