Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  ау нема врска тоа со вц, леле ја секој ден идам по 2 пати :$ :$ :$ па пак ако не сум на диета не слабеам :D е да јајцава малце се фулл со холестерол, али тоа е ке се преживее :?:
   
 2. Eugenia

  Eugenia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0

  а после диетата да не му се вратиле пак истите килограми :?: :(
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  не не , му се немаат вратено, а пред месец дена ја држел.... :D
   
 4. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Dobro a ova jajcava mozat li da se zamenat so nesto drugo poso mn se 9
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  мислам дека можеш со месо, зашо да не и тоа и тоа е протеин :*
   
 6. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Се исхранувам доста здраво , пијам зелен чај и многу вежбам. Сум испробала многу диети ама во скоро сите е забрането да се јаде банани , демек се калорични доста .Што знам ова 9 бабани па многу е ова и прејадена ке бидам,а не на инфузија :D па сеа може и ефикасна е диетава не велам не ... а и ептен е кратка 4 дена , со оглед на тоа дека сум држела диети од по 3 месеци со оваа нема проблем , па баш ке пробам ако има ефект супер доста е лесна :)
   
 7. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  а јајцава многу да не се....??? :?:
  може да се заменат со риба...? :)
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.409
  Пол:
  Женски
  9 јајца се многу, јас не би можела да изедам толку јајца. Ќе повратам :puke: :(
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  Да изедам 9 варени јајца за еден ден ќе почнам да ги несам следниот. :lol: :rofl:
  Не се преоптоварувајте со вакви диети бидејќи пред се не се здрави,а и веднаш се враќаат килограмите.Најубаво е постепено да се намалува количината на храната и да станете физички поактивни.
   
 10. kavcura

  kavcura Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Moram da priznaam deka mi e somnitelna dietata.Vo nikoja dieta ne se preporacuva od strana na ovoshje banani da se konsumiraat zaso debeleat ...
   
 11. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски

  Дебелеат да, ако и покрај нив си јадеш и друго работи. Пример сабајле поручек, после за ручек комири со месо, ужина 2 банани и нешто благо, вечера тост и пак нешто бла и пак банани, е тогаш да многу е.
  Ништо не дебелее ако се јаде помалку. Ништо!
   
  На Anggie му/ѝ се допаѓа ова.
 12. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  241
  Физичка активност е клучна ем здрава. Јадете се ама во помали количини и вежбајте и резултатите ќе бидат долготрајни и што е најважно нема да се штетни по вашето здравје.
   
  На frikce му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mikicka

  Mikicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  25
  од една страна 9 банани и 9 јајца се многу ама па од друга страна и на се многу. ако видиш ти денеска не јадеш ништо друго освен банаби или јајца ке се распоредат на некое одредено време и се ке биде како што треба. а ако седнеш и да ги изедеш сите наеднаш сигурно ке ти дојдат многу :tmi: . било кој и да е ке се отепа од... :puke:
   
 14. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.036
  Допаѓања:
  15.141
  Пол:
  Женски
  Јас мислам да ја пробам па што се 4 дена, ако ослабам здравје, ако не пак здравје :D мене и толку кила ми се вишок таман. Па ако ослабам ќе ви пишам :talk:
   
  На meruska му/ѝ се допаѓа ова.
 15. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  и јас планирам да ја пробам па макар и само 2 кг да ослабнам доста ми се па ќе ви пишам дали делува и дали се враќаат килограмите. се пријавувам за експериментално глувче :D
   
 16. blagica87

  blagica87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  hey ova dieta e bas zanimliva ali i cudna :o jas sum kandidat za da ja isprobam pa da vidam dal i e tocna bananite i jajcata sto se mnogu mnogu se ama aj ke vidime rezultat so ke pokaze pa ke vi pisam :angel: pozz
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  предизвик ми е и ќе ја пробам :) незнам како ќе можам на фитнес да издржам ама вреди да се проба :)
   
 18. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.659
  ајде пробајте па кажете резултати ;)
   
 19. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Сите "ќе ја пробам ќе ја пробам"...
  Аха, на 31 ФеБруар :lol: :D
  Сериозно, можда би имало резултати, ама дефинитивно 5 ден в болница ќе се заврши. |(
   
 20. sunnygirl

  sunnygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  19
  диетава е предизвик....нит банани сакам, нит јајца варени, нит јаболка, нит праски :D
  ама ќе ја пробам за да видам што е. НАВИСТИНА ЌЕ ЈА ПРОБАМ

  би сакала да речам од утре ама не знам дали ќе имам време да си купам банани
  по може ќе ја почнам од среда

  ќе се мерам пред да почнам и откако ќе завршам и ќе ви кажам за резлутати

  ако не пишам во скоро време најверојатно сум у болница :D :D