1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета со овошје или зеленчук

Дискусија во 'Канта' започната од meredith, 11 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Ве молам ако знаете некој диета исклучиво со овошје и зеленчук да ја пишете.Барам насекаде не можам да најдам.Би ви била благодарна ако ми пишете...
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.687
  Допаѓања:
  129.900
  Па нема некоја посебна, ама ако се јаде само овоошје и зелечук сигурно ќе има резултати.
  Особено ако се овошјето и зеленчукот свежи, може да се јаде во неограничени количини, само тоа омалаксува, и не знам колку е здраво...
   
 3. Aphrodite

  Aphrodite Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  На истиов овој вебсајт има една наречена „Лимунова диета“, се наоѓа во категорија Диети и Фитнес.
  Јас ја применувам оваа диета, не е лоша. Пробај ја. :]
   
 4. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Ок.Благодарам за советите!!!
   
 5. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  а да прашам ја применува ли некој оваа диета или е во план би сакала да ја пробам
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Темава ќе ја заклучам за да не создава конфузија бидејќи авторот на темата не понудил конкретна диета,туку бара,а како што гледам никој нема таква.А за банана диетата ќе отворам нова тема,па кој ќе ја проба,нека раскажува таму.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.