Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

 1. Juliaa

  Juliaa Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Јас ја почнав диетава денеска и до сега имам изедено 5 банани. Се надевам ќе има резултати :)
   
  На fima му/ѝ се допаѓа ова.
 2. fima

  fima Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  I jas ja pocnav denes pa ke vidime rezultati :)
   
 3. Rubinka

  Rubinka Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  8
  Ќе може некој што ја додржал диетава да пише резултати зашто јас ја почнав ама само првиот ден и после вториот ден бев на матура ја прекршив и толку, а сакам пак да пробам затоа што не ми е тешко да ја издржам а ми требаат точно уште 4 кила да симнам а никако не ми успева :(
   
 4. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  E ja погоди темата, мајке ми. |(

  Диетава е апсолутно нездрава. На ден не е препорачливо да се јадат повеќе од две банани, не па 9. Да си мислевте на време, немаше да си го расипувате здравјето со вакви глупости, мислам разбирам диети и се ама 9 варени јајца во еден ден? Ехееј, па со кој памет бре? :fubar:
  Summer bodies are made in winter, ви текнува?
  Не туку си играјте со здравјето сега.
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 5. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Според мене диетава може повеќе да донесе штета отколку корист.. ;)
   
 6. MalenaA123

  MalenaA123 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  И јас се решив да ја започнам диетава од денес па ке ви кажам за резултати. Само многу се плашам од јојо ефект, ама сепак ќе пробам. Држете среќа! :) ќе ви кажам како ми оди ;)
   
 7. valerija22

  valerija22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11
  ја дрзи ли некој оваа дјета во моментов хитно ми е да симнам некое кило набрзина
  ако ја дрзи некој или ја дрзел скоро нека пише резултати
   
 8. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  34
  Значи за многу диети викаат дека се враќаат килограмите но што ако по завршувањето на било која диета се воздржуваш колку јадеш и пазиш дали ќе ти се вратат килограмите?