1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

 1. vaseprilep

  vaseprilep Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  1 ден - 9 банани
  2 ден - 9 јајца варени
  3 ден - 9 јаболка или праски зависно од годишното време
  4 ден - 3 банани, 3 јајца варени, 3 јаболка или праски

  најтежок ми беше третиот ден, па си дозволив и еден убав дебел тост :$ и сепак успеав да ослабнам 4 килограми. Но тогаш имав само 22 години, (сметам дека колку сме помлади, толку полесно можеме да ослабнеме) и од 64 слегов на 61 килограм за само 4 дена. Од тогаш никогаш не сум ја пробала, ама имам намера да се обидам пак. Сега имам 36 години, мажена сум и имам 2 деца и повеќе килограми ;( .

  НАПОМЕНА! Вода, не засладено кафе или чај, можете да пиете колку сакате
   
  На Ellena07, bitol4anka и Taylor им се допаѓа ова.
 2. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  8.447
  и од оваа диета може да се ослабе?
   
  На kumar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Зарем е можно ? Јас се сомневам :^)
   
 4. Girl4ever

  Girl4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали брзо се враќат килограмите и дали може диетава да се држи пак по завршубањето?
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Можно е , зошто да не, првиот ден е овошен, е вториот е малку лош заради холестеролот во јајцата, третиот ден пак е овошен, а ако добро сфатив и четвртиот е овошен. Нема леб, нема масти...е сега дали ќе се симнат 4 кила не знам затоа што телото првите 3-4 дена се прилагодува на диетата, па обично на почеток диетата нема резултати, ама vaseprilep може симнала 4 кила. Инаку не ми се допаѓа диетава затоа што пак се враќаат килограмите.
   
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  129.913
  5 ден - инфузија
   
  На Smizlicka4, Visab, referentka и 40 други им се допаѓа ова.
 7. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  хахахахахахах :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
   
  На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  4 килограми за 4 дена :o
  Може е можно, не викам НЕ, ама највероватно после тоа се враќаат килограмите и плус не е воопшто здраво ова. Препорачливо е (доколку се слабее) да се слабее до 1 килограм НЕДЕЛНО, а не дневно.
  Е ова да :D
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :rofl: па и не баш, зависи и од организамот :^) јас можам да не јадам и по 5 дена, ама баш ништо :) и ништо не ми е :rofl:
   
  На techno-house му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  Не зафркавајте каква инфузија,некој ке се здебели од волку јадење.....9 банани малку ли се :)
  Не ми се допага баш диетата,како прво многу ми е 9 банани,а и како што знам бананите се доста калорични како за овошје,во сите диети се забрануваат заедно со грозјето.
  Поубаво јаболки и некое друго овошје отколку само банани.А тоа што се 4 кг за 4 дена,тешко ми е за верување,ама дури и да се губат толку,тоа е загуба на течности претежно,а не на сало,така што за неколку дена одма ке си ги вратеш,за жал :(
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  100гр банани имаат 89кал, 9 банани се од прилика 700грама и се на се ова би му дошло као 630калории што воопшто нема да те поправи, а плус и така викаме 9 банани многу се, не е многу зашто само банани се во прашање
   
 12. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Се во ред со овошните денови, ама тоа јајцата :puke: 9јајца, па тоа не е шала ,уфф како прво штетно е , а како второ кој би можел да ги изеде сите 9јајца . Незнам за мене диетава е крајно нездрава, всушност претставува детоксикација на организмот(со исклучок на јајцата) , а овие денови во сите диети се држат еднаш неделно. Сметам дека и не е здраво 4кг за 4дена.
   
 13. vaseprilep

  vaseprilep Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Само го споделив со Вас моето искуство. Јас вистински ослабнав и не ги вратив. Останав на тие килограми без посебен напор се додека не се омажив и забременив. Склона сум на дебелеење :yawn: и ова ми беше единствената диета со која сум имала екстра ефект. Инаку сум се изгладнувала :geek: , и пак ништо. Секој посебно си знае, но се работи за само 4 дневен режим, што е помалку напорно од колку да гледаш во распоред секој ден, па да мериш грамови и калории и тоа да трае со недели. Немам толку цврст карактер
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  еј абе еден мој другар ја има држено диетава, и мнг е задоволен, ја повторил 2 пати и ослабел 6кг :D
   
 15. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  bas sakam da ja probam, no nekako se plasam, ami toa ti se 2kg banani dnevno(koi vo sekoja dieta se zabranuvaat) a i tolku jajca, stom ima zadovolni da si ja probame srekata? :) pa da se nadevam deka i na mene ke ima pozitivni efekti :D
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  танјич 100гр банани има околу 89 калории да кажеме, а 9 банани се од прилика 1,5 кг :lol: па нема многу калории, а и плус еднолична диета е, мислам дека ке ослабеш 3кг ;) пробај ја зашо да не
   
 17. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  461
  i jas se somnevam vo nea ama vredi da se proba
   
 18. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  da be srce, tuka nekade se 1,5-2 kg, a za wc sto prajme jas i taka ne idam mn, na nedelata ednas ili niednas :( no stom ima fakti deka nekoj oslabel, ke pisam kako sum pominala :call:
   
 19. Kikinda

  Kikinda Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  aj 9 belki pak..nekako..proteini se....ali 9 jajca celi....uff...neznam...a i 9 banani:worried::worried::worried:....po loso nema...kako ke gi izgubis kilogramite koga nema da mozes u wc da ides od bananite i od jajcata..... :| ...aj ako mu uspee na nekoj neka kaze....ali ako za den dva si kaci duplo neka ne kazuva :hai:
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  абе, за 4 дена ке издржиш.... :D не се секирај... после тоа коа ке почнеш нормално да јадеш, ке си идеш у вц не се секирај мислам дека барем 2 кг ке ослабеш од диетава