1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

  1. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Да не’ заврши во болница?! :o :tmi:

    Okay, not funny. :emo:
    Успеа? :wasntme:
     
  2. angelat

    angelat Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    каква болница :D само 5 изедов тој ден ама не се придржувам баш до диетава денеска каснав малку компири варени со месо ...и лубеница малку :) така да не знам баш колку ќе биде ефикасна..а вчера јадев краставица место јајца што значи си направив моја диета :D а имам намалено околу кг или малку повеќе :worried: позз
     
  3. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    дечки супер е денес ми е четврти ден баш убаво ми е од утре уште еден циклус а четвртиот ден од мешавинава на се лудница ....поззз
     
  4. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    за овие 4 дена колку симна? успеа да симнеш 4 кг?
     
  5. Bebyyy

    Bebyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    ооооффффф најлошо нешто диета за 2 3 4 5 6 дена ГЛУПОСТИ !!
    тие кила не се симнати за секогаш одма ќе се вратат кога ќе си почнете пак нормално да се исхранувате така да за џабе се замарате да ги држите ... зборам од искуство
     
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    е добро де факт е дека ако гнетеш се што стигнеш и не вежбаш барем малку, ке се здебелиш, вакви кратки диета се ок кога треба да симнеш за брзо време неколку килца а нормално за да имаш тело какво што сакаш треба комплетно да си го смениш начинот на живот
     
    На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
  7. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    да и денес ми е пети ден па зато што е кратка затоа ја почнав и во втор циклус и долгорочни диети што се за 15дена или месец ако не сте приметиле цело време се врти се исто во круг така да она нека е за 4 дена па ако ти треба повеке може да се продолжи ........поззз
     
  8. Element

    Element Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    14
    девојки конечно се решив да ја пробам и јас оваа диета од утре! :D
    па се надевам дека ќе има добри резултати..
    па ќе пишам што сум направила :)) позз..
     
  9. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Ке кажам отворено ако се навреди некој баш ми е гајле. Подобро да ја навредам јас отколку да дојде после 5 дена да кука оти се здебелила.

    А бе девојки насила се правите неписмени или толку сакате набрзина да ослабете. А бе кај се видело и чуло јадејки 9 јајца да ослабиш бе алооо.
    Еве да земеме едно јајце варено е најмалку 250 калории, 9 јајца се 2250 калории... а вие слабо математика годинава, за вас се што лета се се јаде, се што е инстант диета се треба да се проба.
    Каде бе со тие 9 банани тоа се 2 и пол кила банани има запек да фатиш од нив и да се здебелиш ептен. Ај нека се брише диетава и да не ви паѓа на памет ова, диета ке држеле тие.

    Ако веке ја држете намалете ја количината што ја пишува таму за трипати за 4 дена се издржува и со 3 јајца на ден не е страшно.
     
  10. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    ДА ОК МНОГУ Е ЈАС ПРИМЕР ЈАДАМ 6 БАНАНИ ИГЛЕДАМ ДА СЕ МАЛИ НЕ ЕПТЕН И 6 СЕ ОКОЛУ КИЛО ЗНАЦИ 9 НЕ СЕ 2 ИПОЛ КИЛА .
    ЈАЈЦА 5 ИЛИ 6 И 2 ДО 3 ДОМАТИ .
    ДА ТИ КАЖАМ ОД ИСКУСТВО НЕ Е МНОГУ САМО ТОА ТИ Е ВО ДЕНОТ ТОА Е ФИНТАТА ......ПОЗЗЗ
     
  11. Extraordinary.girl

    Extraordinary.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    421
    Никој нема да се навреди на твојата неинформираност и неписменост, ами на твојата дрскост.
    Како можеш да се дрзнеш да кажуваш колку е диетава штетна или да судиш на некој, кој кутриот прочитал за 4 дена 4 килограми помалку, па ја отворил барајќи чаре што е можно побрзо да го реши вишокот. Што си ти нутриционист?! Ја пробаше диетава па не успеа? Дај бидете малку послободоумни и научете да се воздржите од вакви излитени коментари. Постои подобар начин да му кажеш на некој дека диетата е лоша и штетна, подкрепено со поучни совети, а не трескање глупости без крај. И како прво, едно јајце има 70 калории, а ти незнам како го рачунаш, можда мислиш на јајце од ној.
    А ако ја издржиш ти со 3 јајца на ден, јас те частам цела табла.
     
    На anichka94 и O.l.i.v.a им се допаѓа ова.
  12. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    луге не се карајте ......кој пробал тој знае ......важни се фактите а не предпоставките .......мене денесми е десети ден и сум некој 7 8 килца минус жива здрава сум немам никакви проблеми ос здравје ........позззз
     
    На Shana му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    :o 1 варено јајце 250 калории?
    од 80 до максимум 100 калории има едно јајце, зависи од големината!
    плус цел ден само едно те исто се јаде!
    бананите немаат кој знае колку калории, зашто ги правите како да се чоколадо!
    имаат доста јаглехидрати, и дебелеат само кога пред нив си јадел да речеме пица, па се напукаш со банани после тоа!
    само 3 јајца, па тоа не е ни 300 калории!
    диетава не е здрава, но кој сака нека си ја држи

    старото златно правило- еднолична исхрана!



