Диетата на irenna

Дискусија во 'Диети' започната од Lacrimosa, 17 февруари 2012.

 1. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Појадок само овошје и јаглехидрати,ручек јахлехидрати и протеини со салата,вечера протеини со зеленчук.Ја држам 1 недела во обем има резултати на вага малку околу 1 кило доле.
   
  На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Ја држев диетава 1 недела и многу ми се допаѓа не бев гладна воопшто.Најчесто држев диети само со овошје наутро и прегладнував,вака ми е супер.Ја прекинав 2-3дена од утре стартувам посериозно.
  Тие што ја држите какви резултати имате?
   
 3. VladeMila

  VladeMila Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  8.511
  Пол:
  Женски
  Дaј ми пример зa еден ден
   
 4. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Овошје кафе некое пециво и малку благо за појадок
  Ручек што има
  Вечера јајца млечни најчесто со салата месо не
   
  На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
 5. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  273
  Пол:
  Женски
  Феминки, дали некоја моментално ја држи диетава и какви разултати има? Јас почнав од денес па ке видиме дали ке имам резултат.
   
 6. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  I jas pocnav od denes

  Доручкував 1,5 круша, лимонада и житарици со оризово млеко
   
  Последна измена од модератор: 31 октомври 2017
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Појадок овошје и житарици со оризово млеко
  Ручек стек со ориз и тонус леб и салата марула
  Вечера бадеми
   
 8. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Појадок 1 банана,1 лажица мед и житарици со оризово млеко
  Ручек 3 јајца и малку сирење со тонус леб и салата
  Вечера нескафе без шеќер и бадеми
   
 9. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.514
  Допаѓања:
  106.301
  Јас во комбинација со теретана и диетава немав кила намалено, бар не на вага, ама многу алишта почнаа да ме берат. Од утре пак ќе почнувам во теретана па сакам и да не забушавам со исхраната.
  Па денес за појадок смуди со спанаќ, банана, сосем малку јогурт за да дојди потечно. Изумив да ставам семиња како обично, ама следен пат. Го пишам ова сега, а не на крај да ден за да прашам дали смееше јогурт на утро зошто ова со спанаќ без јогурт или павлака не ми оди?
  F82D5AF2-7638-4E91-AFB2-FE872D17273A.jpg
  Ручекот ми е резервиран за копан со ориз или компир. Вечерата, како и секогаш, сеуште не ми е планирана.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  3 ден појадок круша,житарици кафе
  Ручек пица со салата
  Вечера бадеми и нес кафе
  -1.2кг до сега
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
 11. simce11

  simce11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Пица за ручек??Теста се дозволени само на наутро,а и не најдобар избор за ручек или воопшто за диетава.Извини што се вмешав во разговорот но јас сум веќе пола година на диетава и теста се дозволени само на утро.

  Белкови и протеини се дозволени само вечер,јајца,сирење,јогурт и месо е дозволено само за вечера,ручекот треба да биде составено од компир,леќа,мешунки едноставно македонска традицилонална кујна.
   
  Последна измена од модератор: 16 ноември 2017
  На MajaDaMa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  Ужина има помеѓу оброци?
   
 13. simce11

  simce11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Ne
   
 14. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Па кажи ни нешто повеќе околу тебе? Со колку килограми почна ? Колку имаш сега? Колку слабееше месечно? Примери (омилени) за вечера, ручек, доручек и сл.
   
 15. BilanS

  BilanS Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, скоро почнав со режимов па сакав да ве прашам дали смее да се јаде тиква варена/печена и во кој период од денот? И дали е голема грешка ако јадам со ручекот сирење, пр. грав со сирење, ориз со сирење... не можам некако без сирењето најтешко ми е.
  Дали сметате дека во случај да не можам со некое јадење да избегнам леб, подобро е да јадам парче двопек или парче црн леб?
  И уште дали има некоја група за истиов режрим на FB како што имаат за Хроно па да се приклучам затоа што не сум сретнала?
  :*
   
 16. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
  Сакам да ослабнам 2-3 кг. незнам дали ке успеам. не ми се познава, далеку од тоа дека сум дебела но бев послаба од сега и сега тие околу 5 кг што ги имам плус ми сметаат неубаво се оскеам.
  бидејки на работа почнувам од 7 часот. кај 8ипол-9 пијам турско кафе без шекер, кај 10 ипол 11 зависи јадам овошје ( банана, јаболко, киви, мандарина...) и до 3 часот ништо друго, ептен некоа бисквитка од стрвост.
  Е сега за ручекот што би можело да јадам, читам овде дека може било што не секако не количински.
  За вечера дали е добро да јадам салата?
  И нај сенервирам за стомакот.. рамен ми е до сабајле, едно резне овошје да каснам и одма ми се подува... и секако така па и повеке си останува и цел ден.
   
 17. tubus

  tubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  mesto ovosje zemi nekoi proteini\jajce vareno ili przeno,meso\ za rucek isto proteini a vecera moze so belo meso,ajvarce,salata\sokovi i slatko ne.ZAnedela dena sigurno do 3kg,pi j voda povece i zelen caj
   
  Последна измена од модератор: 27 ноември 2017
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 18. 123ppp

  123ppp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  42
  Јас режимов го држев во април и ослабев 5 кг. Потоа малку си се опуштив и вратив еден кг. Пред нешто повеќе од еден месец повторно се хранам на овој начин, меѓутоа нема никакви резултати.
  Не сум воопшто дебела, многумина ми викаат дека не ми треба слабеење, но ете некако си зацртав да ослабам уште 4 кг, но нема резултат... :x
   
 19. allaround

  allaround Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.430
  Пол:
  Женски
  Јас пак почнав со исхранава бидејќи имав резултати лани али последниве два месеци многу јадев и качив пак некое кило.

  1 ден
  Појадок: мусли со шумско овошје , чаша кафе
  Ручек: ориз во комбинација со карфиол и златна мешавина
  Вечера: зелен чај, мандарини (бидејќи не сум гладна)
   
 20. 123ppp

  123ppp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  42
  Навистина не ми е јасно како може да одам во ПЛУС?! :envy::envy::envy:
  Се извадив од контакт!