1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

  1. ladybug123

    ladybug123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    3
    јас ја издржав целата диета пред некоја недела и навистина ослабев 4 кг за тие 4 дена но не јадев 9 банани туку три исто така 3 јајца, 5 јаболки а потоа 4-тиот ден 1 јаболко 1 јајце и 1 банана
     
    На MartinnaV, sonce777 и pumpkin им се допаѓа ова.
  2. lola9

    lola9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Imam edna drugarka od skoro 11 god visoka 152 cm... kolku kilogrami treba da ima edno takvo devojce??? :P
     
  3. WiseGuy

    WiseGuy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    99
    Извини, ОК си ти? :^) Имате барем некаков поим што правите кога се нафаќате за диети или ќе прочитате нешто во весник и удри! Брзо и лесно! Епа нема брзо и лесно.... а здраво и нормално!!! Јас имам диета што ГАРАНТИРАМ деке ќе те ослабе 6 кила за еден викенд! Ама каде е поентата во тоа?! Ќе се издехидрираш, ќе се изнемоштиш и ќе колабираш. И после што?!

    После ваква диета како твојава при прво наредно внесување на сол преку храна ќе врзеш вода за тебе! Знаеш колку вода може да врзе организмот? 3 кила! Толку колку што си ослабела! Да не почнувам да зборам за тоа колку негативни страни имаат диетите со изгладнување!!!

    Наместо брзо и лесно, пробајте здраво и долгорочно решение! Трпение, труд и работа бара, ама затоа добиваш здравје и изглед на кој што секој може да ти позавиди! :!: А не вакви моронски и нездрави диети....!!

    42-45kg
     
  4. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    Jas od utre pocnuvam konecno nesto bez vezbanje se nadevam nema da zavrsam u bolnica posto jas dojam preporacano mi e od lekari t.e. patronazni sestri da ne drzam dieta dodeka dojam ali koj gi sisa ke probam i onaka jadam banani po 3 na den hah ke dodadam uste6
     
  5. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    ај да си прашам јас нешто, дали наместо варени јајца би можела да јадам нешто друго,зш варени јајца неможам ама ич да поднесам ;)
     
  6. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    вие нормални ли сте?! една банана заменува 2 парчиња леб!
    незнам каква е таа диета со 18 парчиња леб :o :^)
     
    На DeadMary и sara1973 им се допаѓа ова.
  7. DeadMary

    DeadMary Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    53
    Бананите се многу благи, а 9 банани во 1 ден се премногу..:)
     
    На t.w.e.e.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MartinnaV

    MartinnaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    helloooo :hai: .. 2 dena citajki gi komentarite resiv da pocnam da ja drzam dietava.. :?: pa denes mi e prv den do sega izedov 2 banani i se e super .. ke vidime dali ke simnam 4 kg.. a tolku i visok imam :$
     
  9. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Нездраво ми е ова 4 кила за 4 дена! тоа у цел месец треба да се ослабат 4 кила ако се иде постепено!
     
  10. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    9 банани :^) само банани цел ден ,мене ќе ми се згаде само банани да јадам..или пак јајца :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  11. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Банана и леб не е исто.
    Плус девет банани се околу 900 калории, што не е доволно за потребите на организмот за еден ден.
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    А да не се нервирате околу лебот и бананите ?
    Дојдете почувајте го моето сонце малечко 4 дена, ќе ослабете 6 килгорами :)
    Верувајте, се ќе ви стопи. Спојлери, бандажи, ако возете со гуми 15ки, ќе ги намали на 13ки,воздушни перничиња...

    Гаранција давам. :geek:
     
  13. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Поради сите овие глупави диети се јавува тој јо-јо ефект.Јас не познавам некој што после оваа или онаа со јаворовиот сируп барем пола не ги вратил.Тоа е затоа што телото останува без енергија овие 4 дена и наредните 4 се стреми да го дополни изгубеното.Дај почнете малце со фитнес,со убави диети,а не со вакви глупости.
     
    На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    4дена -4килограми е уште фали некој да го стави волшебниот напиток ..една голтка и слаб си :lol:
    [​IMG] the nutty professor with eddie murphy http://youtu.be/_lM_AXqlcHY
    Имам прашање за оваа диета ако ја држам цел месец дали ке завршам на гастро или ке ослабам 32 кг :rofl: :rofl: 100% на гастро нели :lol:
     
  15. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    ДИЕТАВА Е НАЈВЕРОЈАТНО БАЗИРАНА НА ОНА ПРАВИЛО ЕДЕН ДЕН ЕДНА ХРАНА ДА СЕ ЈАДЕ ,НЕ Е ЛОШО АКО НЕКОЈ МИСЛИ ДЕКА Е ПРЕМНОГУ ПОЧНЕТЕ ЕДЕН ДЕН ОВОШЈЕ КО ШТО ВИКА БАНАНИ ИЛИ ВО ОВОЈ ПЕРИОД ЛУБЕНИЦА ДРУГ ДЕН ЈАЈЦА ПА ЕДЕН ДЕН ЗЕЛЕНЧУК ,ПОСЛЕ ТОА ЕДЕН ДЕН МЕСО НЕКОЛКУ ПАРЧИЊА ПРИМЕР ДВА СТЕКА ,ПЕТИОТ НЕКА ВИ БИДЕ И ТЕСТО НЕШТО ПРИМЕР МАКАРОНИ,КОМПИРИ ...... СО КЕЧАП И ПОСЛЕ ТОА БИЛО ШТО НЕШТО ШТО СТЕ ГО ВИДЕЛЕ ВО МИЛИОН ДИЕТИ НЕМА ШАНСИ НИСТО ДА ВИ БИДЕ ЗОСТО ОРГАНИЗАМОТ КЕ БИДЕ ПРЕ ЗАДОВОЛЕН ДЕНЕС ДА СЕ РАСПРАВА СО ЕДЕН ВИД НА ХРАНА ...... ВЕРУВАЈТЕ НАМА НИШТО ДА ВИ БИДЕ КОГА МЕНЕ НИШТО НЕ МИ Е СЕДМИ ДЕН НА ЈАВОРОВ СИРУП ....ПОЗЗЗ
     
  16. angelat

    angelat Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    И јас сакам да ја почнам од утре ...не знам само дали место јајца да јадам нешто друго ќе видам до вториот ден што ќе биди :) само ме интересира дали после тие 4 дена можам веднаш да продолжам уште 4 дена зошто јас сакам да ослабам околу 10 кг. :) а диетава и не ми се гледа многу тешка зошто сепак цел ден јадиш нема врска што е еден вид храна ...освен вториот ден тешко дека ќе го издржам..јас одвај едно јајце јадам и тоа без жолчка :( ...па ако го има ова некој пробано ве молам да пиши поззз
     
  17. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Уште е поубаво без жолчка има една диета кај што се јаде само белка од јајца цела недела .смени со компир или пак зеленчук пример краставици и јас така мислам да ја држам 2 пати по ред ...поззз
     
  18. angelat

    angelat Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    Јас ја почнав денеска :) и до сега имам изедено 4 банани до вечер ќе видиме :) а за утре ако може да се смени уште подобро... гледам и други имаат коментирано да се јаде нешто друго место јајца..само не забележав да не е оваа диета како оние каде што мора точно да се јаде се што е на менито без исклучок ... interistka со среќа инаку и фала на одговорот :)
     
  19. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    не јас не ја почнав сега зошто моментално сум на јаворов сируп али ке ја почнам сепак со срека ..... ако си решена верувај никој нема дате сопре.... поззз
     
  20. MartinnaV

    MartinnaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    :hai: како ти оди? :?: