Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

 1. ladybug123

  ladybug123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  јас ја издржав целата диета пред некоја недела и навистина ослабев 4 кг за тие 4 дена но не јадев 9 банани туку три исто така 3 јајца, 5 јаболки а потоа 4-тиот ден 1 јаболко 1 јајце и 1 банана
   
  На MartinnaV, sonce777 и pumpkin им се допаѓа ова.
 2. lola9

  lola9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Imam edna drugarka od skoro 11 god visoka 152 cm... kolku kilogrami treba da ima edno takvo devojce??? :P
   
 3. WiseGuy

  WiseGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  99
  Извини, ОК си ти? :^) Имате барем некаков поим што правите кога се нафаќате за диети или ќе прочитате нешто во весник и удри! Брзо и лесно! Епа нема брзо и лесно.... а здраво и нормално!!! Јас имам диета што ГАРАНТИРАМ деке ќе те ослабе 6 кила за еден викенд! Ама каде е поентата во тоа?! Ќе се издехидрираш, ќе се изнемоштиш и ќе колабираш. И после што?!

  После ваква диета како твојава при прво наредно внесување на сол преку храна ќе врзеш вода за тебе! Знаеш колку вода може да врзе организмот? 3 кила! Толку колку што си ослабела! Да не почнувам да зборам за тоа колку негативни страни имаат диетите со изгладнување!!!

  Наместо брзо и лесно, пробајте здраво и долгорочно решение! Трпение, труд и работа бара, ама затоа добиваш здравје и изглед на кој што секој може да ти позавиди! :!: А не вакви моронски и нездрави диети....!!

  42-45kg
   
 4. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  Jas od utre pocnuvam konecno nesto bez vezbanje se nadevam nema da zavrsam u bolnica posto jas dojam preporacano mi e od lekari t.e. patronazni sestri da ne drzam dieta dodeka dojam ali koj gi sisa ke probam i onaka jadam banani po 3 na den hah ke dodadam uste6
   
 5. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  ај да си прашам јас нешто, дали наместо варени јајца би можела да јадам нешто друго,зш варени јајца неможам ама ич да поднесам ;)
   
 6. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  вие нормални ли сте?! една банана заменува 2 парчиња леб!
  незнам каква е таа диета со 18 парчиња леб :o :^)
   
  На DeadMary и sara1973 им се допаѓа ова.
 7. DeadMary

  DeadMary Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  53
  Бананите се многу благи, а 9 банани во 1 ден се премногу..:)
   
  На t.w.e.e.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MartinnaV

  MartinnaV Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  helloooo :hai: .. 2 dena citajki gi komentarite resiv da pocnam da ja drzam dietava.. :?: pa denes mi e prv den do sega izedov 2 banani i se e super .. ke vidime dali ke simnam 4 kg.. a tolku i visok imam :$
   
 9. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Нездраво ми е ова 4 кила за 4 дена! тоа у цел месец треба да се ослабат 4 кила ако се иде постепено!
   
 10. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  9 банани :^) само банани цел ден ,мене ќе ми се згаде само банани да јадам..или пак јајца :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
   
 11. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Банана и леб не е исто.
  Плус девет банани се околу 900 калории, што не е доволно за потребите на организмот за еден ден.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.691
  А да не се нервирате околу лебот и бананите ?
  Дојдете почувајте го моето сонце малечко 4 дена, ќе ослабете 6 килгорами :)
  Верувајте, се ќе ви стопи. Спојлери, бандажи, ако возете со гуми 15ки, ќе ги намали на 13ки,воздушни перничиња...

  Гаранција давам. :geek:
   
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Поради сите овие глупави диети се јавува тој јо-јо ефект.Јас не познавам некој што после оваа или онаа со јаворовиот сируп барем пола не ги вратил.Тоа е затоа што телото останува без енергија овие 4 дена и наредните 4 се стреми да го дополни изгубеното.Дај почнете малце со фитнес,со убави диети,а не со вакви глупости.
   
