1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

 1. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Имам слушнато за ваква диета ама јас ја знам на друг начин
  1 ден само јабуки цел ден колку сакаш толку јади и само вода, може и кафе ама без шеќер
  2 ден само компири, варени, печени само не пржени. Може да ставаш сол ама ептен малку
  3 ден само бело месо, варено, печено само не пржено
  4 ден е најмизерен ден САМО ВОДА :|

  една другарка ми ја кажува и ми кажа дека успеала да ослабне 4 кила, досега не сам ја пробала оти 4 ден ми е ужас нема шанси да пијам само вода а да не јадам ништо :|
  А и плус мое милење е дека брзо се враќат килограмите.

  П.С можеби ке успееш ако спиеш од повеќе од 10 саата дневно п :D
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 2. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Ќе си го прескокнам 4ден ;) И место 4килограми нека ослабнам 3 :lol:
   
  На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  хаха е овоа ти беше паметна идеја :D :* како не ми текна на мене порано , а јас па ке се држам строго до правилата :)
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  35
  Јас мислам дека од тие диети после коа ќе почнеш да внесуваш разноразна храна ќе има покачување на килограмите.
   
 5. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  oд петок планирам да ја почнам диетава и ке ви пишам за резултати дали ке се лизне некое килце ;)
   
 6. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  е ај со среќа :* јас така викам веќе цел месец :D се од овај понеделник од овај петок и никако :D
   
 7. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  jas utre sigurno ja pocnuvam samo ako nekoj znae da mi kaze dali smeam da namalam na kolicina mnogu mi se 9 banani,jajca...primer eve 7 neka bidat a?sto mislite?
   
 8. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  fala na podrskata epa ajde zaedno:)ke videme koj ke ima pogolem efekt ;)
   
 9. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12


  devojki jas uspeav samo dva dena da ja izdrzam dietava,vtoriot den jadev plus pileski prsti i ne prodolziv da ja drzam zasto ja prekrsiv.planiram pak da ja pocnam za nekoj den,zasto tretiot den koga se izmeriv bev 2 kg oslabnata.e sega dali ja isfrliv vodata od organizmot ili oslabev neznam bitno bev zadovolna so 2 kg pomalku,e sega vrativ edno kilo ama puknav leskovacka za rucek i jadev leb za vecera znam deka preterav i toa mnoooogu :tmi: :$
   
 10. LadyEvil

  LadyEvil Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  13
  Дали може бананите да се заменат со некое друго овошје? јас имам проблем со овие диети цел живот, затоа што не јадам банани :Ѕ а ужасно ми треба да намалам некое килце... знаете испити и све тоа .. :)
   
 11. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  pa najverojatno moze zasto da ne mozes da si jades cel den na nekolku saati namesto banana nekoe drugo ovosje,a ne bi trebalo da ima problem mislam i so zelencuk,mene licno mi odgovara dietava zasto na sekoj saat ipol ili 2 stavas nesto vo usta i me drzi sita celo vreme,lesna mi e za drzenje
  [mod-kirilica:3qspxqiw][/mod-kirilica:3qspxqiw]
   
  На LadyEvil му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LadyEvil

  LadyEvil Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  13
  Дечки диетава стварно делува :D Малце се измачив првиот ден, успеав со сила да изедам ДУРИ една банана :clap: и после тоа си јадев јаболка и јагоди. Најважно е дека успеав тие 4 kg да ги симнам и многу сум среќна поради тоа, па си помислив тоа да го споделам со вас !! :$ :)
   
  На pumpkin, nela.oh и angel4e121 им се допаѓа ова.
 13. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Диетава дефинитивно не е за долгорочно губење на килограмите. Повеќе одговара за моментално слабеење, да речеме пред некој важен настан.

  Планирам да ја пробам пред полуматура, да го намалам стомачето бидејќи ми е доста изразено. :worried: За првиот и вториот ден ќе се обидам да најдам соодветна замена бидејќи банани и јајца не јадам, па ќе видиме што ќе биде. :)
   
 14. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  2 ден - 9 јајца варени

  аууу самоубиство :lol: па ова е бомба за организмот, не знам дали знате ама 3 јајца да изедеш во денот е исто како да си примил пеницилин, а не па 9 да изедеш самоубисто :D :D
   
 15. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Абе какви 9 јајца што ви е? Јас изедов за ручек еднаш 3 јајца, за вечера две и се убив од повраќање. Не се зезајте..Јајце нема да сакате да видите. Еве веќе 1 година не сум пробала, ми се гади.
   
 16. mackaa.t

  mackaa.t Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  3
  Zhenskii da ve prasham nesh !! Za devojche od 6 oddelenie visoko 163 cm od kolku do kolku tezina bi i odgovaralo
   
 17. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Околу 53. :)
   
 18. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јас имам слушнато, дека од висината треба да се отстрани 103-104 (пр. 175, ќе биде 72; 146, 43...) ама ова не треба да значи правила, кај секој различно.

  Во твој случај би било 60, ама па за 6 одделение да не е многу, би било добро околу 50 (како погоре што пишаа) :) ама пак ќе кажам кај секој различно ;)
   
 19. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Не знам до кај ке стигнам ама да ви кажам оваа диета е .. ужас
  едвај ги изедов овие 3 банани.. сега неможам ништо пред мене да видам јадење :puke:
  а инаку ке видам дали ке можам да го издржам и вториот ден со јајца.
  Баш пред 2 дена ја натерав мама три јајца да ми свари.
  И знаете што се случи ? Со зор го изедов само едното колку да не излезе за џабе сум ја мачела мама. :lol:
  П.с мора се по 9 да се јаде ? Дали може барем уште 1-2 баанани до вечер ? Иако омиленото овошје ми беше банана сега веќе не :puke:
   
 20. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  35
  Ја издржа?