1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета за 15 дена

Дискусија во 'Канта' започната од KuklickaSk, 3 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.861
  Допаѓања:
  22.972
  Доручекот е ист во текот на 15 дена,а се состои од 1 овошје (портокал,круша,праска,диња,лубеница,не смее банана и грозје) двопек,шоља кафе или чај без шеќер.

  1 ден

  Ручек

  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко
  Вечера

  2 домати или 2 дл.варени домати
  2 варени јајца
  1/2 главица зелена салата или краставица
  2 двопек
  2ден

  Ручек

  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко

  Вечера

  125 гр.варено телешко месо
  1 домат
  1 портокал
  1 двопек
  1 шоља чај или кафе без шеќер
  3 ден

  Ручек

  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко
  1 главица зелена салата или краставица

  Вечера

  125 гр.варено телешко месо
  1 портокал
  1 двопек
  1 шоља чај или кафе без шеќер
  4 ден

  Ручек

  125 гр.кравјо сирење
  1 домат
  1 двопек

  Вечера

  125 гр. варено телешко месо
  2 домати
  1 јаболко
  1 двопек
  5 ден

  Ручек

  200гр.варено месо или риба
  1 домат
  1 двопек

  Вечера
  1/2 кг.варен зеленчук(морков,грашок,компир)
  1 варено јајце
  1 двопекАПОМЕНА:Месото и варениот зеленчуксе зачинуваат со вегета,6 и 7 ден се без диета.За време на диетата не се пие алкохол.
  После 5 ден се губат 2,5 до 5 кг,а по два дена се повторува 3 пати по 5 дена и за 15 дена се губат без последици по здравјето 15 кг.,и нема да се вратат во колку по диетата јадете нормално освен секој понеделник:
  Доручек: 1 чаша сок од лимон без шеќер
  Ручек : 1 јаболко,1 двопек
  Вечера : 1 варено јајце,1 домат,1 двопек
  Наведените намирници може да се земаат топли или ладни но важно е да се земаат по наведениот редослед и да не изостави ниту еден,ако не се земаат по редослед или се промени некоја намирница нема да се постигне саканиот ефект
   
  На bitol4anka и biba.ana им се допаѓа ова.
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.861
  Допаѓања:
  22.972
  јас планирам да ја почнам од утре. Еден другар ослабе многу со диетава за 1 месец. Па, да си ја пробам среката :)
   
  На oven-skorpija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  да да и мене ми ја имаар фалено диетава пробајте ја :D среќа што не ми е потребна :lol:
   
 4. nice.girl9090

  nice.girl9090 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  69
  Јас пробав да ја држам диетава пред една недела и брзо ја прекинав не можев да ја издржам. После секој оброк ми доагаше да повратам. Диетава многу заситува и не се осекаш гладен, ама многу е гадна и тоа поради лошиот распоред на намирниците и тоа што се мора да се јаде стрикно под ред како што е напишано и да не се меша храната.
  варено јајце, 1 канче кисело млеко, па и портокал одозгора :puke: :D или пак две домати без никаков додаток да ги јадеш, исто ко јаболко да гризеш, и да не зборувам за др-то понатаму...Но како и да е, алал да им е на тие што успеале да ја издржат. :inlove: Сепак ова е само мое мислење. :) Позз
   
 5. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.861
  Допаѓања:
  22.972
  jas sega go primetiv portokalot deka e vo sredina staven za jadenje |( aj ke probam da izdrzam pa ke vi pisam (inaku mrazam jajca vareni :( )
   
 6. gjavolceto

  gjavolceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  Абе луѓе, не треба се да јадете од наведеното јас колку што знам.. Моја другарка ја правеше диетава, и се одбира едно од тие 3 или 4 наведени работи..
   
 7. linast

  linast Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  пошто не јадам месо,истото со што може да се замени?
   
 8. tigeress

  tigeress Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Neverojatno delotvorna dieta, ja drzam od Ponedelnik, deneska e sreda a imam namaleno 4 kilogrami. Neverojatna e, i ne e teshka da se drzi, i se na se e prilicno zdrava.
   
 9. ruzmarinka

  ruzmarinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  137
  Од оваа диета и јас сум задоволна.Зависи од организмот,секоја диета различно делува.
  Мене оваа баш ми одговара и има ефект.И што е најважно чуствуваш глад.
  Држев и други претходно ама нивниот ефект беше спротивен.Се дебелев место да слабеам.
   
 10. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  35
  Која крвна група си?
   
 11. ruzmarinka

  ruzmarinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  137
 12. ena.19

  ena.19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  дали може да се замени портокалот со друго овошје
   
 13. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  35
  Не. Само ако се придружуваш на диетава ќе ослабнеш ;)
   
 14. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  127
  Мене да ми платат не ја практикувам диетава... Не сум јас за вакви работи. Ако треба цела година ќе практикувам одреден режим на исхрана, отколку ваков режим на изгладнување. :tmi: Со самото тоа барем мојот организам се пореметува, не сакам да си играм со здравјето. И 1 праска за доручек? :shake:
   
 15. simonkicka

  simonkicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  ja drzam dietava od ponedelnikot i oslabev 4 kilogrami a za ponatamu ke vidime ;)
   
  На gaga.rocks му/ѝ се допаѓа ова.
 16. anabela931

  anabela931 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  41
  Да прашам, од денес започнав со диета но мн слично јадев од ова наведеното за 1 ден, сабајле 2 праски, ручек 1 варено јајце и 1 домат. Сакав да прашам дали може да ја изоставиме вечерата, на пр на вечер само салата да јадам ? дали ке има резултати??
   
 17. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  35
  YES.
   
  На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ena.19

  ena.19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  А двопекот треба да биде обичен или интегрален?
   
 19. ena.19

  ena.19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Може ли да го заменам телешкото со пилешко? пишете ми веднаш оти незнам што да јадам
   
 20. Emka28

  Emka28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Ме интересира поточно за колку дена ги ослабе тие 4 кг?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.