Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

 1. blagica87

  blagica87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  хеллооо луге јас ја пробав диетава значи кај мене не DELUVA хахахахаха кога ја почнав диетава застанав на вага и после диетава пак а 4 дена никао не се мерував и на крај само 700г хахахах верувале или не тоа :D :D
   
 2. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Ќе ја пробам диетата од вторник-велат дека не е убаво да почнуваш диета од понеделник :D . Луѓееее мора да ослабам, ај да видиме обично не сум издржала ни една диета повеќе од 5 дена :?:
   
 3. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски

  Леле стварно ли? :D
  А скроз се придржуваше? Алал да ми ти е, викам ја ништо од диети :lol:
   
 4. devojceto15

  devojceto15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  4
  леле со е со диетава,наместо да ослабеш ке се здебелиш.ко прво медицински не е здраво 9 јајца у 1 ден можеш во болница да завршиш и да ти се промени бојата на тенот,ко второ ако изедам 9 банани во еден ден наредниот ден боје да не се мерам и како трето јас порано држев мн строги диети и само со по едно јаболко на ден можев да ослабам за 5 дена 5 кила
   
 5. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Леле бре аман луѓе, па немојте вакви глупости, здравјето ќе си го фрлите па после ќе си го барате, нема да ви е дојдено ни до диети ни до ништо. Мислам диетава стварно нема никаква логика :fubar:
   
 6. blagica87

  blagica87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  стварно е хахах сабајлето јадев 3 банани на еднаш на ручек и на вечер 3 и пиев вода колку што можам повеке хаха исто така и другите дена правев и издржав упорно 4 дена хаха :D и на крај ништо диетава е мн добра хахахаха :lol: :lol: значи по мое најдобро е да јадеш било сто три пати на ден али помалку и на сред јаденје да прекинес да јадеш тоа е најдобро и ефикасно така можеш да ослабеш :)
   
 7. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  најдобра диета е да си јадеш се и по 3 пати на ден. тогаш кога ќе ти стане најслатко да станеш од маса.
   
  На blagica87 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. blagica87

  blagica87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  дали некој друг ја има пробано ова диета ајде ако ја има некој нека пише какви резолтати доби :)
   
 9. sunnygirl

  sunnygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  19
  јас сум втор ден на диетава (се разболев па не почнав порано)
  и се мерев сабајлево и од вчера до денес видов повеќе од 1 кг разлика ама јас изедов само 4 или 5 банани
  неможам навистина не можам 9 нит јајца нит јаболка или праски ама за свој инат ја држам.
  Иначе си каснав и едно крем бананче :D
  Физички намам потешкотии, нивото на енергија ми е исто како секој друг ден
  Финтата со детава е тоа што ти не јадеш, или јадеш мн малку и нормало е дека ќе ослабеш
  затоа и откако ќе ја завршам отчекувам кг-те да се вратат пак :D
   
 10. jassy15

  jassy15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Eve jas ke ja probam od utre i ke vi kazam. Neli vredi da se proba ;)
   
 11. Squirrels

  Squirrels Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  23
  Денеска ја почнувам диетава...па ај да видиме резултати....ќе ви кажамм резултати!!
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  јас ја почнав девојки првиот ден воопшто не ми беше проблем и онака внесвам малку храна преку ден и мн.сум активна ама вториот ден 9 јајца 4 изедов и почнав да :puke: хаос бев диетата воопшто не е здрава внимавајте...
   
 13. Unknown69

  Unknown69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Јадете ја само белката од јајцата, не целото јајце, не ја знам диетава, а не ни планирам да држам диета, но според мене доколку вели да се јадат 9 јајца на ден, би требало да значи само белките(1 белка има од 3-4 гр протеин), бидејќи жолчката е таа која што содржи холестерол.
  А еве на овој линк може да си прочитате повеќе за јајцата http://www.femina.mk/%D1%80%D0%B5%D1%86 ... 1%82%D0%B0
   
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  ти благодарам душо ама не планирам да ја поновам :) можеби беа само белки ама ако беше така мислам дека требасе да се наведе точно да се потенцира позз до сите што ќе се обидат со среќа ;)
   
 15. tweety7

  tweety7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Мој совет е да не се лажете со овие брзи диети оти не само што ке си ги вратите килограмите (ако воопшто ги изгубите) туку може и да ви се дуплираат.
  Ви кажувам од искуство.
   
 16. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Јас да јадам 9 јајца на ден нема да ја преживеам диетава :worried:
   
  На vesevska му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bubemconia

  bubemconia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  233
  а како се слабее ако 9 јајца имаат над 2000 калории или бананите над 1500? Ова 4 килограми-4 дена да не е да се здебелиш 4 килограми ние грешка сме сватиле изгледа ;)
   
 18. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  јас ослабев 2 кг за 4 дена, но 6 ден пак си ги вратив
   
 19. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е најдобро оваа "диета" да се избрише да не се залажуваат луѓево, зошто 5 ден ќе завршат на инфузија. |(
  9 јајца во еден ден? :x Тотално Нездраво, повеќе од 3 јајца не смее во еден ден да се изее.
  Па модераторки, заштитете го здравјето на феминкиве. :lol:
   
 20. Dannyella

  Dannyella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  17
  благодарам за диетата ослабев 4,5 кг за 4 дена ... без вежби ... за ситее форумџики кои мислат дека 9јајца или банани се многу ... мн се сега коа сме најадени и не сме на диета , но кога цел ден ке бидеш само на нив ќе видите дека ке посакате уше малце ... Помина уше една недела од крајот на диетава и ослабев 8 кг ... Ми се допаѓа и ќе напраам уше една тура од оваа диета....