1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета со маслинов зејтин

Дискусија во 'Канта' започната од strange-woman, 4 август 2010.

 1. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  На форумов на некои теми за диети ја имаат спомнато оваа диета. Но не е доволно објаснето, пишува дека секое сабајле треба да се испие една супена лазица маслинов зејтин пола исцеден лимон и тоа помесано со 300 мл. млака вода. Епа ајде ако некој ја пробал нека пише резултати и да ми објасни поубаво.позз :)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  strange-woman не сум ја пробала диетава, незнам какви резултати дава, но мислам дека немаше потреба од нова тема за ова. Ако си ја сретнала низ темите за диети можеше да прашаш тука или пак во темата: сакам да прашам ;)
   
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Не е тоа диета, туку беше спомнато дека ако некој има бавен метаболизам треба насабајле да пие маслиново со лимон и вода, за да може полесно и побрзо да ги исфрла течностите од организмот.