1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диетата на irenna

Дискусија во 'Диети' започната од Lacrimosa, 17 февруари 2012.

  1. Belis

    Belis Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    7
    [/quote]И јас сум од денес, па ке се дружиме, колку сакаш да симнеш?[/quote]
    Немам многу за слабеење 2-3 кг ама сакам да продолжам со ваков начин на исхрана за да не се здебелам пак( ах пуста зима) :)
    Јас летото ја држев УН диета и за 3 недели ослабев 7кг и бев многу задоволна ама сега си вратив 2 кг и оваа диета ми делува совршено
    А тебе која ти е целта колку сакаш да ослабиш?
     
  2. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.198
    Допаѓања:
    235.297
    Денес со мајка ми направивме штрудла и погача и од утре официјално стартувам со диетата.
    Појадокот е решен, за ручекот ќе се грижи мама, а вечерата млеко и млечни производи, туна или стек, салата тешко бидејќи лоша сезона е, а зелка не ми се јади секој ден :D .

    Туку девојки, еден совет.
    Не мешајте компири и месо или ориз и месо.
    Тие ви се убиствени комбинации.
    Подобро парче леб со ориз или компир отколку месо.
    Чувајте го месото за вечера, ем ќе ве држи и нема да имате кризи.
    Иако за ручек нема строги правила, сепак внимавајте на овие комбинации, кои јас би ги нарекла златни правила при комбинирањето на храна, сеедно дали сте на диета или не ;) .
     
    На CarrieBradshow, Hipica, kate21 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Е готово и јас почнувам...тадам :emo: иако до пред 2 недели ја држев диетава и ослабев 2-3 килограми само за 1 недела сега почнувам пак но плус со вежбање.АЛОО МОРАМ ДА ослабам :call: ко свиња сум станала од брзи и ПРЕМНОГУ КАЛОРИЧНИ јадења.оооо почнувам уште сега со зелка салата.Уф морам да ослабам ...се надевам :sweat:
     
  4. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    Секоја чест на Ирена што ја сподели диетата со нас :clap: јас летото ја држев 3 недели и видно ослабнав.Сега пак ја практикувам диетава,24-ти ден ми е и не се препознавам во огледалото.Инаку,кога читам колку малку јадете,се зачудувам.Јас за појадок јадам 3-4 мали кифли,голем геврек,бисквити со еурокрем,секако и една овошка,...ручекот ми е полна чинија манџа и тоа со бел леб,и вечерата пак ми е `солидна`,т.е.пообилна и пак слабеам.Мислам дека поенатат на диетава е во комбинацијата на храната,не во количината.Затоа,феминки не се мислете,фрлете се на оваа диета!Ем најадени ем слабеете :D
     
    На scorpija-M му/ѝ се допаѓа ова.
  5. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    И јас од утре ви се придружувам на диетава. Ми се допаѓа што е здрава и не те ограничува со храна. Ајде со среќа на сите :D
     
    На lovelife му/ѝ се допаѓа ова.
  6. AneAnence

    AneAnence Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Мене ништо не ми е јасно од диетава. Каде е напишана таа диета од Ирена?
    И може ли некој да ми пише што се јаде за појадок, што се јаде за ручел, што се јаде за вечера?
    Читам дека наутро се јаде благо, но мене тоа некако не ми е баш за диета. Ајде девојки бидете љубезни и напишете едно добро мени за јадење и што со што да се комбнира за еден оброк.
    Благодарам...
     
  7. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Ја би да прашам дали задолжително мора да се конзумираат оброците?
    Ретко појадувам, кафето ми е најчесто замена за појадок, а од кафето до ручек поминуваат 4-5 часа?

    Интересно ми изгледа диетава па само ова со појадоков ме кочи, али ако мора ќе подкаснувам.

    И уште нешто дали палента може за појадок или да јадам за вечера со сирење?
     
  8. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722

    Па прочитај на почекот..ова е напишана од феминка ирена и многумина кои ја држеле оваа ЗДРАВА ИСХРАНА поточно а не диета успеале да симнат многу кила...и да за доручек се јаде благо т.е јаглехидрати(барем мислам ) убаво ти е напишано прочитај си :!:

    Иначе феминке најубава ,јас мислам дека за доручек палента може но за вечера не...исклучиво нешто комбинирано со салата или туршија..значи може јајца варени или сирење или јогурт но мислам палента не
     
    На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. AneAnence

    AneAnence Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Може ли за појадок да се јаде геврек, палента или нешто зготвено со пченкарно брашно и со тоа една овошка? Појадок составен од чоколадо, торта и слични слатки јас не можам да замислам. И дали на ручекот може да се јаде ориз и месо, компир и месо...
     
