babylove овошни кашички

Диета со двопек

Дискусија во 'Диети' започната од SexiLy, 26 јули 2013.

 1. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.878
  Пол:
  Женски
  Оваа диета се спроведува со помош на големи количини на сцежо исцеден сок и чај. Трае 5 дена, после кои задолжително се зема пауза од неколку дена пред да се примени повторно.

  1. ДЕН
  ПОЈАДОК: 1 двопек, кафе или јаболко.
  РУЧЕК: 2 двопека, 2 чаши јогурт, 2 тврдоварени јајца, 1 домат.
  ВЕЧЕРА: 1 двопек 1 чаша јогурт, 1 тврдоварено јајце, 1 домат.

  2. ДЕН
  ПОЈАДОК: 1 двопек, кафе или јаболко.
  РУЧЕК: 1 двопек, 1 чаша јогурт, 1 варено јајце, 1 домат.
  ВЕЧЕРА: 1 двопек, 1 чаша јогурт, 1 варено јајце, 1 домат.

  3. ДЕН
  ПОЈАДОК: 1 двопек, кафе или јаболко.
  РУЧЕК: 1 двопек, 250 гр. тазе кравјо сирење, 1 зелена салата, 1 краставица, 1 домат.
  ВЕЧЕРА: 1 двопек, 1 домат, 1 тврдоварено јајце.

  4. ДЕН
  ПОЈАДОК: 1 двопек, кафе или јаболко.
  РУЧЕК: 1 двопек, 3 парчиња телешко месо со зеленчук, 1 домат.
  ВЕЧЕРА: 1 двопек, 1 домат, 1 тврдоварено јајце.

  5. ДЕН
  ПОЈАДОК: 1 двопек, кафе или јаболко.
  РУЧЕК: бело пилешко месо со зеленчук (месото варено или печено)
  ВЕЧЕРА: (месото варено или печено)

  За пет денови се губат 2 -3 кг.
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.803
  Допаѓања:
  28.053
  Пол:
  Женски
  Според мене многу нездрава диета, и плус гледам некако многу јајца има во диетава :!: :?: