Диетата на irenna

Дискусија во 'Диети' започната од Lacrimosa, 17 февруари 2012.

 1. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  11.082
  Пол:
  Женски
  Ден 9:
  Д: еден двопек со ајвар еден со мармалад од сливи, грозје и турско кафе.
  Р: супа и едно лиснато тријаголниче празно
  В: немав

  Ден 10:
  Д: супа и чај
  Р: печурки со стек
  В: мислам јогурт или краставица со сиренце ке биде ама ке видиме.
   
 2. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  19.679
  Пол:
  Женски
  Јас се враќам пак на режимов.
  Се поправив малку и сакам да симнам неколку кила.
  Па wish me luck :D
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 3. allaround

  allaround Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.430
  Пол:
  Женски
  Јас пак ќе и дадам шанса на исхранава дека ми делува ама не сум издржала до крај.:(
  Ден 1:
  појадок:благи мусли со 1 јаболка
  ужина:милкшејк
  ручек: ориз со зеленчук (моркови,брокула,пиперки)
  вечера: (после вежбање) 3 варени јајца
   
 4. mariiiii

  mariiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Женски
  Девојки, некоја да почнува утре па да се пратиме? :muscle::wasntme:
   
  На sanja04 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Барбикка

  Барбикка Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Јас сум веќе 6 дена на овој режим ама уште немам некој резултат, ама не се откажувам имам мн за симнување. Па нека пише некој ако е на овој режим и дали има резултати позз☺
   
  На lilo и mariiiii им се допаѓа ова.
 6. Барбикка

  Барбикка Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Незнам дали некој чита, да се пофалам денес се мерев 1 кг минус за 10 дена, задоволна сум полека но сигурно ☺
   
  На lilo и Carolin. им се допаѓа ова.
 7. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Има некој што ја држи диетава? :)
   
 8. Eylu

  Eylu Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Диеталкии тука ли сте?
  Ајде да ја размрдаме темава!!
  Arijana22 мене ми е прв ден денеска
  Појадок : Сок од портокал и ѓеврек
  Ручек :Боранија+парче леб+салата
  Вечера : Малку сирење и кафе со млеко
  Со среќа
   
  На Animali и Arijana22 им се допаѓа ова.
 9. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Јас почнувам од понеделник :)
   
 10. Eylu

  Eylu Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Супер
  Јас денес појадок банана и елвита колачиња
  Ручек : палента со сирење
  Вечера :риба и салата
   
 11. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да имаш подобри резултати благото исфрли го, за ручек јади компир, ориз, риба, пилешко со салата а вечерата ти е супер. И не е на одмет да бидеш физички активна
   
 12. Eylu

  Eylu Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Предлог што друго би јадела?
   
 13. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Се што имаш дома за ручек ама во помали количини. Што и да јадеш за ручек нема да згрешиш ама за побрзи резултати јади помали количини и не мешај јаглехидрати и протеини. На пр. Ако имаш месо и компир за ручек јади или само од компирот или само од месото. Почнувам и јас од понеделник па ќе се пратиме. :)
   
 14. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  има некој што почнува од денес или што уште ја држи диетава па да се пратиме?
  денес доручек брусница сува 100грама и смути
   
  На Arijana22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  238
  И јас сакам да ја почнам од денес имам некој 5 килограми за слабеење. Предлог што да се јаде? Мене проблем мие благото и месено секој ден внесувам:doh:
   
 16. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Еве јас почнувам од денес :)

  Доручек - банана
  Ручек - риба и марула
  Вечера- марула и јајца
   
  Последна измена од модератор: 25 март 2019
 17. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.334
  Пол:
  Женски
  Може ли некој поискусен што веќе ја држел диетата да каже колку има ослабнато и за колку време? Да ни даде мала мотивација. :D
   
 18. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Jas ja pocnav vcera dietava nekako sum na dva pameti I skeptik I veruvam.. pa ke vidime :D
   
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  Здраво
  Јас не вечерам ама ручекот ми е околу 16:00 часот. Дали може да ја прескокнам вечерата?
   
 20. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Вечерата не се прескокнува во ниедна диета. Навечер јади само здрави масти и протеини.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.