Диетата на irenna

Дискусија во 'Диети' започната од Lacrimosa, 17 февруари 2012.

 1. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.958
  Пол:
  Женски
  Денес:
  Зелен чај лимон и ѓумбир.
  Доручек(08:30): чоко бисквит и портокал.
  Ручек(12:30): стек со пржени пиперки и патлжан.
  Ужина после вежбање(17:00): 3лажици житарици, какао топла вода и пола банана се тоа у блендеер.
  Вечер: не ми се јаде сега, ама најветојатно ке испијам ефна чаша јогурт/млеко.
   
 2. littlebutunique

  littlebutunique Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Да ти предложам нешто Каролин. Јас ја држев диетава две недели од 19 Март до 1 Април и ослабев 4 кила,ама сега со постов правам многу отстапки бидеќи не ми држит посново па ке почнам од понеделник повторно.Значи за доручек јадев еден ден парче торта, друг ден тестенини,трет ден две лебчиња со мармалад или нутела, штрудла итн. + банана.Пиев на гладно пола литар вода на сабаље, а дневно 2 и пол литри. За ручек јадев се што имаше мајка ми зготвено понекогаш јафев лебче препечено понекогаш не. А за вечера или салата марула со сирење, или две јајца, или чаша млеко, јајце и едно парче зденка.Ама најважно е да не мешаш ј.х и белковини..Никако немој да јадиш ориз со месо или компири со месо.И немој компири навечер никако. И уште еден предлог ако си физички активна,ако вежбаш подобро мери се и во обем.Позз
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Ја држи некој диетата?
   
 4. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  18.749
  Пол:
  Женски
  Јас ја држев еден месец. Ослабев во обем, немав веќе подуеност во стомакот. Сега онака припазувам кога можам но не секојдневно, за да си ја одржувам килажата. :)
   
 5. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.104
  Допаѓања:
  10.741
  Пол:
  Женски
  @Luminary само во обем ли намали за месец дена?
   
 6. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  33.133
  Пол:
  Женски
  Јас се решив од утре да ја почнам, кој ќе ме дружи (fingers)
   
  На dietgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  18.749
  Пол:
  Женски
  Во цм имаше разлика, струкот, стомакот и нозете. А во килажата немаше многу, но тоа не ми е од големо значење доколку има физички промени. :)
   
  На soffce и bella.s им се допаѓа ова.
 8. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Јас, сакам да пробам да видам како ќе оди
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Сабајле вода со пола лимон и кафе
  Појадок мусли со оризово млеко +банана
  Ручек спанаќ со ориз плус салата
  Вечера 2 јајца со малку фета со зеленчук
   
 10. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Денес лимонада кафе
  Појадок симитка мал сладолед и банана
  Ручек пилешко со компири и шопска без леб
  Вечера 2 јајца фета и домат
  Од утре построго почнуваат петровденските пости.
   
 11. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  3 ден
  Лимон вода и кафе
  Појадок Мусли и банана
  Ручек гравче салата 1 парче леб
  Вечера бадеми и салата
   
 12. verba

  verba Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  179
  I jas od denes ja pocnuvam ovaa dieta. Bev 1 nedela na UN i ne e vsusnost teska za drzenje no mora da planiras sto vo koj den ke jades pa lesno mozes da prekrses. Ovaa mi se vide polesna za planiranje pa ke vidime.☺
   
 13. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Има резултати со диетата ама со посно бадеми навечер неоди се префрлам на ун
   
 14. mia zarovska

  mia zarovska Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  запрашајсе што се случува со телото кога си на таква ун диета. еве едно видео што после престанок? + 10кг за 20 дена :(
   
 15. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.958
  Пол:
  Женски
  Врти се, оваа диета онаа, де Жан, де Ун, де ништо. Пак на оваа се навраќам. Ја почнав од вчера, минатот пат за 2 недели 3,5кг ослабев со физичка активност. Па и сега се надевам на резултати.(fingers)
  Некој што ја држи? Да се дружиме:)
   
 16. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  78
  Јас ќе те дружам :)
  Почнав да вежбам,исклучив леб, газирани сокови и благо
  Сега и со хранава ќе терам вака
  Има некоја предлог листа за јадења?
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MARILENA

  MARILENA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Исто и јас, од утре ќе почнам. Немам мн време за вежбање само со исхраната ќе внимавам. Ќе се дружиме?
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.958
  Пол:
  Женски
  Таман друштво
  Одсега овде ке пишувам што и како јадам.

  Денес ден 6:
  Станта сум од 4 учев, полагав е тек сега имав доручек.
  Нес кафе и кроасан дабл.(немав избор, на автобуска си купував јадење ке мими заминеше автобусот.)
  Е сеа си идам дома и ќе легнам, така да ручек нема ни да имам, а за вечера и се спремам на туната од вчера.
  Од утре со ред пак.
   
  На sexymama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MARILENA

  MARILENA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Ден 1: јас за доручек турско без шеќер и мал кроасан со крем, ручек полнети пиперки со 'ржан леб и салата, за вечера парче сирење и јогурт. Се надевам не грешев
   
 20. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.958
  Пол:
  Женски
  Ден 7:
  Д: Активиа со житарици
  Р: пица
  В: немав не ми се јадеше

  ДЕН 8:
  Д: Двопек со ајвар и маслинки + Турско кафе
  Р: ориз со печурки потпечен во релна.
  В: Бутка и сиренце.