1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета: За 4 дена - 4 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од vaseprilep, 2 јуни 2010.

  1. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Јас како што знам не е убаво да се јаде повеќе од 3 јајца(варени) а не пак 9, јбт :fubar:.
     
  2. theboy

    theboy Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    32
    Јас како што знам не е убаво да се јаде повеќе од 3 јајца(варени) а не пак 9, јбт :fubar:


    :D
     
  3. tatjanasakalieva

    tatjanasakalieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    832
  4. naty2

    naty2 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    ХХАХАХАХХХАХАХАА ее да навистина некогаш е и така :rofl:
     
  5. emili.m

    emili.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    13
    Браво за диеткава значи екстра е не 4 ама 3кила и 700 грама ослабев за 4 дена ,и нее се придрзував баш ко што треба мешав овошје и денот со јајцата и тогаш јадев малку грозје хихи .Ја препорачувам на тие што имааат неколку килограми вишок.И немојте ве молам со тоа INFUZIJA веке зосто нисто не мозе да ти се слуци за 4 дена ,значи воопшто да не јадеш 4 дена само на вода да с па нема да стигнеш до инфузија мислам на нормалните и здрави луге а не луге кои си имаат здраствени проблеми или се слабокрвни тие луге воопсто не треба да дрзат никаква диета или треба да бидат под надзор на доктор кој ке им препорача диета затоа ке ве замолам да не тресете со тие инфузии веке и на тој дечкото што реце диетава да се избришела од форумов значи ако не сакаш никој не те TERA да ја држиш и воопшто не ја отварај темава позз и подрршка до сите што ке ја држаaт ви ја препорачувам :)
    а и ако не ви се јаде токлу јајца не морате 9 јас изедов 6
     
  6. MinaFe

    MinaFe Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    17
    Дефинитивно ја пробувам... :))
     
  7. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    абе не мие јасно имам слушано дека ако касниш повеќе од 3 јајва во денот се добивало затровање ?
     
  8. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Не ми е јасно банани во диета, тоа ти е исто како два хамбургери да изедеш :^)
     
  9. rak11

    rak11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    77
    ne bi rekla deka dve banani e isto so dva hamburgeri
     
  10. R.i.s.t.e.v.s.k.a

    R.i.s.t.e.v.s.k.a Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Не е мозно 4 дена -4 кг.Мозе за две недели 4 кг,ама 4 не. :)
     
  11. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Исто е, докторката ми го кажа тоа.
     
  12. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    А јас имам слушнато дека една банана е = на едно парче леб
     
  13. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    Една банана има 100 калории и бананата е мн здрава за јадење пред некој ден прочитав,исто банана нека јадат они кој имаат мачнини додека патуваат проверено јас неможам да издржам пат повеќе од 2часа :D Исто имам прочитано дека мн поздраво е да јадеш компи одколку леб :)
     
  14. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Јас се осмелив да ја пробам диетата ..каква е таква се враќале килограмите или не сеедно ми е секако јас после диетата нема да јадам само калорични работи,ќе се вратам на режимот на ирена :)
    Првиот ден не изедов 9 банани туку 7
    Вториот ден место 9 јајца изедов 6
    Еве сега третиот ден пошто некако ми се пријаде мн освен двете јаболки апнав малку и лаки-гриц не би требало да ми штети многу и 3 кг да ослабнам доволни се за мене :D
    А утре планирам само компот да јадам зошто некако не ми меша јајца и овошје.
     
  15. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Почнав да ја држам и шо? :^) џабе.еве денеска ми беше третиот ден.Два дена гладував умрев за јадење и ослабев само 1кг ;( .Е брат ми денес реши да ме части и ја прекина диетата.Колку само беше убав увјачот :wasntme: мх мх.А и не знам што се замарам.И онака дечко ми ме сака ваква :* .
    p.s.полоша диета здравје.Ако сакате да ви се врти во главата на секои 5 мин или да припаднете за јадење држете ја.
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Rubinka

    Rubinka Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    И јас сакам за некој ден да ја почнам оваа диета зашто точно уште толку килограми ми фалат за да си стигнам до моите 55 килограми, па ќе ви кажам дали сум успеала и дали имало ефект кај мене :*
     
  17. La-trajancence

    La-trajancence Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Kaко да се стане славна личност
    Скоро секој од нас сонува да стане славна личност , но никој не ја гледа негагивната страна од животот на славните личности . Иако се славни имаат богатство го немат најважното нешто во животото ,љубовта . Никогаш не наоѓат време за нивните сакани колку и да посакуваат . Сепак прашањето како да се стане славна личност . За мене станувањето на славна личност не е и баш најлесна принуден си на секаква работа без разлика дали тебе ти се допаѓа или не . Но во денешно време никој не гледа на тоа секој гледа како повеќе пари да зема колку и да е тешка работата така да на многумина славата им удира во глава и доаѓа до многу несакани последици . Но пред се мора да го живееме животот како сакаме бидејќи животот е премиера нема реприза затоа пред да посакаме да станеме славни мора да ги видеме и последиците и од позитивната и од негативната страна
     
  18. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    што вркса има славата со темава?
     
  19. Adi990312

    Adi990312 Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    3
    на вас што ви успеела диетава и што сте ослабеле од неа , кај ослабавте? во стомакот, нозете или каде? и дали се приметуваше на телото или само на вага? :D
     
  20. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    и јас ја почнувам од утре ,,па шта буде нек буде,,