  10. marina.m.g

    marina.m.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    91
    и јас ја почнувам од утре!еднаш тука на форумов прочитав премногу диети и оваа најдобра ми се виде,ја држев и УН две недели,ослабен 4 кила,ама цело време на јадење мислев :( и сега кога ја видов темава си викам толку, ова е знак морам да ја почнам :)
    ја додуша сабајле и онака само благо си јадам,или сув колач со кафе или француски тост со малку мед,за ручек нормално јадам,без леб секогаш ( во Мк со се јадев леб,и со компири и ориз,а тука не,и се навикнав) е сега за вечера ја утнувам секогаш,еве прееска баш пица јадев,и тоа скоро цела ја изедов.,што многу ретко се случува :$ а и благо навечер си каснувам :$ од вежбање,вежбам јога секој ден,ама бебето ми е станато потешко и грбот ме боли многу,така да почнав од денес и со пилатес,и шетам секој ден со количката на една планина,доста е :) па да видам баш колку ќе ослабам
     
  11. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    dieti/dieta-za-onie-koi-nemaat-fizicka-aktivnost-t1292/
    Вториот пост.
     
  12. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Кај може да е напишана ако не на првиот пост? |( Читни на првата страница сѐ е напишано.
     
  13. alekcoki

    alekcoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    31
    Знам дека бејкролсот , двопекот се ј.х и овесната каша ама дали некој пробал тоа да му биди појадокот ???
     
  14. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Од денес и јас се зачленувам во клубот :)
    Мора да се навикнам на поздрав начин на исхрана.
     
  15. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Исто и јас :)
    Од денес почнувам па се надевам ќе има резултати :$
     
  16. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    jas veke 10 den sum na dieta i oslabnav 4 kila epten sum voodushevena od dietava.....na pr. za pojadok jadam mandarina i popcake ili nekoe drugo blago ...bidejki nemozam da izdrzam cel den bez blago ,za rucek jadam sve sho ima ali bez leb , vo ovie 10 dena dali edna krishka sum izela leb,za vecera jadam vareni virshli so marula ,sirenje i turshija i drugo. jas plus i vezbam sekoj den po 1 chas po doma gledam nekoi klipovi na you tube (ako saka nekoj mozam da gi stavam) znaci vezbam prvin aerobik,potoa vezbiza stomak i na kraj noze ..isto taka pijam mnoguuuu voda osobeno poslem vecerata pijam po 1 litar voda i plus koga vezbam pijam 0.5 litri sega neznam kolku e toa zdravo no jas nemam problemi. sekoj shto ima problemi so tezinata slobodno neka ja drzi dietava mnoguu e dobra :)
     
  17. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.226
    Допаѓања:
    30.337
    Пол:
    Женски
    Да почнеме со отчетот - ПРВ ДЕН
    доручек - геврек и вива праска
    ручек - едно мевце свинско со салата
    вечера планирам или две јаболки или две јајца.
     
  18. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    spored mene dobro ti e osven shto ovoshjeto se jade na dorucek a na vecera se jade zelencuk isto taka so jajcata mozesh i sirenje eve jas denesh sho ke jadam:
    dorucek:edna mandarina
    rucek:worried:irenje i ajvar
    vecera:edna zolta piperka od turshija i bieno sirenje

    i drugite neka pishat shto ke jadat denes
     
  19. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    DEVOJKI SAKTE LI DA OTVORIME EDNA POSEBNA TEMA ZA DIETAVA MOZE I TUKA I DA PISHUVAME SEKOJ DEN SHTO JADEME I NA SEKOJ 5 DENA DA SE MERIME,MISLAM DEKA E DOBRA IDEAVA SHTO MISLITE ????? SEKOJ SHTO MISLI DEKA E DOBRA IDEAVA NEKA PISHE !!! :D
     
    На meme21 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.226
    Допаѓања:
    30.337
    Пол:
    Женски
    знам дека не се јаде овошје навечер затоа што желудникот потешко може да го свари,но морам така затоа што одам од сабајле на фах.и таму сум до ручек па не може да се издрже само со овошје.Вечерата ја пишав зашто така ја планирам но не мора да значи зашто ретко вечерам. Очекуваме резултати!!!! :) :)