    едит- Aдриан броди, кога се спремал за пијанист, јадел цел месец по 9 јајца на ден, само тоа, и ослабел дури 15тина кила!

    :)
     
  14. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Екстраординари Добро еве калориите сум ги згрешила јас којзнае шторачунав на 100 грама .. .А дали некој ти има кажано кој шок се за организмот 9 јајца, и тоа на сред диета, диетава во секој случај не е здрава, има да ти скокне и холестерол и се, и после џабе ти е убава фигура. На тој кутриот што бара чаре не е само диета да му кажиш, еве ти ја држи ја, многу убав ке станеш ама на постела ке легнеш.
    Исто е и со бананите може да ме убедуваш колку сакаш. Прашај некој лекар што ке ти каже за 9 банани да внесиш дали е здраво . Девојки не е само калории тоа е шок за организмот.
    И не е само да подржуваме диети на форумов читаат еден куп тинејџери кои сакаат да ослабат а сега се во фаза на растење. Убаво пишува дека 4 деа се држи а нели читаш погоре дека некои по повекепати ја држат. Не е само да охрабруваме овде. Никого не навредувам ама не сакам некој да го водам во крив правец охрабрувајки го. Имам пишувано постови каде што ги подржувам оние кои сакаат да ослабат но на вистински начин, кој е здрав за организмот.
    Камо мене некој да ми ги кажеше последиците од диетата со јаворов сируп( имам напишано на темата таму) , еве години поминаа желудникот ми остана осакатен, само од таа никаква диета.
    А која е логиката да ослабеш 4 кила за 4 дена. Јас знам оти за едно кило да ослабеш треба околу 7000 калории помалку (поправете ако грешам пак) значи за 4 кила 28000 калории а дневно ние трошиме околу 1500 и не ми иде никако логично.
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Cекоја диета е шок за организамот :) Oк, овие од овој тип секако дека се поголем шок!
    Aма тоа е, на сите (поголемиот %) им е најлесно вакви диети да тераат и да испробуваат, што не е здраво...
    и да 7100 калории има во едно кило!
    Aко си на диета од 1000 калории автоматски одиш во минус некои 800-1000кал само од исхраната( зашто тебе ти требаат од 1800 до 2000 калории кога не си на диета)

    и плус што трошиш при секојдневните обврски од 1000 до 2000 калории, зависи каква физичка активност обавуваш тоа ти се веќе 2000-3000 загубени калории за еден ден :D
    значи, 1 кило можеш да ослабеш за 2-3 дена :) по правило
    Eдит- а за јајцата не знам, некаде се вели дека не се штетни, некаде се вели дека се штетни, т.е жолчката!
    Tака да не знам :?:
     
  16. Element

    Element Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    14
    девојки ке ви кажам дека ја почнав диетава денес ми е 3 ден :)
    морам да кажам дека мн. подобро се осекам и полесно.. !!
    за глад воопшто и не осеќам..другарките јадат било што пред мене, а јас не чуствувам потреба :D
    уште не сум се мерела за да викам колку сум симнала..сакам тоа да го направам последниот ден па ќе ви пишам за резултатите!! позз
     
  17. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Аман бре луѓе, доста со тие јајца и банани. Ако не ви се допаѓа не јадете и готово. Не мора да ги демотивирате другите |( . Јас лани летото ја држев диетава, но јас ја повторив, ја држев 8 дена и ослабнав околу 6-7 килограми. И не ми се вратија долг период, иако можам фино лепо да влезам во Гинис со најбавен метаболизам на свет :lol: . Со здравјето ден денешен сум во најдобар ред. И пак ке ја држам диетава :rock:
     
  18. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    БРАВООООООО ЈАС КАЖАВ ДЕКА НАЈ УБАВО ДА СЛИШНЕМЕ КОЈ ЈА ДРЖЕЛ ТИЕ ОД СТРАНА НЕ Е ВАЖНО .... ЛУГЕ ЧИТАЈТЕ КАЈ СИТЕ ДИЕТИ ИЛИ Е МЕСО И ОВОШЈЕ СЕКОГАШ ЕДНО ИСТО ТАКА ДА ОВДЕ НИЕ ОВОШЈЕ ЈАЈЦА ТОА Е ИНТЕРЕСНА Е НЕ Е НАПОРНА .........ПОЗЗЗ
     
  19. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    Баш ќе ја пробам :wasntme:
     
  20. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    пробај па те цекам со позитивно искуство биди упорна и нема проблем да има ...поззз