Диетата на irenna

Дискусија во 'Диети' започната од Lacrimosa, 17 февруари 2012.

 1. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Decki mene denes mi e 4ti den so dietava sakam samo da javam impresii. Navistina stomakot mi se namali kolku I da e cudno I da ne e za veruvanje mnogu sum zadovolna I prodolzuvamm ponatamu :D:)
   
  На lilo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Од утре почнувам и јас.. Дали и некој друг е за?:D
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  243
  Пол:
  Женски
  Јас:whew::$
   
  На your-girl.-.friend и Carolin. им се допаѓа ова.
 4. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  11.082
  Пол:
  Женски
  Еве и јас ама разгледувајќи ги сите диета и помеѓу оваа и ун се мислам, од утре ке почнам сигурно ама не знам со која:lol:
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  243
  Пол:
  Женски
  Јас полнав со УН ама некако не ми идеше, мн силни главоболки имав 4-5дена по ред :|
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  I jas vekje ja drzev nekoe vreme pa dva tri dena eskivirav I si go dobiv stomakot nazad... Od denes pocnuvam pak
   
 7. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Ќе си бидеме поддршка:rofl::D
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  3. Den
  Pojadok: kafe, 2 parcinja lubenica,3 mini 7days kroasancinja.
  Rucek: Cinija supa I kompir salata
  Vecera: Shopska I najverojatno casa mleko bidejki sedam budna mn kasno pa da ne kriziram.
  Ajde pisete devojki sto ste jadele davajte idei mene najmnogu idei mi falat za ruchek. :D
   
 9. abeti

  abeti Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  26
  Ima li nekoj da ja drzi dietava???
   
 10. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Дали некој го практикувал овој режим во бременост?
   
 11. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  јас барам некоја успешна диета и некоја што ќе ми се допадне. Имам испробано разни диети па сум ги прекинала не сум држела ниедна диета докрај ама сега ајде да ја пробам со оваа. Дали некој има искуства со оваа диета? И дали некој ќе ја почнува од утре заедно со мене?
   
 12. Capricorn96

  Capricorn96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Почнав и јас

  Прво вежбав на гладно
  Доручек: овесни снегулки со какао (каша) + неколку лешници и суво грозје.
  - 500мл вода засега

  Кажете дали ми е добар доручеков или згрешив нешто? :?:
   
  На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  @Capricorn96 Супер штом си почнала и ти, пиши ако сакаш што јадеш во наредните дена некако да се проверуваме и да видиме двете што ќе постигнеме.
  Па да добра ти е засега. (y)
  Јас 1 ден- јадев за доручек едно јаболко, кафе испив и јадев кифла празна со сусам одозгора. Значи кафето редовно си го пијам јас со половина лажиче шеќер.
  За ручек јадев макарони во мала количина со кечап и пред тоа пиев смути
  И за вечера јадев зелка салата, парче сирење и кисело млеко изедов.
  2 ден- за поручек јадев една банана, 2 лепчиња ’ржан леб со ајвар и 2 кекси деспина колачиња.
  За ручек јадев две парчиња пита со тиква. И за вечера јадев туна со парче сирење и едно парче леб.
  денес ми е ден 3- за доручек јадев исто една банана и 2 парчиња леб со ајвар и едно парче пита.
  Пеку денов планирам да пијам 1.5 литри вода и да вежбам дома. За време на летото практикував секоја недела да трчам навечер каде што имаше помалку гужва. А сега повеќе не го правам тоа. А се надевам ќе почнам кога ќе е погодно времето. И сега се терам дома да вежбам. И тоа денес ќе го постигнам . :)
   
 14. Capricorn96

  Capricorn96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Еве ме, забушавав ама од вчера сум во форма.

  Појадок денес овесна каша (какао), мандарина и неколку лешници.

  Ручекот беше ориз со печурки, морков и грашок со малку кечап.

  Вечера планирам салата со малку сирење и оризови галети 1-2 ако морам или пак некое парче месо.
   
  На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Искрено и јас ја држам диетава веќе7-ми ден до денес, а ја почнав на 1-ви ноември. И се си беше супер само вчера го промашив малку јадењето. Земав да јадам бурек со месо за вечера, се надевам нема да смета ако продолжам без да гледам на тоа. И сепак тоа е месо, ама е многу мрсно. Го изедов со јогурт. 2-3 дена јадам семки од тиква за ручек, вечера и понекогаш наутро. Кога ќе се погоди.
  Денес утрото јадев ѓеврек и кисело млеко, за време на ручек(бидејќи сум нашколо, ретко кога можам да земам од дома храна за во школо) јадев една житарка мусли бар, пиев кафе и вода пиев во текот на целиот ден.Кога стасав дома јадев грашок и едно парче леб.
  Хеј исто јадење сме имале денес. Хехех.. :D
  За вечера јадев мандарина една и малку ореви.

  Можиш ли да ми кажиш како ти оди вежбањето? Дали редовно вежбаш на гладно или кога ќе чувствуваш потреба од вежбање? Колку саати вежбаш? И дали правиш паузи од еден ден или два дена со вежбањето?
   
  На Capricorn96 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Capricorn96

  Capricorn96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто не ми стигнало известување, дури сега гледам дека си ме цитирала.

  Секој ден вежбам без паузи, порано во недела паузирав со тоа што имав 30 минути вежби само за истегнување и опуштање на телото. Сега гледам да вежбам секој ден оти ако прескокнам еден после се губам некако, си сакам рутина :D
  Инаку на гладно ми е најдобро, рано околу 6 - 6:30 зависи како сум на работа. Комбинирам вежби, видеа од јутјуб што ми одговараат, има и некои предизвици од 30 дена и слично. Гледам да се движам, пешачам колку што можам и тоа е тоа. Вага немам и не сакам да имам, ама мерам обем па сега на 29 планирам да се измерам и се надевам на резултати.
   
  На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BlackLady24

  BlackLady24 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Дали ќе може некој што ја држал диетата да ми пише во лп?
   
 18. em.dzer

  em.dzer Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Јас ја држев оваа па се префрлив на УН, некако ми е подобра бидејќи во ист ден внесуваш иста храна и таја побрзо се вари, а и имам подобар и побрз ефект од ун од колку од оваа.Кога ќе ја прекинам УН ќе се префрлам на оваа бидејќи ова е здрав начин на исхрана и така нема да си ги вратам килограмите кои што сум ги изгубила.
   
 19. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Feminki mene malku mi e cudno ...i jaglehidrati i shekeri i se a da se slabee :?: ili pak jas neshto neubavo procitav.... Za pojadok kifla???
  Mozhe nekoj da mi kazhe otkako ke se razbudite posle kolku vreme pojaduvate??
   
 20. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  6.812
  Од понеделникот ја почнав пак оваа диета.Ја држев пред некои 4-5 години, и тогаш симнав 4 кг. Сега имам пак за симнување некои 3-4 кила :?:.
  Цела недела помина и од обврски немав време да ги постирам сликите од оброците (може некој ќе добие некоја идеја, затоа и ќе ги ставам). Негде може и правам некоја грешка во однос на комбинациите на намирниците/состојките ама не се замарам до толку :D
  1 ден
  Polish_20200305_133938137.jpg
  2 ден
  Polish_20200305_134001245.jpg
  3 ден
  Polish_20200305_133659932.jpg
  4 ден
  Polish_20200305_183809172.jpg
  5 ден
  Polish_20200306_194438389.jpg
   
  На teressa, Ctete, Turna и 6 други им се допаѓа ова.