1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

  1. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Имам слушнато за ваква диета ама јас ја знам на друг начин
    1 ден само јабуки цел ден колку сакаш толку јади и само вода, може и кафе ама без шеќер
    2 ден само компири, варени, печени само не пржени. Може да ставаш сол ама ептен малку
    3 ден само бело месо, варено, печено само не пржено
    4 ден е најмизерен ден САМО ВОДА :|

    една другарка ми ја кажува и ми кажа дека успеала да ослабне 4 кила, досега не сам ја пробала оти 4 ден ми е ужас нема шанси да пијам само вода а да не јадам ништо :|
    А и плус мое милење е дека брзо се враќат килограмите.

    П.С можеби ке успееш ако спиеш од повеќе од 10 саата дневно п :D
     
    На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
  2. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Ќе си го прескокнам 4ден ;) И место 4килограми нека ослабнам 3 :lol:
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    хаха е овоа ти беше паметна идеја :D :* како не ми текна на мене порано , а јас па ке се држам строго до правилата :)
     
    На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
  4. gaga.rocks

    gaga.rocks Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    35
    Јас мислам дека од тие диети после коа ќе почнеш да внесуваш разноразна храна ќе има покачување на килограмите.
     
  5. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    oд петок планирам да ја почнам диетава и ке ви пишам за резултати дали ке се лизне некое килце ;)
     
  6. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    е ај со среќа :* јас така викам веќе цел месец :D се од овај понеделник од овај петок и никако :D
     
  7. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    jas utre sigurno ja pocnuvam samo ako nekoj znae da mi kaze dali smeam da namalam na kolicina mnogu mi se 9 banani,jajca...primer eve 7 neka bidat a?sto mislite?
     
  8. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    fala na podrskata epa ajde zaedno:)ke videme koj ke ima pogolem efekt ;)
     
  9. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13


    devojki jas uspeav samo dva dena da ja izdrzam dietava,vtoriot den jadev plus pileski prsti i ne prodolziv da ja drzam zasto ja prekrsiv.planiram pak da ja pocnam za nekoj den,zasto tretiot den koga se izmeriv bev 2 kg oslabnata.e sega dali ja isfrliv vodata od organizmot ili oslabev neznam bitno bev zadovolna so 2 kg pomalku,e sega vrativ edno kilo ama puknav leskovacka za rucek i jadev leb za vecera znam deka preterav i toa mnoooogu :tmi: :$
     
  10. LadyEvil

    LadyEvil Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    13
    Дали може бананите да се заменат со некое друго овошје? јас имам проблем со овие диети цел живот, затоа што не јадам банани :Ѕ а ужасно ми треба да намалам некое килце... знаете испити и све тоа .. :)
     
  11. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    pa najverojatno moze zasto da ne mozes da si jades cel den na nekolku saati namesto banana nekoe drugo ovosje,a ne bi trebalo da ima problem mislam i so zelencuk,mene licno mi odgovara dietava zasto na sekoj saat ipol ili 2 stavas nesto vo usta i me drzi sita celo vreme,lesna mi e za drzenje
    [mod-kirilica:3qspxqiw][/mod-kirilica:3qspxqiw]
     
    На LadyEvil му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LadyEvil

    LadyEvil Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    13
    Дечки диетава стварно делува :D Малце се измачив првиот ден, успеав со сила да изедам ДУРИ една банана :clap: и после тоа си јадев јаболка и јагоди. Најважно е дека успеав тие 4 kg да ги симнам и многу сум среќна поради тоа, па си помислив тоа да го споделам со вас !! :$ :)
     
    На pumpkin, nela.oh и angel4e121 им се допаѓа ова.
  13. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Диетава дефинитивно не е за долгорочно губење на килограмите. Повеќе одговара за моментално слабеење, да речеме пред некој важен настан.

    Планирам да ја пробам пред полуматура, да го намалам стомачето бидејќи ми е доста изразено. :worried: За првиот и вториот ден ќе се обидам да најдам соодветна замена бидејќи банани и јајца не јадам, па ќе видиме што ќе биде. :)
     
  14. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    2 ден - 9 јајца варени

    аууу самоубиство :lol: па ова е бомба за организмот, не знам дали знате ама 3 јајца да изедеш во денот е исто како да си примил пеницилин, а не па 9 да изедеш самоубисто :D :D
     
  15. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Абе какви 9 јајца што ви е? Јас изедов за ручек еднаш 3 јајца, за вечера две и се убив од повраќање. Не се зезајте..Јајце нема да сакате да видите. Еве веќе 1 година не сум пробала, ми се гади.
     
  16. mackaa.t

    mackaa.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    3
    Zhenskii da ve prasham nesh !! Za devojche od 6 oddelenie visoko 163 cm od kolku do kolku tezina bi i odgovaralo
     
  17. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Околу 53. :)
     
  18. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Јас имам слушнато, дека од висината треба да се отстрани 103-104 (пр. 175, ќе биде 72; 146, 43...) ама ова не треба да значи правила, кај секој различно.

    Во твој случај би било 60, ама па за 6 одделение да не е многу, би било добро околу 50 (како погоре што пишаа) :) ама пак ќе кажам кај секој различно ;)
     
  19. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Не знам до кај ке стигнам ама да ви кажам оваа диета е .. ужас
    едвај ги изедов овие 3 банани.. сега неможам ништо пред мене да видам јадење :puke:
    а инаку ке видам дали ке можам да го издржам и вториот ден со јајца.
    Баш пред 2 дена ја натерав мама три јајца да ми свари.
    И знаете што се случи ? Со зор го изедов само едното колку да не излезе за џабе сум ја мачела мама. :lol:
    П.с мора се по 9 да се јаде ? Дали може барем уште 1-2 баанани до вечер ? Иако омиленото овошје ми беше банана сега веќе не :puke:
     
  20. gaga.rocks

    gaga.rocks Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    35
    Ја издржа?