1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета препорачана од доктор

Дискусија во 'Диети' започната од lady11, 31 октомври 2013.

 1. lady11

  lady11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  72
  ПОЈАДОК
  -1 овошје,чај
  -двопек со мармалад
  -млеко,1 овошје
  мусли со јогурт
  Ручек:
  -месо,риба,салата
  -варен ориз,салата
  -варен компир,салата
  УЖИНА
  -овошје
  -мед
  ВЕЧЕРА
  -парче пита
  -варено месо со варен зеленчук
  -парче двопек,чај
  МЕЃУ ОБРОЦИТЕ МОЖЕ ПО
  3-5 ореви,бадеми,лешници
  ЗА ТИНЕЈЏЕРИ:
  -месо,риба>2 пати на ден
  -млечни производи>2 пати на ден
  -овошје,зеленчук>3 пати на ден
  -житарици со млеко>1 пати на ден
  ТОП 10
  1.Спанаќ
  2.Житарици
  3.Јогурт
  4.Домати
  5.Пилешко месо
  6.Тиква
  7.Грашок
  8.Јаболко
  9.Брокула
  10.Чај
  -многу спорт ;)