  На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.243
  Допаѓања:
  4.297
  4дена -4килограми е уште фали некој да го стави волшебниот напиток ..една голтка и слаб си :lol:
  [​IMG] the nutty professor with eddie murphy http://youtu.be/_lM_AXqlcHY
  Имам прашање за оваа диета ако ја држам цел месец дали ке завршам на гастро или ке ослабам 32 кг :rofl: :rofl: 100% на гастро нели :lol:
   
 15. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  ДИЕТАВА Е НАЈВЕРОЈАТНО БАЗИРАНА НА ОНА ПРАВИЛО ЕДЕН ДЕН ЕДНА ХРАНА ДА СЕ ЈАДЕ ,НЕ Е ЛОШО АКО НЕКОЈ МИСЛИ ДЕКА Е ПРЕМНОГУ ПОЧНЕТЕ ЕДЕН ДЕН ОВОШЈЕ КО ШТО ВИКА БАНАНИ ИЛИ ВО ОВОЈ ПЕРИОД ЛУБЕНИЦА ДРУГ ДЕН ЈАЈЦА ПА ЕДЕН ДЕН ЗЕЛЕНЧУК ,ПОСЛЕ ТОА ЕДЕН ДЕН МЕСО НЕКОЛКУ ПАРЧИЊА ПРИМЕР ДВА СТЕКА ,ПЕТИОТ НЕКА ВИ БИДЕ И ТЕСТО НЕШТО ПРИМЕР МАКАРОНИ,КОМПИРИ ...... СО КЕЧАП И ПОСЛЕ ТОА БИЛО ШТО НЕШТО ШТО СТЕ ГО ВИДЕЛЕ ВО МИЛИОН ДИЕТИ НЕМА ШАНСИ НИСТО ДА ВИ БИДЕ ЗОСТО ОРГАНИЗАМОТ КЕ БИДЕ ПРЕ ЗАДОВОЛЕН ДЕНЕС ДА СЕ РАСПРАВА СО ЕДЕН ВИД НА ХРАНА ...... ВЕРУВАЈТЕ НАМА НИШТО ДА ВИ БИДЕ КОГА МЕНЕ НИШТО НЕ МИ Е СЕДМИ ДЕН НА ЈАВОРОВ СИРУП ....ПОЗЗЗ
   
 16. angelat

  angelat Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  И јас сакам да ја почнам од утре ...не знам само дали место јајца да јадам нешто друго ќе видам до вториот ден што ќе биди :) само ме интересира дали после тие 4 дена можам веднаш да продолжам уште 4 дена зошто јас сакам да ослабам околу 10 кг. :) а диетава и не ми се гледа многу тешка зошто сепак цел ден јадиш нема врска што е еден вид храна ...освен вториот ден тешко дека ќе го издржам..јас одвај едно јајце јадам и тоа без жолчка :( ...па ако го има ова некој пробано ве молам да пиши поззз
   
 17. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  Уште е поубаво без жолчка има една диета кај што се јаде само белка од јајца цела недела .смени со компир или пак зеленчук пример краставици и јас така мислам да ја држам 2 пати по ред ...поззз
   
 18. angelat

  angelat Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Јас ја почнав денеска :) и до сега имам изедено 4 банани до вечер ќе видиме :) а за утре ако може да се смени уште подобро... гледам и други имаат коментирано да се јаде нешто друго место јајца..само не забележав да не е оваа диета како оние каде што мора точно да се јаде се што е на менито без исклучок ... interistka со среќа инаку и фала на одговорот :)
   
 19. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  не јас не ја почнав сега зошто моментално сум на јаворов сируп али ке ја почнам сепак со срека ..... ако си решена верувај никој нема дате сопре.... поззз
   
 20. MartinnaV

  MartinnaV Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  :hai: како ти оди? :?: