1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета ли е решението или не?

Дискусија во 'Канта' започната од tigrica, 28 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Сакам да го кажете своето мислење за мојот случај. Земав хормони и многу сум здебелена од нив т.е подуена пробувам со диети но не покажува никакви разултати за габе гладувам помогнете ве молам .благодарам однапред.....
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Јас мислам дека треба да поразговараш со доктор или нутриционист за ова прашање. Искрено не знам што да ти одговорам. :| Среќно! ;)
   
 3. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Не... јас сепак мислам дека само редовна и умерена исхрана е правата ствар... што од диетата, ќе ја држиш еден месец, два, три... и? Неможеш цел живот, кога ќе ја прекинеш ќе почнеш пак да си јадеш и за што си гладувала? Сепак, јас немам проблем со тежината, ова е само мое мислење кое не мора да го прифатиш... поздрав : ;)
   
 4. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Мое мислење е дека треба да комбинираш фитнес со здрава исхрана,ама најдобро сепак посети лекар па тој нека ти каже што е најдобро ;)
   
 5. dalida

  dalida Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Bidejki ne sme strucni, lekarskiot sovet e na prvo mesto.
  Od licno iskustvo znam deka mnogu dvizenje topi masti. Samo ne mislev na dvizenje noga pred noga, tuku brzo pesacenje i toa po ugornica. Ako si od Skopje, ene ti go ZLATNO VODNO. Pri hormonski terapii, mnogu nemozes da vlijaes so ishrana iako e dobro da bide polesna, sveza, raznovidna , no sepak mora da se sogori se sto se vnesuva. Mene licno mnogu me debelee B vitaminot, sto go davaat so site antibiotici.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.