1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета без мешање на храна

Дискусија во 'Диети' започната од Angella13, 20 март 2014.

 1. Angella13

  Angella13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  7
  Девојки,како сте?
  Познавам едно девојче од мојот град,беше многу дебело,сега е многу слабо..Била на диета нешто како не мешала храна... На пример денеска цел ден ке јаде шпагети,утре цел ден чоколадо и чоколадно млеко,нареден ден цел ден овошје и се така...Сакам да ве прашам дали може да се ослабне така? Имам голем проблем со килограмите и сакам до летото да ги смалам...
  позз :inlove:
   
 2. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.568
  Мислам дека збориш за ун диета побарај ја тука по темиве ја има
   
 3. Angella13

  Angella13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  7
  Не не зборам за УН Диета,ја имам држано ама веке не слабеам од неа,затоа сакам со нешто друго да пробам
   
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Епа диета најблиско до немешање на храна е УН.
  А ти можеш самата да си направиш режим да не ги мешаш намирниците.
  Пример:
  Појадок: Јаболко,па после житарици со млеко
  Ручек:1.Риба и салата
  2.Печен ориз и мешан зеленчук
  3.Спанаќ (без јајца) со јогурт
  Вечера:Нискокалорично сирење со салата или пак туна со марула и слично.

  Работата е да не ги мешаш намирниците во еден оброк.
  Овошје за ужина,2 часа пред главниот оброк.
  Не мешај различни видови на овошје,и не ги комбинирај со јаглехидрати или други материи.
  Се надевам ти помогнав малку. :)